Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 12:52, 17 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Milka napisał(a)
Azalie i u mnie w tym roku byle jakie i jakos szybko przekwitły. Dziwne, bo mają niby ciepło i kwaśno. Wywaliłam 3 japońskie, zamiast nich siewki lawend dam.
ślimaków mam zatrzęsienie, ale też i idealne dla nich warunki.
Kupiłam dalię, miała juz listki, na drugi dzień nic nie ma, wykopałam, a ona cała w golasach. Jeżówki zmasakrowane w tym roku przez ślimaki, a mrówki kopce w trawach robią.
Ciągle coś i znowu upały i brak deszczu, rodki i hortensje a nawet te sucholubne tego nie wytrzymują.
Kwitnie ci dużo roslin, co jedna to piękniejsza




Co ty o 5 rano z hakiem już wyspana jesteś? Pewnie eM śniadanie szykujesz, ja nie pamiętam.kiedy szykowałam. Sam się odżywia rano.

Jestem na wsi w sobotę zjeżdżam w niedzielę wyjeżdżam wiadomo gdzie.
Rzuciłam torbami i poleciałam zobaczyć jak moje hosty po wysypaniu niebieskich granulek słuchajcie rewelacja. Ślimaki twarde nie żyją. Gdzie nie gdzie jakiś tam żywy ale widać, że nazarty i płozy wyciągnie . Będę teraz przez 3 dni to będę obserwowac. Rozłożyłam deski ani jednego pod deskami. Wreszcie moje języczki oddechu złapią.

Wieczorem obsypuje resztę roślin. U mnie jedna jeżówka tylko obgryziona.

U mnie zaczął jeden rododendron kwitnąć. To że takie zakwity były to wina byle jakiego kwietnia zimno,deszczowo i rośliny nie wiedziały jak się zachować.

Prawie 2 dni lało i patrzę, słońce tak piecze znowu sucho. Co niektóre rośliny oklapnięte.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:00, 17 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Ania111 napisał(a)
Ela ,

Wszystko pięknie rośnie
Azalie olśniewają
a rozchodnik , jak podrośnie będzie jeszcze piękniej ,
poczekaj aż zakwitnie



Aniu ten rozchodnik jakiś cherlawy rośnie bo rośnie. Już za późno ale muszę go przesadzić w lepsze miejsce.

Tak rzeczywiście po tym deszczu wszystko odżyło,ale słońce bardzo mocne i rośliny oklapnięte.
Róże zaczęły kwitnąć pojedynczymi kwiatami. Zrobię fotki to pokaże.
Mam jedną rabatkę różana do wypielenia, rozgwiazdnicy od grona i w to wysiana werbena i smagliczka nie wiem cze da rady to wypielic masakra. Czekałam z pieleniem bo chwasty i werbena były małe teraz las.

Fota dla poprawienia humoru storczyk nie przerwanie kwitnie po kąpielach ze skórki z banana.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 22:24, 17 cze 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Storczyk cudniasty. Moje się zbierają do kwitnienia, nawypuszczały pędów, teraz zawiązują pączki.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 22:33, 17 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Dorota123 napisał(a)
Storczyk cudniasty. Moje się zbierają do kwitnienia, nawypuszczały pędów, teraz zawiązują pączki.




Posłuchałam ciebie i podlewam mikstura z banana.
Moje fiołki też pięknie kwitną też je podlewam bananowka.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 22:53, 17 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
ElzbietaFranka napisał(a)





Fota dla poprawienia humoru storczyk nie przerwanie kwitnie po kąpielach ze skórki z banana.




Niesamowity ten storczyk, piękny i cały obsypany kwiatami.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 13:32, 18 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Alija napisał(a)


Niesamowity ten storczyk, piękny i cały obsypany kwiatami.



Mało tego on tak kwitnie od 3 m-cy.

Straszliwy upał rośliny omdlane. Koniec pracy już nie mam cienia trzeba odpocząć i poczekać na zacienienie.
Mam sporo przycinania, ale przy takim upale trzeba poczekać na inną pogodę.



Ślimak po uczcie granulkowej



Hosta ma ok 70 cm wzrostu. Po prawej nowy nabytek anabelka



Jeszcze późny rodek kwitnie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 22:53, 18 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ela, cudowny jest ten storczyk

Ja próbowałam podlewać tym roztworem ze skórek bananów, ale mam 30 storczyków i się zniechęciłam.
Moje storczyki zaatakowały wełnowce. Wytrułam je i dopiero teraz zaczynają kwitnąć.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 23:48, 18 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
daszum napisał(a)
Ela, cudowny jest ten storczyk

Ja próbowałam podlewać tym roztworem ze skórek bananów, ale mam 30 storczyków i się zniechęciłam.
Moje storczyki zaatakowały wełnowce. Wytrułam je i dopiero teraz zaczynają kwitnąć.





Danka przecież nie codziennie podlewasz bananowka. Ja podlewam raz na 2 tygodnie. Ja mam 5 storczyków o różnym wyglądzie. Po wakacjach kupię kilka już szkole przeszłam z tymi różnymi.
Welnowce to gdzie to złapały z jakiegoś innego kwiatka przeszły.


Dzisiaj gorąco pol dnia przesiedziałam w domu nie można było nic robić. W cieniu za gorąco. Jedna róże mi poparzyło kwiaty będą musiała jutro nakryć.
Żebym nie zapomniała też Munstead Woody nakryć bo szkoda.




Rano o godz 8 cudowny cień na takie upały



Klony Brendywine bardzo szybko przyrastają



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:56, 18 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
CD

Watanabe przekwitła ciekawe czy jakieś owoce będą



Krzewuszki pięknie w tym roku kwitną dużo kwiatów nawiązanych. Mam ok 29 krzaków po rozrzuconych po działce.






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:02, 19 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
CD







eM posadzil ziemniaki w donicach 10;szt



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies