Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 15:38, 16 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Anitka napisał(a)
Ula to kuklik. O de mnie dostałaś.


Tak , wiem że od Ciebie, nie pamiętałam nazwy. Zresztą go u Ciebie zamawiałam chyba zeszłej wiosny bodziszek żałobny też ma się dobrze

Teraz czekam na rozwój wydarzeń
na liliowcowej idzie wolno a na jej końcu mam dęba błotnego który liliowców nie przerasta wielkością

potem w czerwcu zacznie gwiazdorzyć nowa rabata i anabelki
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:45, 16 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Gosialuk napisał(a)
Tawuły są najładniejsze wiosną. Na obwódki idealne. Czy te sama sobie rozmnożyłaś?


Tak Gosiu, sama rozmnażałam z gałązek. To odmiana Golden Princess 1mx1m, mam je od ulicy, kupowałam 7 lat temu 20szt, to były moje początki. Po 2 latach sadzonki są jak ze szkółki będę cięła jak się rozrosną w jednolity szpalerek.

O tej porze lubię też hosty, potem mniej. Jedna z czosnkiem niedźwiedzim musi współistnieć a on się rozrasta mocno...mógłby pójść pod kalinę i chyba mu w tym trzeba pomóc. Kaliny nie cięłam w zeszłym roku więc poszalała z wielkością i kwitnieniem a pod ją jedno chwastowisko kurdybankowe, można się załamać.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:08, 16 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
danuta_szwajcer napisał(a)


Ale cudny ten pierwiosnek Orliki już Ci kwitną też w ładnym kolorze. Pozdrawiam


Ten pierwiosnek się szybko przyrasta. Jest naprawdę dekoracyjny. Mam go od sąsiadki podobnie ten fioletowy orlik. On też się już gdzieś wysiał i pozwalam mu na to

Poza tym takie tam....


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anpi 16:35, 16 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8197
Urszulla napisał(a)
Cd wiosny u mniezaczynają pierwiosnki omszałe, tulipany i szafirki a pierwiosnki to są żelazne w kwitnieniu przy niskich temperaturach



Ula, na ostatnim zdjęciu to też jakiś gatunek pierwiosnka???Ciekawa jestem kwiatuszków
Masz ciekawe drzewka, miłorzęba chętnie bym kupiła, ale za chiny nie wiem gdzie mogłabym go posadzić.
Też bardzo lubię obserwować rozwój i zmianę kolorystyki liści buczka, ładne drzewko.
Takie drzewa wyżej szczepione na pniu jeszcze wciskam
Pozdrawiam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:44, 16 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8197
Dopatrzyłam się i doczytałam o tym pierwiosnku omszałym Ładniutki
Ale masz wielką kalinę, będzie biały spektakl-lubię!!! Moją w ubiegłym toku przesadziłam ,bez cięcia i dobrze to zniosła, też zakwitnie, ale moja mała.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Roocika 18:41, 16 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ula, jaka okazała ta kalina, przepiękna.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 19:57, 16 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Narzekasz na kurdybanka pod kaliną, a moja mama nawet zadowolona jak jest w murawie. W jednym miejscu cały dywanik z niego powstał.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magleska 20:04, 16 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18698
Posadziłaś Buczki ?

Dzięki za wspólny dzień ,fajne fotki i pomoc ogródkową
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 20:11, 16 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Kalina zjawiskowa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 21:52, 16 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
anpi napisał(a)
Dopatrzyłam się i doczytałam o tym pierwiosnku omszałym Ładniutki
Ale masz wielką kalinę, będzie biały spektakl-lubię!!! Moją w ubiegłym toku przesadziłam ,bez cięcia i dobrze to zniosła, też zakwitnie, ale moja mała.


Fajnie Cię widzieć
Na pniu miłorzęba mogłabyś zmieścić- ja mam też zwykłego

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies