Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród z plażą 09:34, 24 maj 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Do góry
ajka napisał(a)






Co to za wysoka, zielona trawka?
April podbija las... 09:30, 24 maj 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Do góry
April napisał(a)






Mistrzowsko to już wygląda Klimat jest niesamowity, wprost ze zdjęcia zachęca żeby iść i usiąść.
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 09:27, 24 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry
Johanka77 napisał(a)
Grab Palmier na koniec



Ja też i tu podziwiam

Kocham tego graba!
Ogrodowe marzenie Mrokasi 09:16, 24 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21518
Do góry
Czekam na kwiatki
Rutewka Black Stocking

Kalina Onondaga

Przywrotnik

Szałwia Deep Rose
April podbija las... 09:07, 24 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21518
Do góry
April napisał(a)






Wróciłam jeszcze raz do fotek, tym razem na komputerze a nie w telefonie i wiesz, co? Tak parkowo się zrobiło
Działka prawie w Borach Tucholskich 08:59, 24 maj 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry








Ogrodowe marzenie Mrokasi 08:48, 24 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21518
Do góry
Wczoraj udało mi się trochę podziałać. Na raty, z przerwą na wizytę u mamy. Ale w sumie w ziemi znalazło się wczoraj 14 roślin a kilka zmieniło swoje miejscówki. Bardziej widać za domem, że ubywa doniczek do wsadzenia niż że coś przybyło na rabatach .
Basenowa po wykopaniu bukszpanów, wsadzeniu cisów, dosadzeniu hortek, karłowych żylistków i kilku innych roślin nabiera wyglądu . Jeszcze sporo na niej pustych miejsc czekających na rośliny ale podoba mi się .




Te karłowe różowe żylistki Yuki Cherry Blossom póki co bardzo mi się podobają. Dokupiłabym ale cena skoczyła znacznie.


Zadowolona jestem też z zakupu karłowych krzewuszek Pink Poppet


Wypełnia się powoli też mała środkowa


Ciąg dalszy sadzenia ma nastąpić dziś .
Ogród z zegarem 08:45, 24 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Agatorek napisał(a)
Aga , niby wiem, czego chcę, ale zawsze jakieś zmiany w trakcie wychodzą . Ale tak to już u mnie jest.

Aniu (ajka), dzięki

Kasiu, u mnie też są miejsca, gdzie perz perzem pogania . Wtedy nad kawalątkiem rabaty spędzam długi czas...Ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo i przyjemnie .
Przyczepka dobra rzecz, nie trzeba ciągle latać z taczką .

Aniu (anabuko) dziękuję
Rabaty wzdłuż ścieżki do oczka chcę obsadzić w hortensje, rozchodniki i trawy.
A wokół samego oczka będzie kilka klonów palmowych, może jakieś mniejsze derenie, jeszcze nad tym dokładnie nie myślałam.
Mam jeszcze też do skończenia rabatę przed bramą i inne z frontu.
Także roboty jest...aż za dużo

Dziś też trochę pozrywałam darń. Zostało mi "tylko" przelecieć jeszcze wokół oczka


Te rośliny i drzewka już tam były wcześniej, część z nich zmieni miejsce
I ta kupa ziemi też (kiedyś) zniknie.


Dobrze, że napisałaś o tych plastrach
Fajnie wyglądają. Kupy ziemi nie widziałam, dopóki o niej nie przeczytałam

Duży teren trudno ogarnąć, ale ta własną przestrzeń jest cudowna.

Ps. Chwasty rosną jak dzikie, już mi wszystko zarosło a ja muszę robić coś innego o nie ogarniam
Carpinus - graby i trawy nad jeziorem 08:34, 24 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 6323
Do góry
Magda70 napisał(a)
Witam po przerwie
Kilka nowych fotek z nad jeziora...









Bardzo podoba mi się jeden i drugi ogród, lubię taki styl Skrzynie pięknie wykonane, nowoczesny warzywnik, po prostu ekstra. Czy na ostatnim zdjęciu to są słupki do hamaka?
Mirkowy ogród (początki) 08:08, 24 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Mirka napisał(a)
Wszystkie Rozplenice u mnie takiej fazie są . Ciekawe czy środek zarośnie?



Dziś em kosił trawkę ja wypieliłam rabatę i wyściółkowałam trawką.

Paprotki w takiej fazie super są

Mirka, u mnie tez były w takiej fazie i tez myślałam, że tak zostanie. Jednak po tych ulewach ruszyły i zarosło.
Wspaniale rozrasta się ogród i dużo unikatowych bylin u ciebie
Dębowe zakątki 08:06, 24 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Ech te ślimory. Ja w ubiegłym roku ich trochę miałam .Ale w tym są wcześniej i ich więcej i wszędzie.
Te żarłoczne bestie. Och szkoda, że i u ciebie zżerają roślinki.
Ale na wieczór już będę sypała
Te siewki są ciemiernika cuchnącego dostałam go 3 lata temu od Grazynki- gogo. W pierwszym mi nie kwitły. W tamtym mi kwitły i wysiały się.
Muszę je w inne miejsce przesadzić

Skalnica

jabłoń rajska royalty

Cudowna jabłoń i jak zgrały się kolorem ze skalnicą.
U mnie też ślimaków od groma, jeszcze nie kupiłam granulek, zjadają najbardziej jeżówki, mało ich zakwitnie.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 08:04, 24 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)




Rewelacja a miejsce z bujanym fotelem, to takie miejsce zadumy, super.
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 08:00, 24 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
effka napisał(a)
Orliki olbrzymie



No i rodki

Tydzień minął i takie zmiany!!
I frajda z sadzenia nowych nabytków.
W pięknym miejscu odpoczywaliście
Wilczy ogród 07:59, 24 maj 2021


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1018
Do góry
Magleska napisał(a)
dla Zuzanny moje mikro oczka po posprzątaniu
w 3 ujęciach



od dołu skarpy ich nie widać -irysy zasłaniają



Mam w planie zrobić coś podobnego u mnie w ogrodzie .

Mozesz mi udzielić kilku rad odnosnie: stanowiska, wykonania, roslin, materiału, roslin, utrzymania itd.?
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 07:58, 24 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Kasya napisał(a)
I leniwa niedziela


Nie wiem co bardziej podziwiać, kotka czy kolekcję dereni, ale masz tego
Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę 07:51, 24 maj 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Do góry
I na dzień dobry 3:41
Buk pospolity - Fagus sylvatica 07:40, 24 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Do góry
Piękne są buki. Jesienią i zimą też cieszą bo nie gubią wszystkich liści.

U mnie Davyck Gold który przysechł trochę po sadzeniu w lipcu 2020 ale da rady, młodziutki Black Swan i ażurowy Tricolor.

W kamiennym kręgu od początku 06:53, 24 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
GorAna napisał(a)
Pozdrawiam z tulipanowego ogrodu

Proszę o niecytowanie tych zdjęć


Ale widoki i ty jak zaczarowana tulipanowa pani, super Aniu.
A w ogóle, to kwitnie wszystko na potęgę, nie ma żadnej różnicy między tym, co u mnie i u ciebie. Pięknie
Ogród z koniczynką 06:50, 24 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Rumianka napisał(a)
Ze wszystkich pierwiosnków najlepiej rośnie tu pierwiosnek lekarski...no i tym bordowym ostatnio też sie spodobało u mnie...


jałowcowe koszyki na pierwszym planie...

Wszystko obejrzałam, wiosna w pełni, wszędzie gdzieś coś kwitnie. Ta smagliczka faktycznie robi dobrą robotę. Wstążka z pierwiosnków urocza.
Ale te wycięte rośliny też robią ogromne wrażenie, świetne koszyki. Widzę ile nowych dekoracji przybyło w ogrodzie.
Rubensy są i kwitną i cieszą. To cud, że udało się tobie ukorzenić gałązkę.
Nie znam tej rośliny scylla, bardzo ładna
Sezon 2017 u Hanusi 06:34, 24 maj 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Na you tube, to nawet widziałam jak facet robił gnojówkę z trawy co sakosił, i tez były pomidory. Ważne , żeby słońce było do tego. bo jak będzie deszcz i stała wilgotność to i pomidory same się zgnoją.

Słonecznego tygodnia.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies