Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Tajemniczy Ogród 10:41, 08 cze 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
mrokasia napisał(a)
9 zdjęć???
Foch!!!

Jak wyliczyła, kurde no!;D
Espeszyli for ju bodziszki:
Rothbury i Giuseppe

Korzeniasty

I te same nudy

Edit:
Poniżej kukliki Bell Bank, zachwycam się ich połączeniem z kocimiętką i czerwonymi berberysami:

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko 10:40, 08 cze 2021


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Do góry
MiluniaB napisał(a)
Leniwa niedziela - sezon basenowy otwarty





No kochana...pozazdrościć
Czosnek ozdobny (Allium) 10:39, 08 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
AgaCzek napisał(a)
Potrzebuje małej pomocy w rozróżnieniu czosnków.

Kupiłam w zeszłym roku ambasadora i globmastera i nie wiem który jest który
To te dwa zdjęcia
Jeden nie ma osłonki/łuski na pąku przed kwitnieniem

A drugi ma


1.Ambasador 2.Globemaster
Droga do spełnienia 10:38, 08 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21532
Do góry
Kawa napisał(a)
[


Kawa napisał(a)


O mamo!!!!
Droga do spełnienia 10:37, 08 cze 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Droga do spełnienia 10:35, 08 cze 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Droga do spełnienia 10:33, 08 cze 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Droga do spełnienia 10:31, 08 cze 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Droga do spełnienia 10:29, 08 cze 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Zieleń, drewno i antracyt 10:27, 08 cze 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
antracyt napisał(a)
Jednego roku groszku słodkiego nie było i tyle się marudzenia nasłuchałam... więcej tego błędu nie popełnię
ps. Rozpoznajesz co to? W kilku miejscach wzeszły


Si
Są nie do pomylenia
Cieszę się, że wzeszły, niech im się tam u Ciebie dobrze rośnie
Droga do spełnienia 10:26, 08 cze 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
trochę pospamuję największą rabatą bo dla mnie ona teraz najładniejsza

Tajemniczy Ogród 10:07, 08 cze 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Uwielbiam to zdjęcie
A to pierwsze kwitnienie krzewuszki Strasznie lubię ten duet:


Tajemniczy Ogród 09:55, 08 cze 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Kurcze, Agatko, patrzę, że postów się uzbierało-na bank zdjęcia!!! Popraw się kochana, nie żałuj nam

Już się poprawiam, co prawda zdjęcia sprzed tygodnia ale mówi się trudno, na nowe czasu brak
Tylna rabata to taki samograj, nic tam nie robię, jedynie po wizycie dziewczyn wymieniłam molinie Variegata na carex Spring, te pierwsze bardzo chorowały w cieniu.


A jak już jesteśmy na tyłach, to rabata z misą, wreszcie zaczyna wyglądać, ale przeorałam ją ze trzy razy
Zieleń, drewno i antracyt 09:46, 08 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13526
Do góry
Jednego roku groszku słodkiego nie było i tyle się marudzenia nasłuchałam... więcej tego błędu nie popełnię
ps. Rozpoznajesz co to? W kilku miejscach wzeszły
Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu 09:44, 08 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 1
Do góry
Dzień dobry,

Jako laik w temacie prosiłbym o rady i ocenę sytuacji trawnika. Dołączam zdjęcia. Wysiew by 15 maja, wiec trawnik teraz jest w 4 tygodniu. Tydzień po wysianiu była duża ulewa i grad. Teraz trawnik wygląda jak na zdjęciach są miejsca gdzie jest przerzedzony i tam jest również najwięcej chwastów (obok działki dziko porośnięta łąka). Pewnie deszcz i kałuże wypłukały cześć nasion.

Pytanie czy robić dosiewkę, czy zaczekać i zobaczyć jak zareaguje na koszenie? Czy uda się zagęścić trawnik bez dosiewania? Czy może pomoc jakimś nawozem? Podlewany jest regularnie każdego wieczoru.

Pierwsze koszenie planuje w najbliższy weekend, oczywiście, jeśli jeszcze podrośnie przez najbliższych kilka dni.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i spostrzeżenia.
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 09:33, 08 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Kasia_CS napisał(a)


noooo, zapowiada się szał!!

Nawet nie wiecie jak juz nóżkami przebieram

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 09:15, 08 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Kasya napisał(a)
Teraz czeka i nie mogę się doczekac



noooo, zapowiada się szał!!
Sezon 2017 u Hanusi 09:15, 08 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
NowA piwonia, tym razem biała, Jednak zawirowania kwietniowe dały się we znaki [piwoniom drzewiastym. Każda z moich pupilek, lwitnie jednym kwiatem. Jeszcze jedna z nich ma ukryty pąk. Może zdąży w czerwcu?



Na chodniku ,między kostką, wyrosły mi takie grzyby, Prawdopodobnie, jest to któraś z kustrzebek, Niestety z chodnika musiałam je usunąć




Pracowałam głównie w warzywniku. jakoś to okiełznałam. groszek, cebula. pietruszka, rzodkiewka, fasola, ogórki, fasola, ogórki,sele, koper luzem i na końcu cukinia. Seler poszedł też luzem na rabaty, tak jak kalarepa. Czosnku nie sadziłam w tym roku.
Pozostałe ogrodówki w szklarni. Wysiałam brokuły na jesienny zbiór, już kiełkuje. Nie wiem czy nie za wcześnie, ale chce je dać po rzodkiewce, między warzywami.


Tyle warzyw u mnie, W szklarni aktualnie groch, mydło i powidło. Głowny wysad pomidory i papryka, sałata już prawie kończy. Rzodkiewka i buraczki też, jeszce mam wysiane lwie paszcze, i astry, i sałatę kruchą, za chwilę pójdą na zewnątrz, tylko muszę im uwolnić miejsce. A w fazie eksperymentu -okra w donicach i bakłażan luzem w gruncie.

Jak na moje możliwości dojazdowe, to i tak za dużo chciejstw. Ale tak lubie, żeby było co w ogrodzie nie tylko do podziwiania.


Na rozgardiasz nie patrzcie, to sa zasieki na rogatego między innymi. Mam nadzieję, że skuteczne.
Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus 09:00, 08 cze 2021


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Do góry
Pawo509 napisał(a)
Dzień dobry. Zauważyłem takie "coś" na bukszpanach na młodych pędach. Pojawiło się jakieś 2-3 dni temu. Czy to może być miodówka bukszpanowa (Psylla buxi)? Jeśli tak to czym to zwalczyć?



Witam,

wydaje mi się, ze to jak piszesz miodunka bukszpanowa (generalnie jak się pstryknie palcem powinien taki puszek biały się unosić sypać), możesz opryskać Mospilanem, generalnie bardzo szkodliwa nie jest. Zepsuje jedynie młode przyrosty, które można obciąć
Świerk serbski - Picea omorika 08:50, 08 cze 2021

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 309
Do góry
Witam mam problem z moimi świerkami. Od dwóch lat nie trzymają w ogóle pionu i tak jakby coraz gorzej, obawiam się że ostatecznie złamią się w połowie. Proszę o radę jaka jest tego przyczyna i co dalej z nimi robić. Przywiązywanie ich do palików jest bardzo uciążliwe a ostatecznie i tak niewiele to daje.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies