Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Kwiaty we włosach 20:46, 20 cze 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Czerwiec gorący, jak nie lejesz wszystko więdnie. Teraz czekamy na deszcz.






W moim małym ogródeczku - Dorota 20:44, 20 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Niektóre róże wypuszczają bardzo długie pędy i kwitną tylko na wierzchołkach. Jeśli taki pęd przygniesz, aby biegł w miarę poziomo, to w każdym miejscu gdzie jest listek wypuści pęd który zakwitnie.
Pęd przygina się tyle, na ile sam pozwala. Ja przysypałam wierzchołek pędu bo był za długi i nie dał się za drabinką wygiąć do góry, a nie chciałam go obcinać. Przysypałam ziemią i jeszcze przygniotłam doniczką z ziemią. Oprócz tego jest przywiązany do drabinki, żeby się nie odkształcił. Mam nadzieję, że tam wypuści korzenie i będzie dodatkowa sadzonka.

To jest zakulkowana róża, chyba 2 strony wcześniej pokazana jest ta róża zimą jak wygląda przygięty pęd bez liści.




I ja tak zrobiłem wiosną z jedną z róż. Teraz jednak rosną wokół niej inne rośliny i nie dostrzegam efektu. Jednak kwiatów jest więcej niż w ubiegłym roku. I to chyba jest efekt mojego "kulkowania". Zobaczę jesienią po opadnięciu liści.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:40, 20 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
W tygodniu ratowaliśmy rośliny z dolnych łąk

wytarganie ich spod mułu nie było łatwe bo łopata trzeszczała aż

tu widać jak zamuliło budleje, trzymam ją nad samą bryłą korzeniową

może któreś przetrwają, choć po tym wykopaniu jeszcze gorzej wyglądają bo omdlały, ale wyjścia nie było...



Sylwia!!! Przerażające, jak będziesz chciała liliowce to będę kopać swoje starsze bardziej rozrośnięte- mix kolorów mam.
Budlei też szkoda. Może tylko tym Cię pocieszę że moja po przesadzeniu wiosennym niedawno dopiero ledwo się pozbierała a ciągle patrzyłam na suche patyki- rewelacji też nie będę miała bo doszły upały.
Działka prawie w Borach Tucholskich 20:38, 20 cze 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
jak one przetrwały ten żar ???




...................................................................róża pnąca różowa(opis na kartce) w mojej ulubionej szklaneczce (oczywiście do wh....)


parkowa NN





W ogródku emerytki 20:35, 20 cze 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Do góry
Grażynko, wyciągam jedno z Twoich zdjęć wcześniejszych- co to za limonkowa roślina na środku? wygląda na iglaka jakiegoś, nawet cisa? ale nie wiem, bo gałązek dobrze nie widzę... ale bardzo mi się podoba. W ogóle masz tyle nieznanych mi roślin, że zawsze z przyjemnośćią się dowiaduję nowych nazw.

Bardzo fajnie wygląda tez ustawienie z cegłami i rojnik na pieńku.

A balia- marzenie, gratuluję udanych łowów!
Jak feniks z popiołów 20:29, 20 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Do góry
Hortensja w blokach startowych. Jak dla mnie to falstart. Mogłaby przecież spokojnie poczekać do połowy lipca.
Kłopoty - problemy z trawnikiem 20:27, 20 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
nunka napisał(a)
Witam forumowiczow.

Developer po raz drugi polozyl trawe z rolki. Po 3 dniach wyglada tak jak na zdjeciu. Co sie dzieje ze jeden rog mi zesechl? Podlewam 2 razy dziennie. Jak podnosze trawe to widac biale kielki. Jak moge pomoc tej trawie zeschinietej sie przyjac?

Dziekuje za pomoc i porade.

Karolina

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/223/2230247/thumb_original.jpg


Lewy róg to górka, szybko woda odpływa i robi się sucho. MOże też jest bardziej nasłonecznione. Tamte miejsca podlewaj krótko ale często, nawet 6 razy dziennie. Jak się ukorzeni zacznie rosnąć.
Pachnący różami, malowany bylinami 20:25, 20 cze 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
Na koniec "szuwarkowe opowieści"



Ropuszka wpadła się ochłodzić





wpadły też ważki




Chwasty w trawniku 20:22, 20 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Darcio napisał(a)
Witam wszystkich forumowiczów.

Mam trzy letni trawnik, regularnie koszony z system automatycznego nawadniania pracujący od maja dwa razy w tygodniu o godzinie 4:00 do 4:20.
Po ziemie w trawniku było mnóstwo mchu z chwastami, który pod koniec kwietnia dokładne wygrabiłem i przy pomocy anty mchu większości go usunąłem. Trawa słabi się ukorzeniła więc bałem się zrobić wertykulację i aerację.
Po wygrabieniu filcu i mchu zrobiłem dosiewka trawy oraz pierwsze nawożenie nawozem z anty mchem a drugie pod koniec maja. Niestety mech i chwasty wrócił bardzo szybko i jak widać trawnik nie wygląda dobrze.
Oprysk Chwastoxem dał mizerny skutek.

Proszę o jakieś wskazówki.





Darciu, przeniosłam tego posta, bop brzydki trwanik to nietrafiony tytuł nowego wątku, nie mówi jaka przyczyna ...

1. Za krótko kosisz, trawa nie ma przy pomocy czego odrastać
2. Zacienione, mech rośnie w cieniu
3. Wątrobowce- wilgoci dużo i trudno to zwalczyć, trzeba wertykulować i wydrapać je
4. Na dwuliścienne zastosować oprysk Chwatsoxem
5. Kosić wyżej
6. Po zniknięciu chwastów nawozić i podlać.
Pachnący różami, malowany bylinami 20:18, 20 cze 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry


Ściana róża na od strony warzywnika.



A w nim teraz królują truskawki i poziomki




Ogórki dzięki skorupkom z jajek maja się dobrze.

Zdrowo rosną pomidorki.

Ta sama ściana od strony rekreacyjnej.



a na niej Giardina



james galway




I nowa róża frau eva schubert

Mój ogrodowy pamiętnik 20:14, 20 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Róża Lupo.


Jeszcze raz Emilien Guillot tym razem w wersji bardziej pomarańczowej. Fajna jest ale u mnie jakaś taka malutka.


Boscobel, do której już się chyba nigdy nie przekonam.


I Angela
Zacisze Alicji 20:09, 20 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Zacisze Alicji 20:06, 20 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Staw "kwitnie"...

Mój ogrodowy pamiętnik 20:04, 20 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Kolejne róże zaczynają.
Genevieve Orsi przesadzona w tym roku z donicy na rabatę. Bledsza niż zwykle.



Pachnący różami, malowany bylinami 19:59, 20 cze 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
daszum napisał(a)
Przepiękne, romantyczne zakątki


Dziękuję Danusiu

Crocus Rose , Pastelle i Balilando





Pastelle



Irysy syberyjskie









Pachnący różami, malowany bylinami 19:49, 20 cze 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)
Zaglądam po cichu i wzdycham, pięknie u Ciebie. Ta różowa masa intensywnie różowych kwiatuszków to może posłonek? Róże cudne, kosaćce też, wszystko inne też. Uściski zostawiam


Bardzo dziękuję Agnieszko

William Shakespeare z zaczynającą Balleriną



zaczyna Paganini






Królująca, piękna Crokus Rose



Pachnący różami, malowany bylinami 19:29, 20 cze 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
antracyt napisał(a)

Przepiękne róże i irysy, ale moją uwagę przykuło to różowe, co się na kostkę wylewa. Zdradzisz co to?


To jest posłonek, jak trafnie zauważyła Agnieszka.





róża William Shakespeare 2000




Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 19:22, 20 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
Kasya napisał(a)



Oooooo

Ale cudny widok .

Duży jest ten basen?

(Zazdroszczę)
Pachnący różami, malowany bylinami 19:22, 20 cze 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Ewo irysy masz przecudnej urody, a róży Piruette szukam od kilku lat i nadal jej nie mam. Miejsca na nią też nie mam, ale jak by mi się trafiła, to bym kupiła.


Dorotko, bardzo dziękuję. Piruette jest wspaniała. Jak dostaniesz różę to i miejsce się znajdzie.

Róża chippendale



róża geoff hamilton





róża rhapsody in blue

April podbija las... 19:10, 20 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
April napisał(a)
Poza misą ogród sobie jakoś radzi w ten upał. Trzeba podlewać ale generalnie nie ma tragedii, jeszcze... bo cały tydzień upałów przed nami.





.


Ale pięknie . Taka dżungla, świetnie to wygląda

Podobno od wtorku burze mają być, może trochę się wszystko podleje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies