Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 10:15, 31 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
zawitka napisał(a)
Pierwszy raz coś takiego mi si ę przytrafiło że pąki rodka zatrzymały rozwój a nowe gałązki wyszły .Na początku próbowałam je wyłamać bo myślałam ze zmarzły ale nie szło .Zostawiłam i okazuje ze dobrze zrobiłam bo nowe rosną a nie rozwinięte pąki pękają.






U mnie tez dopiero pękają, opóźnione kwitnienie
Ogród w dolinie 10:01, 31 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Przestało padać więc nasze siły będziemy kierować w to miejsce



Tutaj po prawej, gdzie jest wstawiona teraz czeremcha colorata rósł amborwiec, a przed nim lilaki palibin.

Lilaki stąd wykopaliśmy, a czeremcha czeka, ponieważ po lewej stronie tej rabaty (czyli tam gdzie wydeptane na środku zdjęcia) będzie drenaż, prowadzący do studni.
Na drenażu nic nie będzie rosło, zrobimy tam ścieżkę prowadzącą do furtki nad rzeczkę.

Po lewej stronie przed choinami będzie "suche oczko", tam jest najniższy punkt.

Wzdłuż rabat, na styku z trawnikiem będą dodatkowe dreny zbierające.
Nie mam 100 % przekonania, że to bardzo pomoże, planuję sadzić rośliny odporne na takie warunki, co z tego co wybiorę przetrwa, to zostanie. Pewnie będzie dużo strat.

Musimy się zmierzyć z tym (to dołek po ambrowcu)


A po deszczach było tak, znaczy po kostki w błocie

Ogród w dolinie 09:52, 31 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Przywrotniki pączkują



Truskawki będą Chociaż te nie zawodzą


Ambrowiec wypuszcza liście. Ciekawe czy podejmie dłuższą współpracę?



A na dużej skarpie takie piękne samoistne połączenie żółtego z niebieskim

Ogród w dolinie 09:47, 31 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Wczoraj był wreszcie w miarę ciepły i słoneczny dzień.
Popołudniu udało się skosić trawnik.

Czosnki już prawie wszystkie wyłoniły główki.



Bodziszek korzeniasty i kocimiętka



Piwonia i przywrotnik




Zieleń, drewno i antracyt 09:47, 31 maj 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Do góry
antracyt napisał(a)



Przepięknie zdjęcie. Książkowe wręcz kontrasty


Tak, wczoraj byłam na targach. Naoglądałam się roślin, wiele miałam ochotę kupić. Jednak tak się naczytałam, żeby nie kupować przypadkowych roślin, że skończyło się na jednym klonie
Ogród z koroną w tle 09:39, 31 maj 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Hej hej! Widziałam, że u Jana pytałaś o chorującego klona-mialam na swoim podobne objawy i nasz ogrodowiskowy spec od chorób roślin (Mazan) stwierdził, że u mnie to była antraknoza.- niestety klonika straciłam mimo oprysków (mało jest dedykowanych preparatów)
Jak będziesz chciała obciąć chore gałązki koniecznie dezynfekuj sekator.

Zerknij w naszej wyszukiwarce postów po haśle antraknoza zdjęcia zainfekowanych roślin


Cześć Kasiu, dziękuję za komentarz. Już o tym poczytałam sobie.. Wiesz to się tak szybko stało co zresztą swidczyło o liściach które zdąrzyły wyrosnąć a nagle zaczeły więdnąć. Gałązki są dosłownie w połowie uschłe ale za tą suchą częścia jest jeszcze żywa gałąź... zobacz zdjęcia, bardzo to dziwne. Ścięłam te gałęzie pod tą suchą części i czekam co dalej...


Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 09:11, 31 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
zawitka napisał(a)
Pierwszy raz coś takiego mi si ę przytrafiło że pąki rodka zatrzymały rozwój a nowe gałązki wyszły .Na początku próbowałam je wyłamać bo myślałam ze zmarzły ale nie szło .Zostawiłam i okazuje ze dobrze zrobiłam bo nowe rosną a nie rozwinięte pąki pękają.








U mnie na jednym krzaki część rozkwita część zaschnięta. Robią się brązowe i te już nie rozkwitną. Coś w tym roku przyroda płata figle i to nie tylko z rodkami.tarawy duże ledwo wychodzą . W jednym miskancie mam pojedyncze źdźbła.
Niektóre azalie w ogóle nie kwitną pąki zaschly.
Widocznie poczuły wcześniej wiosnę potem przyszedł kwietniowy mróz.
Co to za rodrk że ma aż trzy paki
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 08:30, 31 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Agatorek napisał(a)


A co powiesz na to? .



Buahaha, pasuje do mnie

Cudowne wnusie i ogród.
Mój ogród pod lasem 08:08, 31 maj 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5946
Do góry
Sangokaku mam i ja! piękny,czyż nie?


Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 08:02, 31 maj 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Zrobiło się kolorowo.

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 08:01, 31 maj 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Pierwszy raz coś takiego mi si ę przytrafiło że pąki rodka zatrzymały rozwój a nowe gałązki wyszły .Na początku próbowałam je wyłamać bo myślałam ze zmarzły ale nie szło .Zostawiłam i okazuje ze dobrze zrobiłam bo nowe rosną a nie rozwinięte pąki pękają.





Zieleń, drewno i antracyt 07:54, 31 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Dziewczyny, jak zobaczyłam te irysy, to musiałam zdjęcie zrobić. Też bardzo podoba mi się to połączenie z drewnem i margaretkami, które na zdjęciu nie wyszły tak dobrze.
Gilenia od kilku lat była moim chciejstwa, no i w końcu ją mam a Rozanne strasznie modny się ostatnio zrobił i chyba przez to dużo droższy od pozostałych bodziszki. Z 2 sadzonek udało mi się 3 zrobić, ale powinnam mieć jeszcze drugie tyle

Przyjemnego dnia
Ogród w remoncie 07:11, 31 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Wklejam zrzut ekranu z wiadomością, którą dostałam od Bożenki

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 06:15, 31 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
effka napisał(a)
Dzisiaj sadziłam bambusy do donic



Sadziłam, sadziłam i posadziłam



Jeszcze pozostało takerem przybić folię od środka i ją dociąć.
Donice będą stały na tarasie po dwóch stronach przy ścianach jak już powstanie elewacja.


Toż to już dom na dworze!
Daleki od ideału..... 00:52, 31 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Daleki od ideału..... 00:48, 31 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Kwitną niezapominajki, oliki i rododendrony , zieleń zachwyca niesamowitą ilością odcieni.

Daleki od ideału..... 00:41, 31 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry

Klony tworzą piękne plamy koloru
Ogród Basi 00:40, 31 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
basia3012 napisał(a)




Piękny masz ten zakątek
Ścianka z lustrem przyciąga wzrok.
Daleki od ideału..... 00:34, 31 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Aguś, dziękujemy za sobotnie spotkanie w Twoim cudnym majowym ogrodzie Deszczowa pogoda nie przeszkodziła nam w kilku okrążeniach ogrodu i obgadaniu prawie każdej roślinki, ich urody, wymagań i historii w ogrodzie Także w odwiedzeniu pobliskich szkółek i niewielkich zakupach Niesamowicie miły czas!
Wróciłam oczywiście z nowymi roślinkami, Aga dzięki za hojność i oprowadzenie po szkółkach
Zrobiłam trochę zdjęć, ale mam ostatnio jakiegoś pecha przy robieniu zdjęć i tym razem jakaś kropla deszczu na obiektywie popsuła jakość większości.
Wzdłuż wejścia pięknie prezentują się bratki i jeszcze kwitnące w najlepsze tulipany!

Wszystko bujnie rośnie wzdłuż wijącej się ścieżki.

Bylinowa łąka 00:18, 31 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Na koniec ogólne widoczki. Całe wczorajsze popołudnie zajęło mi koszenie, bo trawy od tej ilości opadów już w niektórych miejscach zaczęły się pokładać. Niestety mąż nie mógł wykonać tego zadania, bo bym już części roślin nie miała. Ale i tak miał co robić wykaszając koło domku i przejście do drogi. Połowę trawy zgrabiłam i wywiozłam na kompost. Druga połowa czeka. Ale kto to widział, żeby w kurtce o tej porze robić? A wszystkie niedzielne zdjęcia cykane w deszczu. Brr...



Dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies