Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 08:48, 23 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przygotowuj grunt, usuń skrzyp, zasil glebę, dobrze przekop i wyrównaj. Siej wtedy (niekoniecznie w sierpniu) gdy będzie wszystko zrobione.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
klauduch 15:49, 24 maj 2021

Dołączył: 11 maj 2021
Posty: 14
Dzień dobry wszystkim !
Proszę o poradę czy już kosić czy jeszcze nie
Trawnik wysialiśmy na koniec kwietnia tj 27.04.2021 dokładnie.
Zauważyłam że trawa kiełkuje jakoś 9.05

Mija zatem ok 2 tyg od pierwszych kiełków i prawie miesiąc od posiania. Trawa ma różna wysokość, jednak większość listków ma ok 6-7 cm.
Czy powinnam już zacząć ja kosić ?

Boje się, bo jest bardzo delikatna (jak na niej stanę to potem długo widać ślady).
Martwi mnie też, że są miejsca w których nie wzeszła. To normalne ? Powinnam już ją w tych miejscach dosiać?

Kasia83 21:42, 24 maj 2021

Dołączył: 08 maj 2021
Posty: 11
Gardenarium napisał(a)
Przygotowuj grunt, usuń skrzyp, zasil glebę, dobrze przekop i wyrównaj. Siej wtedy (niekoniecznie w sierpniu) gdy będzie wszystko zrobione.


Dziękuję bardzo za odpowiedź.
damianw91 14:01, 27 maj 2021

Dołączył: 14 maj 2021
Posty: 13
Mój trawnik po 2 tyg od siewu wygląda tak jak na zdjęciu. Nie był koszony jszzcze. Moje pytanie brzmi, do kiedy kontynuować codzienne podlewanie trawnika, po trzecim koszeniu zacząć juz rzadzsze nawadnianie (2 x w tygodniu)? Pozdrawiam
damianw91 14:01, 27 maj 2021

Dołączył: 14 maj 2021
Posty: 13
morawlu 09:44, 08 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 1
Dzień dobry,

Jako laik w temacie prosiłbym o rady i ocenę sytuacji trawnika. Dołączam zdjęcia. Wysiew by 15 maja, wiec trawnik teraz jest w 4 tygodniu. Tydzień po wysianiu była duża ulewa i grad. Teraz trawnik wygląda jak na zdjęciach są miejsca gdzie jest przerzedzony i tam jest również najwięcej chwastów (obok działki dziko porośnięta łąka). Pewnie deszcz i kałuże wypłukały cześć nasion.

Pytanie czy robić dosiewkę, czy zaczekać i zobaczyć jak zareaguje na koszenie? Czy uda się zagęścić trawnik bez dosiewania? Czy może pomoc jakimś nawozem? Podlewany jest regularnie każdego wieczoru.

Pierwsze koszenie planuje w najbliższy weekend, oczywiście, jeśli jeszcze podrośnie przez najbliższych kilka dni.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i spostrzeżenia.
Kasia04 08:48, 09 cze 2021

Dołączył: 09 cze 2021
Posty: 1
Witam, jestem laikiem jeśli chodzi o zakładanie trawnika. Chciałam zapytać o poradę która z mieszanek będzie lepsza?

MMarcin 15:33, 12 cze 2021

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 20
Trawa siana 20 dni temu, nasiona Barenbrug Water Saver, podlewana regularni max co dwa dni, nie nawożona.
Przed sianiem rozrzucony obornik granulowany bydlęcy i wymieszany z ziemia (po wysianiu przyszedł deszcz, obornik się rozłożył).
Zaczyna się dziać coś z trawa obecnie jakieś żółte źdźbła trawy, całe kępki miejsca porażone czymś ? To jakas choroba ? Brak wody chyba odpada ? Obornik nie ma tyle azotu żeby spalić trawę przynajmniej tak mi się wydaje. Co teraz zrobić ? Oczywiście trawnik opielony ręcznie z chwastów będzie. Może rozrzucić nawóz? Brak azotu w glebie? Kupiłem nawóz Florovit szybki efekt do trawników i tam pisze ze można siać na nowo założę trawniki. Pomocy !




Gardenarium 22:51, 14 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jezu, nie wołaj pomocy, chłopie, nie gorączkuj się. Dopiero co wzeszły nasiona. Podlewaj na razie tylko.
Dopiero co pisałeś to samo w innym wątku, nie pisz wszędzie. Czy brakuje nawozu, nie wiem zrób badanie gleby, ja nie wiem jak ziemia była przygotowana, co robiłeś, itd. Ludzie dajcie na wstrzymanie z tymi trawnikami i nie wołąjcie pomocy, czytajcie porady, podlewajcie, jak chcesz zrób oprysk Topsinem, ja niestety nie jestem jasnowidzem, ja tutaj widzę wschodzącą trawę. Za wcześnie na cokolwiek, nawożenie, możesz spalić ten młodziutki trawniczek. Nawozisz po 1-2 koszeniu dopiero jak widać że trawa blednie, a tutaj ledwo wschodzi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:56, 14 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasia04 napisał(a)
Witam, jestem laikiem jeśli chodzi o zakładanie trawnika. Chciałam zapytać o poradę która z mieszanek będzie lepsza?



Żadna- bo w każdej mieszance brakuje wiechliny łąkowej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies