Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Sezon 2017 u Hanusi 22:04, 20 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Największymi mymi pupilkami w tym sezonie są u mnie pomidory, papryka, okra i bakłażan. Pomidory już są widoczne.





Papryka zaczyna kwitnienie i u niektórych sa już zawiązki



Okra mikra jeszcze, ale jest szansa

Ogród z uśmiechem 22:02, 20 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Pani pleszkowa chyba pilnująca pisklaków bo małżonek wydzierał się na mnie kiedy byłam w pobliżu.



Kapturka znalazła dobre miejsce do kąpieli w misie wodnej.



I jeszcze jeden śpiewak czyszczący mi trawnik przy tarasie

Sezon 2017 u Hanusi 22:00, 20 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Największymi mymi pupilkami w tym sezonie są u mnie pomidory, papryka, okra i bakłażan. Pomidory już są widoczne.





Papryka zaczyna kwitnienie i u niektórych sa już zawiązki



Okra mikra jeszcze, ale jest szansa

Ogród bez roweru 21:58, 20 cze 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
Mam dwa perisy. Odmiana Debutante, jeśli mnie pamięć nie myli.
Te dwa pierisy rosły blisko wielkich klonów. Trudne warunki.
Po przemrożeniu o którym czytałaś, przygotowałam oddzielną kwaśną rabatę dla borówek i tam też przesadziłam pierisy. Spędziły tam już 2 czy może 3 zimy.
Przemrożenie się nie powtórzyło, ale wciąż mam z nimi różne zagwostki. Miały jakąś plamistość. Próbowałam z tym walczyć, ale cały czas nie jest OK.
Tej wiosny miały zaledwie kilka kwiatów. Ale to pewnie dlatego, że w ubiegłym roku podlewałam je trochę gnojówką z pokrzywy. Właściwie to nie wiem co ja chciałam w tej sposób osiągnąć. Kwiatów nie osiągnęłam, ale za to w tym miesiącu mają wielkie przyrosty.
Tu zdjęcie z początku czerwca. Takie dziwne cienie mają na liściach. A na dole po prawej stronie widać liście z plamami.

Teraz zupełnie inaczej to wygląda, bo przyrosty zasłoniły stare liście. Ale nie mam niestety zdjęcia.
Ogród z uśmiechem 21:56, 20 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Śpiewak
Uwielbiam ich koncerty, śmiesznie biegają po trawniku "w parterze" w poszukiwaniu robali

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 21:53, 20 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Żeby nie było, że taka leniwa jestem...
Wieczorową porą wskoczyłam na górne piętro skarpy.
Wywaliłam stipy które wygniły zimą. Wywaliłam też wszystkie Carex Amazon Mist. Też je zima powaliła.
Zrobiłam mały tetris - cześć stip ze środka rabaty spomiędzy perovskiej posadziłam z brzegu przy ścieżce. W ich miejsce posadziłam zakupione w tygodniu Perovskie Blue Spire.

Efekt jest taki, choć już ciemnawo.
Liczę na rychłe zagęszczenie stip.
Choć jak patrzyłam, to siewki głównie Amazon Mist na rabacie.
No o śmiałka Goldtau.





Apropos śmiałka!
Jeden mi się tak popsuł... nie wiem czy nie koty.
W razie W posadziłam w bezpiecznym miejscu kiła siewek

Ogród z uśmiechem 21:51, 20 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Zdjęcia robione wieczorem więc nie najlepszej jakości a nie chciałam ich poprawiać:

Ogród z uśmiechem 21:46, 20 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Kos
Okupują mój ogród uznając go za swój teren a mnie po prostu łaskawie tolerują


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:45, 20 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry

A na sam koniec jeszcze Iwonka złapała za nożyce do żywopłotu i przystrzygła mi bałwany przed gospodą, bo ja w najbliższym czasie nie będę miała kiedy tego zrobić....

Emuś kończył gdzie nie sięgała, jeszcze nigdy nie miałam tak perfekcyjnie przyciętych.


Kochani Jesteście cudowni, mamy u Was ogromny dług do spłacenia!
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:38, 20 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
i chodniczek przy chacie

tak nad samym rowem było namulone


znikają sterty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:33, 20 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry


jeszcze obwódki do wyczyszczenia

i chodnik
Ogród z uśmiechem 21:32, 20 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Dawno nie było ptaszorków więc:

Pleszka

Ogród Cioci cz. 3 21:31, 20 cze 2021


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
jolanka napisał(a)
Jak to ktoś zajrzy?
Oczywiście, że tęsknimy za Tobą Gosiu, Dobrze, ze pokazłaś choć trochę, mam nadzieję, że bedziesz częściej.
Buziaki dla Was


Joluś zaglądam ale mało piszę. Kiedyś było dużo pytań więc się pisało a teraz głównie pismo obrazkowe. Pozdrawiam serdecznie
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:31, 20 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Przy wyrywaniu ławki z mułu rozsypały się dolne deski i ławka straciła równowagę


zniszczone przez powódź dekoracje

Panowie zaczęli rozplantowywać muł na części najniższej by zabezpieczyć przed zalewaniem warzywnik, oczko i ścieżkę
Ogród Cioci cz. 3 21:27, 20 cze 2021


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
AgaCzek napisał(a)
Juz sie zaczynałam martwić! Jak dobrze ze wróciłaś! Zdjęcia i ogrod jsk zwykle cudowne!


Dzięki Agatko. Pozdrawiam
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:27, 20 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
koło chaty jeszcze sporo roboty, ale przynajmniej dokopaliśmy się do kostki i kamienia i można drzwi otworzyć



To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:25, 20 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16254
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)










Ta róża jest po prostu wspaniała

Zresztą, jak i cały ogród .
Ogród Cioci cz. 3 21:24, 20 cze 2021


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Magleska napisał(a)
Gosiu fajnie ,że zaległe są
cudowna bombonierka

a teraz czekam na terazniejsze


Czekam na różany spektakl bo teraz już kolorki będą spokojne i stonowane.
Mój ogrodowy pamiętnik 21:24, 20 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Pierwsza jeżówka. Mam chyba trochę bzika na ich punkcie .
Co roku coś dokupuję.

Mój ogrodowy pamiętnik 21:21, 20 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Nie samą pracą człowiek żyje .
Nawet ja zamoczyłam co nieco .


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies