Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:50, 22 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14095
Roocika napisał(a)


Swoje pierwszy raz cięłam i widzę, że im to dobrze zrobiło, muszę próbować co roku się wyrobić.

Elu, patrzę na twojego palibina, jaki on duży u Ciebie urósł i ile ma lat?

Moje poszły z gruntu do donic, muszę im znaleźć nowe, lepsze miejsce.


Polibina ma 8 lat. Nie przycinalam go na początku i tak rósł. Dopiero ktoś z ogrodowiska że powinnam go przycinać. Miałam zawsze obawy bo on kwitł mniej, ale cały czas zapach się roznosił.
Poczytam trochę zobaczę może da rady go radykalnie przyciąć.

Mam jeszcze inne choiny te to mają ok 5 metrów za nim jeszcze rosną dwa

Tutaj widać

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia 00:02, 23 maj 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ElzbietaFranka napisał(a)



Aniu ma ok 6 m średnicy. Trochę nie bardzo mi wyszły same brzegi, ale jeszcze popracujemy nad tym. Na razie niech rośnie to co posadziłam pogoda sprzyja.
Jeszcze jutro mam taką robótkę przy wodospadzie chce posadzić hosty.
Były tam jałowce i ciągle były problemy z nimi. Mam takie wysokie będzie dobrze wyglądały.
Tak się zastanawiam czy dać w jednym kolorze czy biało zielone "patrioty"


No to potezne rondo zbudowalas. To prawda pogoda sprzyja na sadzenie. Nie wiem ile swiatla jest przy wodospadzie. Jesli jest dosc spory cien to mozesz posadzic te zielono biale. Rozswietli miejsce. Trudno jest tak radzic. Mysle, ze podejmiesz odpowiednia decyzje.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
AniazUroczyska 02:06, 23 maj 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
ElzbietaFranka napisał(a)





Aniu różnie posadziłam ta na pierwszej focie w półcieniu, na drugiej w słońcu.
Nic nie pisałaś, że kupiłaś kaliny. Myślałam że się chcesz dowiedzieć Aniu jak się mają to kupisz.
Franek mi odpisał, że dopiero po 2-3 latach będą kwitły ładnie więc czekam niedługo minie 1 rok.

Teraz czekam na kwitnięcie watanabe


Elu, pisałam , mówiłam Przypomnij sobie jak dzieliłyśmy się tymi kalinami , ustalałyśmy, która ile sztuk weźmie. Zerknij do wiadomości, tam mamy wszystko zapisane
gobasia 09:03, 23 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
ElzbietaFranka napisał(a)
Trzcinnik lubię go nie zawodny wcześnie zaczyna życie







Może przytnę radykalnie polibina. Błękitny anioł dobrze rosnie, róża pnąca przycięta więc nikt powojników nie będzie przeszkadzał




cudne wiosenne drzewka i iglaczki.Ladny ogród Porzadeczek jak ta lala ,rosliny dopieszczone, kiedy Ty to ogarniasz?Gratuluję i pozrawiam
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Mirka 10:00, 23 maj 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ela 20 czerwca Irenka będzie u Danusi
Rezerwuj czas to pojedziemy na spotkanie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Gosialuk 19:29, 23 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5367
Elu masz wspaniały okaz Palibina dlaczego chcesz go radykalnie przyciąć?
Fajnie roślinki wyglądają na skalniaku, wśród tych głazów.
Masz kaliny St. Keverne, a ja ich jakoś nie mogę spotkać w szkółkach. Są na liście do kupienia i jeszcze Ann Russel mnie Sylwia zaraziła. Lubię pachnące rośliny w ogrodzie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 22:50, 23 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14095
Gosialuk napisał(a)
Elu masz wspaniały okaz Palibina dlaczego chcesz go radykalnie przyciąć?
Fajnie roślinki wyglądają na skalniaku, wśród tych głazów.
Masz kaliny St. Keverne, a ja ich jakoś nie mogę spotkać w szkółkach. Są na liście do kupienia i jeszcze Ann Russel mnie Sylwia zaraziła. Lubię pachnące rośliny w ogrodzie.



Gosiu boje się, że wyrośnie duży krzak i będzie go orzej go potem formować.
Mam st keverne ale jeszcze maleństwa. W zeszłym roku nabyłam. W zeszłym roku w ogrodniczym u sąsiadów widziałam, ale ja już kupiłam.
Gosiu powiem szczerze już mam dosyć krzaków i roślin po tej wiośnie która jest byle jaka. Jestem już mocno zmęczona już bliżej końca, ale jednak jeszcze ciągle jest coś do zrobienia.
Dzisiaj niedziela a u nas na działce jak w PGR, traktor kisił, kosiarka spalinowa i na żyłkę chodziły aż się kurzyło.
Ja robiłam porządki i obsługę koszenia wywożenie trawy, kompostowanie.
Później wywiozlam 4 taczki kompostu, 2 taczki ziemi aby przykryć rozsypany kompost.
Wszystko wykoszone spokój na 2 tygodnie. Jeszcze nic nie posialam nakupiłam nasion i ziarenka do ziemi nie zasiałam może w tym tygodniu.

Trochę fotek

Może jeszcze lilak ma szer ok 1,5 metra i wys 1,2 m







Zawsze chciałam.miec jodłę kalifornijska bardzo uporządkowana i mam 2 szt. Rosną bardzo ładnie chociaż każda inna

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gosika67 23:07, 23 maj 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Elu u nas dziś znowu padało, po deszcze takie żywe kolory, pięknie u Ciebie,czy te różowe kwiatki to kuklik? A clematis tam się pnie? Jaki?
Trawnik chwalę, soczysta zieleń. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
ElzbietaFranka 23:30, 23 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14095
gosika67 napisał(a)
Elu u nas dziś znowu padało, po deszcze takie żywe kolory, pięknie u Ciebie,czy te różowe kwiatki to kuklik? A clematis tam się pnie? Jaki?
Trawnik chwalę, soczysta zieleń. Pozdrawiam serdecznie.



Gosiu tak to kukliki. U nas też prawie codziennie jak nie w Wawie to na wsi. Jechałam ze wsibtobwidac po drodze nie źle lało.

Clematis na drabince to "błękitny anioł". Posadziłam go przy róży której górka zmarzła co prawda odbija i powojnik sam się pnie.









Na tym koniec fot
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 06:41, 24 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5367
No ja też jeszcze nic do gruntu nie posiałam, bo mokro i jak w błocku siać?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies