Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

hankaandrus_44 09:09, 21 maj 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Zbyszku, Kiedyś i ja używałam słowa "na dwór", potem przyszedł czas na "idę z psem" a teraz to mówię "idę do sklepu". Ogródek już chwaliła, a jak piwonia? U mnie na każdym krzewie po jednym kwiatku.


Pokaż Bariego w wiosennej odsłonie. Zbiory jakie będą, nikt nic nie wie. Czarnobyl się sypie, wulkany wybuchaja na potegę, Miliarder szaleje w kosmosie, a nam może byc po nosie. Oby nie.

Pogodnego lata życzę, a przede wszystkim zdrowia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 18:45, 21 maj 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Haniu na miliardera, Czarnobyl i inne zarazy nie mamy wpływu. Co ma być to będzie. Prośmy bozię o zdrowie a i sami o niego dbajmy i dobrze się odżywiajmy (dla jednych to będzie kawał słoniny, codziennie tłusty boczek i schabowy z kapustą a dla innych płatki owsiane na mleku, marchewka z jabłkiem .

Spieszę z fotkami

Drzewiasta ma kilka kwiatów i jeden już po apogeum. Nierówno kwitnie.





A tu Baruś pokazuje ząbki.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 18:54, 21 maj 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Na tarasie kwiatki sąsiadują z pomidorami.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 21:08, 21 maj 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Zbyszku, Fajne to Twoje gospodarstwo! Pługa i bron mie potrzeba, a pochodzić koło tego można. Miłego wieczoru
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
oliwka 19:13, 22 maj 2021


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Dzień dobry Zbyszku, witam się u Ciebie na wątku. Macie ślicznie skomponowany ogród i dojrzałam ładna elewację domu.

Podziwiam Cię i Hanię za wasze wesołe rymy na forum. Będę częściej zaglądać po porady, żeby nie męczyć Hani.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
hankaandrus_44 22:19, 22 maj 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Oliwko, nie czuję się zmęczona. Ale Zbyszkowi towarzystwo "szwarnej dziouchy" się przyda na odmianę.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 09:51, 23 maj 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Dzień dobry Oliwko. Ale się cieszę że odwiedziłaś nasz ogródek. Po porady to ja mogę się udać do Ciebie. Byłem kilka razy n twoim cudownym balkonie ale bez wpisu.
Dzięki w imieniu swoim i Hani. Od czasu do czasu bawimy się słówkami.

Haniu a jakże - szwarne dziouchy u mnie zawsze mile widziane. Nie jest gorąco i typowo majowa pogoda. Przyroda nadrabia opóźnienie w szybkim tempie.

Parę szczegółów że tak jest.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 09:54, 23 maj 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 10:29, 23 maj 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Witaj w niedzielę świąteczną. Czy Bari ze spaceru z wiencem wrócił do domu?

Kiedyś, bydłu na powrót z porannego wypasu, pastuchy zakładali wieńce na rogi, żeby się dobrze doiły. A gospodarz miał za to bakszysz dawać, za troskę i pamięć o bydełkach. Takie u nas były zwyczaje zielonoświątkowe.

Ja już nie mam komu wianuszków zakładać. żadnego "bydełka" w domu.


Pierwszy raz widzę kwitnący ostrokrzew, W jakiej glebie go masz? Bo mój od 5 lat stoi, taki mikrus. Nie wiem jak mu dogodzić? U mnie piach, i jest raczej na słonecznej rabacie. Pokrzywa fermentuje, i dobrze, nawóz naturalny najlepszy. Też nastawię za kolejną bytnością, bo już się ruszyły za płotem. Dołączę jej mniszka i Żywokostu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 11:13, 23 maj 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Haniu - nie dostał Bari wieńca ale wczoraj wieczorem został wykąpany i spał do 7 rano.
Ostrokrzewy rosną pod schodami od wschodniej strony. Słoneczko jest tam z rana i tyle. Nie są niczym zasilane, deszcz nie pada a wody dostaną z beczki od wielkiego dzwonu. Warunki maja można powiedzieć spartańskie. Aż dziw bierze że rosną i kwitną.
Miałem kiedyś przed domem w warunkach bardzo dobrych i padł.
Nastawię drugie wiadro z mniszkiem a żywokostu nie mogę się doszukać - stawiam sobie za cel wypadów z Barim . Właśnie zobaczyłem w necie jak wygląda i może się uda.
Podobno pod kwitnące pomidory nie należy dawać gnojówki z pokrzyw ale z żywokostu - czy to prawda?

O takie mają warunki ostrokrzewy - pod schodami i sucho.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies