Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 10:30, 16 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Łezka potrzebna mi była by zasłonić hakonkami lampę pod jabłonką. I jako miejsce na jednoroczne. Ciemierniki opanowały rabatę i już tam niczego nie wsadzę a lubię jak coś tam kwitnie jednak. Donico skrzynie to kontynuacja tego, co już mam. Uznałam, że lepiej jednorodnie. Miała być jedna ale te poduszki walające się po tarasie to dla mnie dramat. Stąd skrzynia i donica. Trudno. Nasadzenia muszą złagodzić bryły.
Ziołownik powstał przez przypadek ale cieszę się z niego bardzo. 90 cm zielska ))

Wiecie, chyba zgłupiałam. Od rana wycinam tulipany i chodzę i psioczę. Nienawidzę pomyłek w cebulach. Przed chwilą wycięłam 25 tulipanów, które miały być Salmon Parrot a są potworem pomarańczowo zielonym. Nie, nie i jeszcze raz nie. Żeby było śmieszniej to jest to połowa zakupionej partii cebulek. Druga większa połowa jest inna, delikatniejsza z różowym muśnięciem. Te zniosę. Drugi już rok poluję na tulipany kupione jako Salmon Parrot i nie mogę utrafić. Tamte były takie cudne... Piję kawę i idę następne pomyłki eksmitować. Jeszcze 2 mam takie. Żadna u mnie nie zostanie na ogrodzie. I ogólnie stwierdziłam, że mam za kolorowo tej wiosny, będziemy ograbiczenia robić i eksmisje.

Edit - I okulary czas kupić...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 10:30, 16 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Mnie się też podobają skrzynie na tarasie. One są bardzo ładne.
____________________
Helen - Hortensjowo
Gosiek33 12:17, 16 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)


Wiecie, chyba zgłupiałam. Od rana wycinam tulipany i chodzę i psioczę. Nienawidzę pomyłek w cebulach. Przed chwilą wycięłam 25 tulipanów, które miały być Salmon Parrot a są potworem pomarańczowo zielonym. Nie, nie i jeszcze raz nie. Żeby było śmieszniej to jest to połowa zakupionej partii cebulek. Druga większa połowa jest inna, delikatniejsza z różowym muśnięciem. Te zniosę. Drugi już rok poluję na tulipany kupione jako Salmon Parrot i nie mogę utrafić. Tamte były takie cudne... Piję kawę i idę następne pomyłki eksmitować. Jeszcze 2 mam takie. Żadna u mnie nie zostanie na ogrodzie. I ogólnie stwierdziłam, że mam za kolorowo tej wiosny, będziemy ograbiczenia robić i eksmisje.

Edit - I okulary czas kupić...



Naprawdę! wycięłaś czyli wykopałaś precz? Które to, robiłaś zdjęcia?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
wiklasia 12:24, 16 maj 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Iwonko - dojrzałam, że masz komplet wypoczynkowy od szwedzkiego producenta. Zadowolona jesteś?
Jak tam z poduchami - trzeba je chować pod dachem? czy może poranna rosa im nie szkodzi?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Magleska 13:40, 16 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Fajnie z tymi skrzyniami jest gdzie lampkę wina postawić przy okazji
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kasya 14:03, 16 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
inka74 napisał(a)
Wczoraj pracowity dzień miałam. Udało się odświeżyć olejem meble tarasowe drewniane, pomalować huśtawkę, zrobić w kamyczkach w narożniku mini łezkę na hakone, domalować donice, obić folią od środka. I na końcu już przy lampce zrobić do końca ziołownik. eM zlitował się i umył żółtą kostkę pod malowanie. Będzie finalnie brązowa tylko przez 3 dni nie może mi padać.

Na roboczo jeszcze ziołownik. Będzie jeszcze jedna drewniana obudowa na paskudztwo plastikowe z sałatą stojące obok. Finalnie skrzynka z sałatą trafi na balkon.

Łezka w narożniku

I donice na tarasie, bez sprzątania, wersja robocza

Zostało obsadzanie donic, sprzątanie i malowanie schodka całego na brązowo. Na ten rok starczy. Zobaczymy jak z ilością słońca będzie na tarasie. Mam zakupione na wszelki wypadek deski na zrobienie podobnego przepierzenia jak mam z drugiej strony przy fotelu

Ładnie, ładnie... bardzo
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 14:05, 16 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
inka74 napisał(a)
Łezka potrzebna mi była by zasłonić hakonkami lampę pod jabłonką. I jako miejsce na jednoroczne. Ciemierniki opanowały rabatę i już tam niczego nie wsadzę a lubię jak coś tam kwitnie jednak. Donico skrzynie to kontynuacja tego, co już mam. Uznałam, że lepiej jednorodnie. Miała być jedna ale te poduszki walające się po tarasie to dla mnie dramat. Stąd skrzynia i donica. Trudno. Nasadzenia muszą złagodzić bryły.
Ziołownik powstał przez przypadek ale cieszę się z niego bardzo. 90 cm zielska ))

Wiecie, chyba zgłupiałam. Od rana wycinam tulipany i chodzę i psioczę. Nienawidzę pomyłek w cebulach. Przed chwilą wycięłam 25 tulipanów, które miały być Salmon Parrot a są potworem pomarańczowo zielonym. Nie, nie i jeszcze raz nie. Żeby było śmieszniej to jest to połowa zakupionej partii cebulek. Druga większa połowa jest inna, delikatniejsza z różowym muśnięciem. Te zniosę. Drugi już rok poluję na tulipany kupione jako Salmon Parrot i nie mogę utrafić. Tamte były takie cudne... Piję kawę i idę następne pomyłki eksmitować. Jeszcze 2 mam takie. Żadna u mnie nie zostanie na ogrodzie. I ogólnie stwierdziłam, że mam za kolorowo tej wiosny, będziemy ograbiczenia robić i eksmisje.

Edit - I okulary czas kupić...

Które to tulipany ? Kolor brzmi ładnie
Pokaz ?
Ale wyrywasz cebule ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 16:25, 16 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Gosiek33 napisał(a)

Naprawdę! wycięłaś czyli wykopałaś precz? Które to, robiłaś zdjęcia?
usunęłam wraz z cebulkami. Mam teraz taki natłok koloru w ogrodzie, że to co kwitnie nie w tej co trzeba tonacji drażni mi wzrok.
Usunęłam całkowicie te papuzie pomarańczowe. Były zbyt masywne na rabacie. Tu jeszcze na rabacie - po lewo pomarańczowy potwór, po prawo powiedzmy znośna jego wersja. Oba kupowane w Biedronce w jednym sklepie. Tego typu samego paczek. Oba jako Salmon Parrot.

I w wazonie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:33, 16 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Usunęłam także te pomyłkowe EE. Jak zaczęły się rozwijać to ten kolor zmienił się w taki wściekły neonowy róż. Same tulipany nie są złe ale w połączeniu z fioletem potwornie dawały po oczach. No nie dało rady na to patrzeć co rano pijąc kawę. A że już zaczęły przekwitać więc nie szkoda


Tu na rabacie przy tarasie

Rabata po ich usunięciu.


Wybaczcie jakość zdjęć ale zbiłam szybkę od apartu telefonu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 16:36, 16 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Może znajdziesz odbiorców na te cebulki?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies