Ślimaki
11:12, 23 maj 2021
Też walczę ze ślimakami. Zjadły mi doszczętnie 2 młode hortensje Anabelle a obok rosną Mount Blanc i nawet ich nie tknęły.
Dobrały się też do rudbekii ale chyba najbardziej smakuje im chmiel zwyczajny.
Ja walczę z nimi na noże - co wieczór około 20-21 nakłuwam każdego zauważonego ostrym nożem tak żeby wyleciała z nich treść pokarmowa i tak zostawiam. Kolejne które przychodzą nie interesują się już roślinami bo wolą wyjadać to co wypłynęło z ich przyjaciół
W niektórych miejscach powstały mogiły zbiorowe.
Wczoraj jednak sypnąłem niebieskie granulki, zwierząt nie mamy a dzieci zostały odpowiednio przeszkolone które miejsca mają omijać szerokim łukiem. W nocy padało więc wyszły na niebiską wyżerkę i była prawdziwa rzeź. Dziś wszędzie wokół granulek pełno śluzu i trupów.
Dobrały się też do rudbekii ale chyba najbardziej smakuje im chmiel zwyczajny.
Ja walczę z nimi na noże - co wieczór około 20-21 nakłuwam każdego zauważonego ostrym nożem tak żeby wyleciała z nich treść pokarmowa i tak zostawiam. Kolejne które przychodzą nie interesują się już roślinami bo wolą wyjadać to co wypłynęło z ich przyjaciół
Wczoraj jednak sypnąłem niebieskie granulki, zwierząt nie mamy a dzieci zostały odpowiednio przeszkolone które miejsca mają omijać szerokim łukiem. W nocy padało więc wyszły na niebiską wyżerkę i była prawdziwa rzeź. Dziś wszędzie wokół granulek pełno śluzu i trupów.
