Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

tulucy 08:10, 08 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Ja swoje skrzynie warzywne już rozebrałam. Dwie z truskawkami czekają na sierpień. Ochrona przed ślimakami nie sprawdziła się. Wysychało w nich na maksa. Piorunem. Obojętne jakiej grubości były deski, wymagały ciągle jakichś napraw. Pożytek dla kręgosłupa może i był, ale zrobiłam sobie teraz takie trochę podwyższone grządki i też nie jest źle.

Czosnek bułgarski też bardzo lubię.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mgduska 08:52, 08 cze 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
A mi brakuje miejsca na zielony groszek, co roku tego żałuję Na pachnący jest, i owszem

____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:46, 08 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Jednego roku groszku słodkiego nie było i tyle się marudzenia nasłuchałam... więcej tego błędu nie popełnię
ps. Rozpoznajesz co to? W kilku miejscach wzeszły
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:04, 08 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
tulucy napisał(a)
Ja swoje skrzynie warzywne już rozebrałam. Dwie z truskawkami czekają na sierpień. Ochrona przed ślimakami nie sprawdziła się. Wysychało w nich na maksa. Piorunem. Obojętne jakiej grubości były deski, wymagały ciągle jakichś napraw. Pożytek dla kręgosłupa może i był, ale zrobiłam sobie teraz takie trochę podwyższone grządki i też nie jest źle.

Czosnek bułgarski też bardzo lubię.


Mi najbardziej właśnie to przesuszenie ziemi przeszkadza. Na razie nie rozbieram skrzyń, bo mi dziury w reprezentacyjnym (trochę za dużo napisane ) powstaną. Robiliśmy je z naprawdę grubego drewna, ale powoli zaczynają się rozchodzić, jedna już jest skręcona, resztą mężaty się zajmie jak się w końcu w domu pojawi
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 10:27, 08 cze 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Jednego roku groszku słodkiego nie było i tyle się marudzenia nasłuchałam... więcej tego błędu nie popełnię
ps. Rozpoznajesz co to? W kilku miejscach wzeszły


Si
Są nie do pomylenia
Cieszę się, że wzeszły, niech im się tam u Ciebie dobrze rośnie
____________________
Sałatka pokrzywowa
nyna76 10:28, 08 cze 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1693
MiluniaB napisał(a)
Czosnek bułgarski podziwiam. Pierwszy raz widzę taki okaz Koniecznie pokaż zdjęcia jak zakwitnie, bo zakwitnie tak?


One są do kupienia w Biedronce albo w Lidlu jesienią.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 10:48, 08 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Kasya napisał(a)

U mnie w tym roku bardzo dorodny bo go trawy nie zagluszyly

Do tej pory miałam tak, że same liście się pokazywały. W końcu zachciało mu się zakwitnąć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:49, 08 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Aniu, właśnie te marketowe tak mi się ociągały z kwitnieniem, może cebulki były za małe?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:55, 08 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
vita napisał(a)
Śliczny ten czosnek, jakoś nigdy mi w ręce nie wpadł. W żelaznym zestawie warzyw też mam zielony groszek. A w tym roku zgłupiałam i posadziłam ziemniaki Pierwsze krytyczne uwagi o skrzyniach tu przeczytałam.

Z uprawy ziemniaków zrezygnowaliśmy po dwóch próbach. Tzn mąż zrezygnował, odechciało mu się jakoś. Ja się za ziemniaki nie biorę, bo czasu i tak na całą resztę brakuje.
Zdecydowanie bardziej pasuje mi pielenie w tym miejscu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:56, 08 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Zrobiłam szybką rundkę po pracy. W ogrodzie sucho i gorąco. W ogóle nie widać ile wczoraj wody wylałam. Najlepiej się mają rabaty napakowana roślinami, wilgoć udaje się tam lepiej utrzymać.
Na przyśmietnikowej skończyły czosnki, ale zaczynają ostróżki i naparstnice Na szczęście na tej rabacie jarzmianki świetnie dają sobie radę. A kozłek na leśnej ma już spokojnie z 1,8m

Kwiat pokazała pierwsza piwonia reszta jeszcze się ociąga.
Nówka Duchesse de Montebello pachnie nawet w pączkach. Alba Maxima wprawdzie jeszcze bez zapachu, ale kwiatów tez będzie miała sporo, pąki na razie wpadają w lekki róż, mam nadzieję, że to nie pomyłka
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies