Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Gardenarium 18:38, 16 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Magda2003 napisał(a)
dzień dobry wszystkim,

jest to mój pierwszy w zasadzie post na forum.

Od kilku lat uprawiam ogród warzywny, ale w tym roku zdecydowałam się na wykonanie grządek podwyższonych. Jestem już na końcówce ich budowy, zaangażowałam sporo sił i środków Skrzyń jest kilkanaście.

I naszły mnie obawy, żeby nie powiedzieć przerażenie że ktoś mógłby mi kazać to wszystko rozebrać.

Czy takie podwyższone grządki o wymiarach 1mx3m wysokość 30cm w ilości kilkunastu zaliczają się do małej architektury ogrodowej? Czy w ogóle w wypadku grządek podniesionych urząd może robić problem? Czy trzeba to zgłaszać?

Mam napisane w planie zagospodarowania (grunty rolne) że mogę postawić tam obiekty małej architektury. Wydawało mi się, że grządki drewniane będą się do niej zaliczały, ale natknęłam się na artykuł w którym napisano, że mała architektura to np piaskownica, a także murki ogrodowe czy ścieżki, ale o takich skrzyniach nic nie ma...

Czy ktoś umiałby coś na ten temat powiedzieć?



Moim zdaniem można bez niczego robić warzywniki w skrzyniach, to byłaby zbrodnia, gdyby komuś zakazali albo kazali rozebrać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adela 18:39, 16 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Witaj
Nie rozumiem Twojego niepokoju. Nigdzie nie zgłaszaj, nikt nie będzie kazał rozebrać, nikt z tego tytułu nie będzie robił problemu. Podwyższone rabaty teraz wiele osób robi.
Mała architektura to też altanki. Myślisz, że nikt na forum ubiegał się o zgodę na jej postawienie?
Spokojnie uprawiaj. Powodzenia!
____________________
Ela - Moja ostoja
Gardenarium 18:40, 16 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Przeniosłam z wątku podwyższone grządki


Magda2003 napisał(a)
Adela,
dziękuję za słowa uspokojenia. Mieszkam w otulinie Parku Ojcowskiego i mamy tutaj duże obostrzenia.


Myślę, że to kwestia interpretacji... której się obawiam ponieważ w ani w planie, a ani w prawie budowlanym nie ma jednoznacznie napisane, co jest małą architekturą, która jest dopuszczona na mojej rolnej działce.

Czy to urzędnik decyduje co jest małe a co duże i w jakiej ilości skoro nie ma tego wyraźnie napisanego?

Nie pomyślałam o tym wcześniej bo nie słyszałam żeby ktokolwiek zgłaszał budowę podwyższonych grządek, ale.... pytam bo może ktoś się z tym spotkał. Jeśli nie to tym lepiej bo znaczy, że moje pytanie jest śmieszne, czego bym sobie życzyła

p.s.
Chciałam w tym roku postawić sobie małą estetyczną szklarenkę 6m2 przy domu. Zadzwoniłam do urzędu i inspektorka powiedziała, że można, tylko trzeba zgłosić. Zadatkowałam szklarnię i zgłosiłam ją do urzędu i tu zonk. Urząd się nie zgodził. Wiadomo - strata pieniędzy i rozczarowanie. Marzyłam o szklarni przez ostatnie pięć lat.

pozdrawiam!
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adela 18:41, 16 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Magdo,
Miejsce Twojego zamieszkania może zmienić postać rzeczy. Nie wiem, jakie obostrzenia budowlane dotyczą terenów chronionych. Z pewnością chodzi tu o ochronę krajobrazu i z budową większych obiektów nie można pozwolić sobie na samowolkę.
Teraz doczytałam, że masz kilkanaście podwyższonych rabat. Przepraszam, na potrzeby własne, czy to już jest produkcja?
Skoro zabraniają postawić szklarenkę o pow. 6 m kw, kiedy gdzie indziej do 35 m kw. wymaga tylko zgłoszenia, to nie wiadomo jak wasi urzędnicy zareagują na kilkanaście rabat.
Na rozum laika z prawa budowlanego, rabaty nie powinny być kwestionowane.

Może ktoś był w podobnej sytuacji i jeszcze się wypowie?

Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Magda2003 18:41, 16 maj 2021

Dołączył: 15 maj 2021
Posty: 3
Ogród hobbystyczny. Spory, to fakt

Ale to jednak grządki
Dorocia 19:04, 24 maj 2021


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
Kilka dni temu wysadzilam do skrzyń w ogrodzie piękne sadzonki ogórków. Oto co z nich zostało. Czy to ślimaki? Co robić, żeby uratować?
Gardenarium 07:24, 26 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcie, nie ma go
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorocia 08:18, 26 maj 2021


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
Zdjęcia moich biedaków
Adela 12:59, 26 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Czy to nie jest przypadkiem zasługa gradu?
____________________
Ela - Moja ostoja
MarzenaSz 11:22, 12 cze 2021

Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 4
Moje donice nie są warzywne, ale tu się was radziłam i tu wstawiam zdjęcie. Eksperymentuję. W donicach są żarnowce w różnych odcieniach różu i karmimy, limelightki, sezonowo bacopa i surfinie. Widzę że najmłodszy syn wsiał koper i łubinZobaczymy jak będzie w końcu sezonu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies