Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Basia - Mój Świat 09:35, 26 maj 2021


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1349
Do góry
Basia - Mój Świat 09:34, 26 maj 2021


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1349
Do góry
moje klony

Chodźże na pole, do mojego ogrodu 09:34, 26 maj 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
Basia_KRK napisał(a)

No to dajecie mi do myślenia

Na tą chwilę kukliki są naprawdę znacznie większe niż róże, dlatego dałam je właśnie za róże. No i kwitną, a róże to chyba jeszcze z miesiąc będą potrzebowały. Z resztą same róże też nie są małe, kupiłam sadzonki 5L i też chcę je ciąć bardzo nisko, żeby były małymi zgrabnymi kulkami. Żurawkami to w ogóle się nie przejmuje, traktuję je trochę jak chwasty (przepraszam, jeżeli urażę tu miłośników żurawek). Non stop je rozdzielam i przesadzam, rosną u mnie jak szalone.

Hmmm.. Nie kojarzę u Ciebie zdjęć róży Garden of Roses z kuklikami Szkoda, że wcześniej nie widziałam takiego połączenia, pewnie dałoby mi to do myślenia. Masz jakieś?
U Ciebie zachwycam się za to cudnymi daliami i irysami oraz w tym roku morelowym hiacyntem, zjawiskowy..


Kukliki fotografowałam raczej z kocimiętką, róże osobno. U mnie jest już dość gęsto, więc GoR trochę ginie w masie, możliwe, że pokazywałam tylko sam kwiat.
Garden of Roses u mnie nie jest wysoką różą. Mi po prostu szkoda byłoby zasłaniać kukliki, które uwielbiam i które sprawdzają się na pierwszym planie. Podobnie sprawdza się też niska kocimiętka, ale ona po kwitnieniu i przycięciu traci na urodzie - w odróżnieniu od kuklików, które są ładne cały czas.

EDIT: znalazłam zdjęcie - tam jest naprawdę ciasno, po lewej stronie jest już inna róża - Pearl Drift, no i nie widać wszystkich GoR.
Daj znać, to usunę zdjęcie



Pamiętajcie o ogrodach 09:31, 26 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
greg66 napisał(a)
azalia






Ooooo!
Azalia kwieciem obsypana. Dorodna
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 09:09, 26 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13736
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)




Podobają mi się te kompozycje z niezapominajki bardzo ładnie taki swojski klimat
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 09:07, 26 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Zanim zgram jakieś zdjęcia, to po prostu z telefonu wrzucę.. siedzę na kanapie, popijam kawę, przed chwilą przesadziłam spod wielkiej róży New Dawn gaurę, która raczyła przezimować.. zaraz pójdę po książkę i po prostu... posiedzę i poczytam

A tymczasem widoki wokół mnie..


W życiu bym się nie domyśliła, że to ogródek przy mieszkaniu a nie przy domu, cudownie!!! Twój ogród jest przykładem, że nawet małe ogrody przyblokowe mogą tętnić życiem!!!
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 08:58, 26 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Johanka77 napisał(a)
Na zobrazowanie, jak to wygląda przed pieleniem na niedokończonej części stipowiska


Słuchaj nawet całkiem fajnie to wygląda rabata skrzypowa. To jak ty masz tam fajnie kwaśno powinnaś rodki sadzić!
Dereń kousa - żółkną liście 08:54, 26 maj 2021

Dołączył: 26 maj 2021
Posty: 2
Do góry
Proszę doświadczonych o pomoc. W zeszłym roku zasadziłam derenia kousa, przezimował spokojnie mimo że to pierwsza jego i to od razu dość ostra zima.
Teraz powypuszczał listki , ale wszystkie na końcówkach zasychają i na listkach robią się plamki. Stanowisko słoneczne , ziemia wokół przed posadzeniem wymieniona - warunki powinien miec dobre ( no tylko że obecna wiosna mokra i zimna- na to nie mam wpływu). Nawet pojawił mu się jeden kwiatek , ale martwi mie że coś mu dolega. Co to jest i co robić??
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 08:20, 26 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Pytaliście mnie o carexowisko.
Ma się dobrze i pięknie rośnie, tylko jeszcze tulipanów z niego nie wycięłam.
A i tu kilka skrzypów wylazło



W trzech miejscach mam takie suche placki, ale te wydziabię i zadarni.
Innych szkód brak
Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach 08:18, 26 maj 2021


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
Do góry
Zdjęcia moich biedaków
Sezon 2017 u Hanusi 08:05, 26 maj 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Koł atki z puszek już uszykowane, szczotki do włosów wygrabione, pozysk z nich będę wieszać na płocie, mydełka pozawieszam w siateczkach tez na płocie, Corkę poproszę, żeby sierść zebrała z czesania psa, też trafi na ogrodzenie. POsypię odstaszaczem na zwierzynę od strony alejki i wzdłuż rabatek po ziemi. No i zamawiam odstraszacz solarny z ew. doładowaniem w sieci. Tyle planów na najbliższy tydzień.


A ogrodowo wysieję fasolę ozdobną/już się moczy/ wzdłuż piwoniowej rabaty, ze strony której mi jeleń wchodzi na żer. MOże zmiana widoku na mój ogród go trochę też zniechęci. Na zdjęciu niżej, od godz 12-tej po skosie do 9-tej, będą paliki z fasolą. jszcze chcę cieszyć oko piwoniami, a potem fasola śmignie po palikach, i szybko zasłoni widok na warzywnik


Glina i zielsko 08:04, 26 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13819
Do góry


Nie mam fot w calosci. Zaraz zrobie jak bede wychodzic do pracy.


Edit:

Hortensjowo 07:53, 26 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Mój judaszek i pytanie dlaczego wszystkie gałązki ma skierowane na północ? Ktoś zna przyczynę? Co mam zrobić, żeby było klasyczne drzewko?


Jak mam teraz korygować, żeby gałązki tak bardzo nie wchodziły na taras?
Hortensjowo 07:49, 26 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Taka wiosna


Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 07:36, 26 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Na zobrazowanie, jak to wygląda przed pieleniem na niedokończonej części stipowiska

Skarpa w ogrodzie 07:25, 26 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Wiolala napisał(a)


Wiola - nie rób tak, woda po tej folii spłynie bezpowrotnie a rośliny będą cierpiały. Należy zastosować specjalne kratki na skarpy.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 02:12, 26 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 02:12, 26 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 02:07, 26 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 02:02, 26 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies