Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:52, 20 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)



Zbyt rzadko pokazujesz takie ujęcie. Aurea już taki monstrualny?



Karłowych roślin nie kupowałam. Potrzebowałam przesłon na "już".
A to miejsce zawsze pojawia się częściej latem i jesienią. Z wiosennych akcentów są tam tylko kaliny, obiela, derenie jadalne i tawlina.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:59, 20 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)

Aż musiałam zacytować. Twoje włócznie same w sobie bardzo mi się podobają, ale z tą różą to duet idealny

Moje szałwie lekarskie w tym roku nie zakwitły. Mróz je mocno zmaltretował, myślałam nawet, że nie odbiją. Na szczęście puściły liście.


Moim przemarzła 1/4, ale reszta ładnie to kamufluje.

Bardzo polubiłam te rdzawe ozdoby. Chociaż to kuty metal, ale taki jakiś subtelny.











Jedno jest pewne. Usunięcie tych białych pergoli, to była bardzo dobra decyzja.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:01, 20 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)
Haniu z wzajemnością

Wielu nie mam ofkors choćby tojadu wspomnianego.


Bo Ty chodząca łagodność jesteś. Nie masz morderczych skłonności.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:07, 20 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Tarcia, jak ja Ci zazdroszczę tych kajakowych wypraw. To cudowny sposób na relaks. Uwielbiam oglądać Twoje fotorelacje.

Wycięcie tamaryszków i katalp było dobra decyzją. Rośliny na wewnętrznych rabatach są lepiej doświetlone. Zwłaszcza róże.



Tylko ja mam znowu kłopot, bo nawsadzałam na cypelku roślin do cienia, a tam teraz słońce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 15:17, 20 cze 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
Haniu, wody w rzece malo bylo, w jednym miejscu na srodku rzeki trzeba bylo sie wydostac z kajaka i troche przeniesc sprzet.taka mielizna i pelno pni drzew. tak wiec tym razem z przygodami. teraz to byly wprawki przed wlasciwym kawalkiem, kolejne dwa odcinki bedziemy plynac szybszym nurtem juz zaliczanym do nurtow jak w gorskich rzekach, nie moge sie doczekac.

ja tez posadzilam kilka krzaczkow w zlych miejscach, długosz caly brązowy, czekam na deszcz by je poprzenosic, kukliki na suchej ziemi w sloncu sa w kiepskim stanie, myslisz ze liatry by sobie poradzily? mam tez dostepna lewizje, sasanki i przetaczniki.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 21:01, 20 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR napisał(a)
Haniu, wody w rzece malo bylo, w jednym miejscu na srodku rzeki trzeba bylo sie wydostac z kajaka i troche przeniesc sprzet.taka mielizna i pelno pni drzew. tak wiec tym razem z przygodami. teraz to byly wprawki przed wlasciwym kawalkiem, kolejne dwa odcinki bedziemy plynac szybszym nurtem juz zaliczanym do nurtow jak w gorskich rzekach, nie moge sie doczekac.

ja tez posadzilam kilka krzaczkow w zlych miejscach, długosz caly brązowy, czekam na deszcz by je poprzenosic, kukliki na suchej ziemi w sloncu sa w kiepskim stanie, myslisz ze liatry by sobie poradzily? mam tez dostepna lewizje, sasanki i przetaczniki.



Plany kajakowe brzmią świetnie,
W suchym miejscu liatry z pewnością sobie poradzą, przetaczniki też. Lewizji nie znam, a sasankę mam tylko jedną, więc doświadczenie mam z nią niewielkie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 21:25, 20 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)










Ta róża jest po prostu wspaniała

Zresztą, jak i cały ogród .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 21:56, 20 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatorek napisał(a)


Ta róża jest po prostu wspaniała

Zresztą, jak i cały ogród .


Lubię ją głaskać. Jako jedyna w ogrodzie ma płatki jak aksamit. Takie milusie.
Ogród pachnie, koi oczy, uszy i nerwy. Dobrze, że jest.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 22:15, 20 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bo Ty chodząca łagodność jesteś. Nie masz morderczych skłonności.


Ja? łagodność? pojęcia przeciwstawne mordercze skłonności udaje mi się skutecznie zaspakajać czytaniem kryminałów z minionej epoki
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Roocika 22:46, 20 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
My dziś parasole nad runianka wstawiliśmy bo jej liście popaliło to słońce
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies