Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

nunka 13:05, 18 cze 2021

Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 1
Witam forumowiczow.

Developer po raz drugi polozyl trawe z rolki. Po 3 dniach wyglada tak jak na zdjeciu. Co sie dzieje ze jeden rog mi zesechl? Podlewam 2 razy dziennie. Jak podnosze trawe to widac biale kielki. Jak moge pomoc tej trawie zeschinietej sie przyjac?

Dziekuje za pomoc i porade.

Karolina

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/223/2230247/thumb_original.jpg
Wiolka5_7 15:12, 18 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
mest napisał(a)
I co będzie na tą chwilę najlepsze na moją trawę? Zrobiłem zdjęcia z bliska. Porozsiewane są takie różowe plamyi w tych miekscach ta trawa robi się sucha.



Moim zdaniem to choroba grzybowa - czewrwona nitkowatość traw ... poczytaj o tym. Też to miałam oprysk Amistarem.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mest 23:15, 18 cze 2021

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Wiolka5_7 napisał(a)


Moim zdaniem to choroba grzybowa - czewrwona nitkowatość traw ... poczytaj o tym. Też to miałam oprysk Amistarem.


Ok, ale najpierw oprysk Amistarem i później ewentualnie wygrabienie tej trawy i sianie nowej? Bo to raczej zrobiło się już pastwisko nie trawnik
Gardenarium 20:27, 20 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
nunka napisał(a)
Witam forumowiczow.

Developer po raz drugi polozyl trawe z rolki. Po 3 dniach wyglada tak jak na zdjeciu. Co sie dzieje ze jeden rog mi zesechl? Podlewam 2 razy dziennie. Jak podnosze trawe to widac biale kielki. Jak moge pomoc tej trawie zeschinietej sie przyjac?

Dziekuje za pomoc i porade.

Karolina

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/223/2230247/thumb_original.jpg


Lewy róg to górka, szybko woda odpływa i robi się sucho. MOże też jest bardziej nasłonecznione. Tamte miejsca podlewaj krótko ale często, nawet 6 razy dziennie. Jak się ukorzeni zacznie rosnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Visterio 20:56, 21 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Proszę o poradę, co to za chwast. Czym pryskać, ewentualnie czy wyrywać ręcznie?


MagdalenaP 15:38, 22 cze 2021

Dołączył: 22 cze 2021
Posty: 2
Dzień dobry, zwracam się z uprzejmym pytaniem do doświadczonych forumowiczów. 2 tygodnie temu wysialiśmy trawę - 3 kg na ok 100 m2, użyliśmy trawy samozagęszczającej. Nasion nie przykrywaliśmy dodatkową ziemią, tylko zagrabiliśmy i zwałowaliśmy (większość została widoczna na wierzchu, wbita w ziemię).

Jako że jest sucho (a od kilku dni również upalnie), trawę podlewamy obficie rano (ok 4:00-5:00) i drugi raz późnym popołudniem, w ciągu dnia zraszamy jeśli jest bardzo sucho.Niestety część nasion została również wymyta przez burzę w pierwszym tygodniu (jednak nie zupełnie, w większości miejsc jest wciąż sporo leżących nasion).

Po dwóch tygodniach efekt jak widać - kępki trawy, bardzo rzadkie wschody w innych miejscach, sporo nasion nadal leży.
Stąd pytanie - co dalej? Uzbroić się w cierpliwość i podlewać jak dotąd - jest jeszcze na co czekać? A może dosiewać albo podjąć inne radykalne kroki?
Z góry dziękuję za wszelkie rady

Gardenarium 21:28, 22 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gleba wygląda na bardzo ubogą, jakby to była piaszczysta plaża KOnieczne jest nawadnianie automatyczne, na tym piachu nie utrzymasz trawnika, wyschnie.

Wzbogać glebę w kompost, obornik, próchnicę, cokolwiek co spowoduje że zatrzyma się trochę wody w glebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdalenaP 22:12, 22 cze 2021

Dołączył: 22 cze 2021
Posty: 2
Przepraszam, obawiam się, że to jednak kwestia nieodpowiedniego oświetlenia przy robieniu zdjęcia. Poniżej zdjęcie tej samej ziemi w innym oświetleniu, tuż po siewie.
Gleba na naszej działce jest ciężka, gliniasta. Przykryliśmy ją warstwą ok 15 cm czarnoziemu i 2 tygodnie przed siewem nawieźliśmy.

Czy jeśli trawa po 2 tygodniach wschodzi słabo i nierówno, poleca Pani cierpliwie czekać czy działać i np dosiewać w pustych miejscach?

Visterio 13:50, 23 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Trawa siana we wrześniu ubiegłego roku. Nie robiłem żadnej wertykulacji, jedynie drobne dosiewki. Jestem przed pierwszym nawożeniem trawnika, poradźcie proszę jaki jest Wasz sposób na odpowiednie dobranie dawki. Producent zaleca 2kg/100m2. Korzystam z siewnika firmy Gardena na kółkach z regulacja poziomu dozowania pod rączka ( zakres 1-10). Jak prawidłowo powinienem sypać nawóz aby nie przesadzić z dawka. Trawnik mam wrażenie jest trochę podsuszony chociaż nawadnia się regularnie (codziennie 4:30). Może nie dolewam? Ponadto mam sporo dziur po wyrwanych chwastach, a gdzieniegdzie zaczyna żółknąć. Źdźbła trawy są sztywne, szorstkie nie do końca wygląda to tak jak powinno.



Z bliska, dziwne czerwone kempki i twarde ususzone źdźbła trawy.

Visterio 17:40, 24 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies