Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosiek33 06:57, 16 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Wyjątkowo bardzo spokojne widoki wiosenne u Ciebie. Bardzo mi się to podoba.
Smagliczki jednak bym nie zdzierżyła. Wkurza mnie jakiś żółty irys rosnący koło granatowego i cieszę się że jakieś uparte gołębie go skubią Chyba chodzi o odpowiedni odcień żółci

Jednak kobieta zmienną jest i upodobania kolorystyczne się też zmieniają
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 13:13, 16 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
mrokasia napisał(a)
Całkiem nieźle sobie radzi ten naturalny brzeziniak .
Chyba już kiedyś pisałam, że lubię oglądać Twój ogród wiosną bo widać dobrze jego plan. Potem zarasta i robi się taki bardziej tajemniczy, co też bardzo lubię .


Cały plan to raptem rabaty wzdłuż ogrodzenia, a wewnątrz zamiast połaci trawnika dwie półksiężycowe rabaty. I rondo wewnątrz. Patrzenie na sam trawnik nie wchodziło w rachubę i tak niechcący zrobiło się gęsto.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:25, 16 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
TAR napisał(a)


czasem sie różnimy w podejsciu do ogrodu ale to samo mną kierowalo przy nasadzeniach. do tego wybieralam w tym wypadku rosliny tanie i szybkorosnace jak pęcherznice, derenie czy tawuły, troche traw, lawendy. czesc z tych roslin mam juz wykopane i obecnie posadzone cieszą w innym ogrodzie, u ludzi ktorzy zaczynali jak ja, z pustym polem. to prawie jak second hand ogrodowy, bez marnowania


Tarciu, Ty masz za płotem piękny krajobraz zapożyczony. Jest lasek. 20 m od mojej furtki są pola uprawne. Gdzieś tam w oddali z jednej strony są góry, z drugiej pagórki, ale niestety już zasłonięte przez nowe zabudowania. A ogrodowy second hand popieram jak najbardziej. Połowa nasadzeń u Natalki pochodzi z mojego ogrodu.

Zaproszenie brzóz do ogrodu wiąże się z podjęciem poważnej decyzji etycznej. Brzmi poważnie i pewnie takie jest. Nie wyobrażam sobie lania pod brzozy hektolitrów wody pitnej tylko po to, żeby spełnić swój kaprys posadzenia pod nimi roślin ozdobnych. Nie w tych czasach.
Niech rośnie sobie tam to, co wybrała natura.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:36, 16 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Gosiek33 napisał(a)
Wyjątkowo bardzo spokojne widoki wiosenne u Ciebie. Bardzo mi się to podoba.
Smagliczki jednak bym nie zdzierżyła. Wkurza mnie jakiś żółty irys rosnący koło granatowego i cieszę się że jakieś uparte gołębie go skubią Chyba chodzi o odpowiedni odcień żółci

Jednak kobieta zmienną jest i upodobania kolorystyczne się też zmieniają


Mnie już wkurza tylko polityka, choć to głupota, bo nie mam na nią wpływu.
Wiosną dopuszczam kolorystyczne skrajności, bo to taki czas, kiedy oko potrzebuje intensywniejszych barw. Smagliczka ma kolor kaczeńców i kwitnących mniszków. Plus zieleń. Kwintesencja wiosny. Plus niezapominajki, np.
Moje oko akceptuje takie połączenia.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 15:34, 16 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mnie już wkurza tylko polityka, choć to głupota, bo nie mam na nią wpływu.
Wiosną dopuszczam kolorystyczne skrajności, bo to taki czas, kiedy oko potrzebuje intensywniejszych barw. Smagliczka ma kolor kaczeńców i kwitnących mniszków. Plus zieleń. Kwintesencja wiosny. Plus niezapominajki, np.
Moje oko akceptuje takie połączenia.




Kaczeńce i mniszki lubię

Już amsonia w takich kwiatach! Moje dopiero ledwo kolor pokazują

Dobrze, że choć czymś się różnimy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 15:43, 16 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Gosiek33 napisał(a)


Już amsonia w takich kwiatach! Moje dopiero ledwo kolor pokazują



Zdjęcie z ubiegłego sezonu. W tym wszystko jest 2-3 tygodnie opóźnione.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 17:58, 16 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Ja nawet jeszcze swojej amsonii nie zauważyłam i też się przejęłam, że Twoja taka zaawansowana
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 21:25, 16 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
tulucy napisał(a)
Ja nawet jeszcze swojej amsonii nie zauważyłam i też się przejęłam, że Twoja taka zaawansowana


Z ziemi wylazła, ma jakieś 15 cm.

Zaczęłam uważniej patrzeć na rabaty, bo z ziemi wyłażą byty, o których zapomniałam, że tam są.
rodgersja kasztanowcolistna- miałam dwie; nie wiem, czy tej drugiej nie zagubiłam podczas karczowania katalpy Muszę sprawdzić na zdjęciach, gdzie dokładnie rosła.



Tiarellki- miałam wobec nich większe oczekiwania. W moim ogrodzie wizualnie giną. Są za drobne.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:34, 16 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Dzisiaj miałam dzień ogrodowego lenia. W nocy lało, ranek był zimny i wietrzny. Dopiero po południu wyszło słońce, ale zapału do prac nie wywołało. Uwieczniłam tylko ogród w słońcu, bo w folderze z majowymi zdjęciami brak takowych.

Tulipany tańczyły na wietrze.











Kalina angielska mogła wreszcie pochwalić się uroczym zapachem swoich pomponików.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:45, 16 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Obiela wygląda zjawiskowo. Wodospad białego kwiecia.





W półcienistym zakątku turzyce Silver Sceptre już ładnie świecą.



Czeka mnie dzielenie molinii Variegata i host. Pouzupełniam nimi puste miejsca w cienistych zakątkach. Muszę tylko zaczekać na rozwój liści- w przypadku tych drugich.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies