Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Skarpa w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa w ogrodzie

Wiolala 23:20, 12 maj 2021

Dołączył: 05 maj 2021
Posty: 4
Wiolala 23:30, 12 maj 2021

Dołączył: 05 maj 2021
Posty: 4


A to moj pomysl na obsadzenie czesci wschodniej i poludniowej.
Gardenarium 07:25, 26 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiolala napisał(a)


Wiola - nie rób tak, woda po tej folii spłynie bezpowrotnie a rośliny będą cierpiały. Należy zastosować specjalne kratki na skarpy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
garete 10:41, 11 cze 2021


Dołączył: 11 cze 2021
Posty: 3
Dzień dobry
Bardzo proszę o pomoc! Właśnie się budujemy i od strony tarasu mamy taką skarpe.. szeroka 33,7 metrów, wysoka około 1,50 m. Siatka ma wysokości 1,5 m.
W przyszłości za płotem napewno będzie ktoś się tam budował. A teren jest tam znacznie wyżej niż nasz.
Zależy mi na tym, żeby ją ciekawie zagospodarować, wyeksponować i się zasłonić, ale jestem zielona w temacie.
Mąż chce posadzić świerk na samym dole skarpy, ale mi nie podoba się ten pomysł, bo skarpa będzie wtedy nie wykorzystana. Może tą skarpe przerobić? Na górze jest troche za mało miejsca żeby coś posadzić. Chciałbym żeby było ciekawie. Tylko nie wiem w jaki sposób. Będę wdzieczna za pomoc
garete 10:44, 11 cze 2021


Dołączył: 11 cze 2021
Posty: 3
Dołączam zdjęcia mojej skarpy.
garete 15:02, 13 cze 2021


Dołączył: 11 cze 2021
Posty: 3
Dzień dobry
Bardzo proszę o pomoc! Właśnie się budujemy i od strony tarasu mamy taką skarpę.. szeroka 33,7 metrów, wysoka około 1,50 m. Ogrodzenie z siatki ma wysokości 1,5 m.
W przyszłości za płotem na pewno będzie ktoś się tam budował. A teren jest tam znacznie wyżej niż nasz.
Zależy mi na tym, żeby ją ciekawie zagospodarować, wyeksponować i się zasłonić, ale jestem zielona w temacie.
Mąż chce posadzić świerk na samym dole skarpy, ale mi nie podoba się ten pomysł, bo skarpa będzie wtedy nie wykorzystana. Może tą skarpę przerobić? Chciałbym żeby było ciekawie. Tylko nie wiem w jaki sposób.
Będę wdzięczna za pomoc





Gardenarium 22:48, 14 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skarpa jest za wąska i za stroma, trzeba nasypać ziemi aby była większa i łagodniejsza wtedy da się na niej posadzić coś z pomysłem. Tutaj się nie da. Tylko rośliny okrywowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aure1000lia 15:27, 08 kwi 2022


Dołączył: 08 kwi 2022
Posty: 5
Dzień dobry wszystkim!
Proszę o pomoc w zagospodarowaniu skarpy wokół tarasu. Nachylenie ok. 35 st. Wymiary całego tarasu 8mx4. Skarpa rozpościera się na trzy strony świata Od południa przy tarasie posadziłam laurowiśnie Novita (dosadzę jeszcze dwie), żeby troszkę się przysłonić od sąsiada. Poniżej póki co będzie chyba nadal trawnik, bo i tak mam dużo do obsadzenia. Najważniejsza część po bokach schodów - strona wschodnia, planuję posadzić jakieś trawy, myslałam o rozplenicy japońskiej, kostrzewach, mam też wsadzoną różę pnącą i różę okrywową z prawej strony.
Od północy myślałam o hortensjach bukietowych i laurowiśni, a poniżej też jakieś trawy.
Mam też sporo małych co prawda bo wysianych w lutym kocimietek i dmuszków jajowatych.
Rże chciałabym podsadzić lawendą.
Mój największy problem to rozmieszczenie roślin i przygotowanie skarpy do nasadzeń. Nie wiem jak ogarnąć kwestię z ograniczniem chwastów - nie chcę maty, a na kartony musiałabym coś wysypać, ale boję się, że wszystko mi wywieje albo spłynie.

Bardzo proszę doświadczonych ogrodników i dobre duszyczki o pomoc. Poniżej wklejam parę zdjęć.
aure1000lia 15:28, 08 kwi 2022


Dołączył: 08 kwi 2022
Posty: 5
Gardenarium 12:58, 17 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozciągnąć tę skarpę bo jest nieproporcjonalnie mała do tarasu. Dosypać ziemi, od nowa ukształtować.

Posadź drzewka o kulistych koronach aby otulić ten taras, same trawy nie wystarczą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies