Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gosialuk 21:45, 19 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z proszę o pomoc co to jest i jak wytępić zamkn.

To przetacznik ożankowy lub nitkowaty. A jak zwalczyć poczytaj w internecie, bo ja trawnika nie mam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kid_a 09:31, 20 maj 2021

Dołączył: 01 maj 2020
Posty: 3
Mój roczny trawnik został opanowany przez koniczynę i ptasi rdest. Wyciągam ręcznie te kabelki... Nie lubię chemii, ale tego jest taaak dużo i rozłazi się w tempie zastraszającym tempie, że jednak zdecydowałam się na oprysk mniszkiem. Po jakim czasie chwasty obumierają? Czy trzeba je wyciągać jakoś później z trawnika? Jak to wygląda?
mark_ 12:50, 21 maj 2021

Dołączył: 13 maj 2021
Posty: 17
Po kilku dniach powinieneś zauważyć poskręcane liście. Plus minus po tygodniu niektóre gatunki chwastów stracą kolor. Po 2 ciężko będzie je znaleźć. Nic nie trzeba wyrywać czy usuwać w inny sposób. U mnie po oprysku najdłużej trzymają się babki.
Gardenarium 08:33, 23 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam

Podczas prac nad zmienieniem trawnika znalazłam duże pokłady takich korzeni
Resztka tego czegoś jest również na kosce, roślina bardzo mocno rozkorzeniona z długimi korzeniami odrastającymi od korzeni (potrafi odrosnąć z korzenia spod kostki)
Obecnie mam zdjęty trawnik zostały jedynie ogromne pokłady korzeni tego czegoś

To turzyca, usuwaj wraz z rozłogami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chapter322 09:29, 23 maj 2021

Dołączył: 19 sie 2020
Posty: 8
Witam
Mam trawnik tzw elegant czyli trawa składająca sie z różnych odmian kostrzew.
Czy te trawy na fotkach to jakaś odmiana kostrzewy czy może chwasty ? Jest to trawa bardziej rozłożysta.





Krzysiek365 17:01, 23 maj 2021

Dołączył: 23 maj 2021
Posty: 1
Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji chwasta oraz pomysły jak się go pozbyć. Rozrósł mi się na całym trawniku i to strasznie gęsto niczym dywan. Mam glebę piaszczystą. Pryskałem chwastoxem ale niestety nic nie pomogło. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. .
wioslo 19:17, 23 maj 2021

Dołączył: 13 cze 2018
Posty: 11
Tak wlasciwie jaki herbicyd selektywny zastosowac na takie standardowe dzialania w trawniku czyli troche koniczyny mleczy itp? Chwastox Mniszek czy cos innego? Czym sie wlsciwie roznie wersje np Chwastoxa 260, 390 itd?
wacion 20:30, 25 maj 2021

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Co to za pięknie zioło wyrosło mi w trawniku?
leslie777 18:51, 27 maj 2021

Dołączył: 17 maj 2021
Posty: 5
Brix0n napisał(a)

Ja też wymieniać nie będę trudno... Ale też ciężko to wyrywać bo większość nie wychodzi tak łatwo z korzeniami.. Ja narazie będę nisko kosił i zobaczymy.. Daj mi znać czy puma działa jak będziesz coś wiedział.


Puma nie działa. Nie ruszyła ani chwastów ani trawy.
Zostaje wypalić wszystko i założyć od nowa trawnik, ale to na przyszłą wiosnę.
wacion 08:58, 28 maj 2021

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
leslie777 napisał(a)


Puma nie działa. Nie ruszyła ani chwastów ani trawy.
Zostaje wypalić wszystko i założyć od nowa trawnik, ale to na przyszłą wiosnę.


Puma nie działa na wszystkie chwasty - nie masz chwastnicy, miotły zbożowej albo owsa głuchego to sobie możesz pryskać i nic ci to nie da - proste!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies