Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród bez reguł 13:08, 17 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Aktualny wygląd siewki podejrzanej o bycie kłosowcem
W mojej ocenie to podejrzenie graniczące z pewnością

Ogród bez reguł 13:05, 17 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Hodowca warzyw to pikuś, takie dzierganie to dopiero wyzwanie Teraz przyszło mi do głowy, że koty są bardzo wyrozumiałe i nie polują na kłębki?

Olbrzymi okaz tej Twojej szałwii
Wiesz co, ja dziergam od 6-7 roku życia. Moja Babcia szydełkowała i robiła na drutach. Któregoś dnia wzięłam szydełko i wełenkę i zażądałam, żeby mnie nauczyć Potem przyszły druty, hafty, makrama... Tak jakoś wyszło
Włóczkę mam w koszyku sznurkowym, więc jak koty nie widzą ruchu nitki, to dają spokój. Ale jak przypadkiem Zuza rezyduje na kolanach, to od razu wyciąga łapki: daj, ja ci to lepiej zrobię



Szałwi nie stawiam żadnych barier, uwielbiam ją w każdym momencie. Żeby było śmieszniej, prawie wcale nie używam jej w kuchni . Lubię ją w ogrodzie
Ptasi gaj 13:00, 17 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Ania111 napisał(a)
Ela ,

Wszystko pięknie rośnie
Azalie olśniewają
a rozchodnik , jak podrośnie będzie jeszcze piękniej ,
poczekaj aż zakwitnie



Aniu ten rozchodnik jakiś cherlawy rośnie bo rośnie. Już za późno ale muszę go przesadzić w lepsze miejsce.

Tak rzeczywiście po tym deszczu wszystko odżyło,ale słońce bardzo mocne i rośliny oklapnięte.
Róże zaczęły kwitnąć pojedynczymi kwiatami. Zrobię fotki to pokaże.
Mam jedną rabatkę różana do wypielenia, rozgwiazdnicy od grona i w to wysiana werbena i smagliczka nie wiem cze da rady to wypielic masakra. Czekałam z pieleniem bo chwasty i werbena były małe teraz las.

Fota dla poprawienia humoru storczyk nie przerwanie kwitnie po kąpielach ze skórki z banana.


Ogród do odnowy 13:00, 17 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Ogród do odnowy 12:57, 17 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Ogród bez reguł 12:44, 17 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Pomidory dzielnie rosną, pojawiają się już pierwsze kwiatki. Czas im zmienić nawóz na potasowy bardziej, gnojówka z pokrzywy dla maluchów



W tunelu zaczynają już kwitnąć nagietki samosiejki. Pozwalam im rosnąć, gdzie chcą lub przesadzam w miejsca bardziej strategiczne. Owady zapylające bardzo je lubią



A ten krzak szałwi rośnie naprzeciw wejścia do tunelu. No same wabiki dla tych zapylaczy mam W tunelu posadziłam jeszcze zwykłą bazylię i bazylię krzaczastą. Mają mieć również wpływ na kondycję pomidorów, ich odporność na choroby.

Ogród bez reguł 12:32, 17 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Przetacznikowiec dostał świeczki



Podobnie jak jukki karolińskie. A Diana stroi się w różowe dzwoneczki

Ogród bez reguł 12:29, 17 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
W warzywniku różnie się dzieje. Rzodkiewek sobie nie pojemy, za to sałata lodowa, seler naciowy i pory dzielnie rosną. Pory, podsypywane wg wskazań Hani, tak jakby grubsze się robiły, już nie są podobne do ołówków
Cukinie dostają pierwszych kwiatów, ogórki aklimatyzują się. Oby te upały znów ich nie scięły...
No i wreszcie rośnie mi koperek Bez mszyc tfu! tfu!


Ogród bez reguł 12:24, 17 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Za oknem upał... Nie czuję się z tym zbyt dobrze, nie lubię wysokich temperatur. Mam nadzieję, że ogrody przejdą przez tę piekielną falę bez większego uszczerbku.
Ja na wszelki wypadek już wczoraj podlałam solidnie swoje włości. Towarzyszył mi samiec pleszki zwyczajnej. Pierwszy raz takiego spotkałam i nieodmiennie poczułam radość, że mu u mnie dobrze

Zieleń, drewno i antracyt 12:19, 17 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
ajka napisał(a)
Ależ tu różnorodność kwiatowa, pozazdrościć

Żeby nie było, że jedynie piwonie i róże, to dla Ciebie mam coś w innym klimacie

Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 12:07, 17 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry


Powojnik bylinowy
Ogród bez reguł 12:03, 17 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Anda napisał(a)
Piękne widoki Busz jak się patrzy Lilie już? A róże proszę podpisywać, bo nie wiem, na co konkretnie zachorować
Lilie za chwilkę, w porównaniu do lat wcześniejszych lekko zapóźnione
No nie, Ty chcesz się u mnie inspirować?!? koniec świata , lecę podpisywać

First Lady

Zieleń, drewno i antracyt 11:59, 17 cze 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
antracyt napisał(a)

Jeżeli pytasz o tą koło piwonii, to Queen of Sweden.
Dla Pani za pochwały piwonia Wprawdzie pomylona (kupiłam jako Sarah Bernhardt), ale i tak piękna.


Tak myślałam zawsze mi się podobała
Jak ją oceniasz bo piszą że kwiaty nietrwałe?
Jeszcze Marchenzauber mi się podoba
Wszystkiego po trochu 11:43, 17 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Wszystkiego po trochu 11:38, 17 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry


Gipsy Boy, jeśli macie róże Munsted Wood, to ona ma właśnie prawie taki kolor jak Gipsy, widać jaki zafałszowany kolor daje mój aparat, aż odechciewa mi się robić zdjęcia




I najcudniejsza i "najpachniejsza" Ten kwiat i jego zapach jest dla mnie aromaterapią
Celebration


Pustynnik od Vity, jest biały, ale niespodzianka wspaniała, mam dzięki Tobie inny niż mój własny

Zieleń, drewno i antracyt 11:37, 17 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Mgduska napisał(a)
Comte jest słodziutka, nawet pączki ma cukierkowe
Zdaje się, że moje róże są troszkę w tyle, dzisiaj sprawdzę Twoje piękne

Rzeczywiście wygląda jak pachnie, słodko i cukierkowo
Koniecznie rób dużo zdjęć u siebie

Również Fimbriata pokazała dzisiaj pierwszy kwiat
Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu 11:35, 17 cze 2021


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 57
Do góry
Cześć !

Proszę o radę w kwestii doboru nasion do warunków słonecznych na działce.
Miejsce na trawnik jest wąskie, od północy las, od południa dom. Cień pod koroną drzew, ale latem słońce jest na jakichś 6-10 metrach szerokości przyszłego trawnika. 1/3 całego terenu ma zapewnione słońce od ok 10 do 17.30 latem. Z grubsza.



Wybrać mieszkankę do cienia? Myślałam o Graminexie

- życica trwała BOKSER - 30%
- kostrzewa czerwona NIMBA – 25%
- kostrzewa czerwona DIPPER – 20%
- wiechlina łąkowa SUNBEAM - 10%
- mietlica pospolita HIGHLAND - 5%
- kostrzewa szczeciniasta RIDU - 10%


Czy może Wembley da radę?

- Kostrzewa czerwona: 35%
- Życica trwała / lolium perenne: 55%
- Wiechlina łąkowa / poa pratensis: 10%

A może zastosować dwie mieszanki, jedną do cienia, tam gdzie cień i półcień i drugą na słońce? Tylko jakie tego mogą być wizualne konsekwencje?
Wszystkiego po trochu 11:30, 17 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Kupiłam sobie czyściec, posadziłam w donicy żeby dopasować kolor jak zakwitnie
tu przekłamany, jak to u mnie jest właściwie różowy, na zdjęciu ciekawszy


w tym roku mam same białe naparstnice, zależało mi na tym, starałam się siać tylko te białe, i się udało. Chciałam uspokoić mój ogród od nadmiaru koloru




piwonie sięrozkręcają



Zieleń, drewno i antracyt 11:29, 17 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
edi75 napisał(a)
Zuzia u Ciebie już róże w pełnym kwitnieniu,moje jeszcze w pąkach

W pełnym kwitnieniu dopiero kilka, reszta jak u Ciebie wciąż zapączkowana.
Pierwszy kwiat Golden Celebration

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies