Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Ślimaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ślimaki

Basilikum 12:56, 27 sty 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
ja mam i slimakow naprawde malo

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Amadeszueusz 22:47, 16 maj 2021

Dołączył: 07 maj 2021
Posty: 2
Cześć, od kilku nocy zastawiam pułapki piwne. Pomimo dużego zainteresowania nagich ślimaków (zdjęcie), rano nagich (i to małych) jest w środku dosłownie 2-3 sztuki, natomiast mnóstwo ślimaków ze skorupką. Pojemniki napełnione piwem do połowy ok. 250ml. Czy to marka piwa, czy te nagie są po prostu sprytniejsze?
Fleszu 11:12, 23 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Też walczę ze ślimakami. Zjadły mi doszczętnie 2 młode hortensje Anabelle a obok rosną Mount Blanc i nawet ich nie tknęły.


Dobrały się też do rudbekii ale chyba najbardziej smakuje im chmiel zwyczajny.


Ja walczę z nimi na noże - co wieczór około 20-21 nakłuwam każdego zauważonego ostrym nożem tak żeby wyleciała z nich treść pokarmowa i tak zostawiam. Kolejne które przychodzą nie interesują się już roślinami bo wolą wyjadać to co wypłynęło z ich przyjaciół W niektórych miejscach powstały mogiły zbiorowe.

Wczoraj jednak sypnąłem niebieskie granulki, zwierząt nie mamy a dzieci zostały odpowiednio przeszkolone które miejsca mają omijać szerokim łukiem. W nocy padało więc wyszły na niebiską wyżerkę i była prawdziwa rzeź. Dziś wszędzie wokół granulek pełno śluzu i trupów.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
hankaandrus_44 12:08, 23 maj 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Najważniejsze, to unieszkodliwić te wielkie jak najszybciej. To obojnaki, więc nie zależy to od ich pfreferencji seks. Najwięcej będzie ich potomstwa w korze i wszelkich możliwych kryjówkach, pod deskami, kamieniami, doniczkami. Liśćmi host i Tam składaja jaja wielkości groszku, przezroczyste. Przeważnie w ziemi. W sierpniu już znów bedą nowe małe. Bo w tej chwili są małe z wiosennego wylęgu. Niestety, ręcznie zbierzemy tylko kilka, na ktore natkniemy się, Ja sypię iebieskie i co roku jest ich jakby mniej. Ale wysyp trzeba powtarzać, szczególnie przy roślinach, które lubią.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Fleszu 23:10, 23 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
No u mnie za ogrodzeniem jest wilgotna niekoszona łąka więc mają idealne warunki. Próbowałem tydzień mechanicznie i piwem, ale nie ma szans.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
anbu 14:13, 24 maj 2021


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A do mojego ogrodu jesienią wprowadziła się rodzina jeży, ku rozpaczy mojego psa Myślę nawet nad jakimś domkiem dla nich, tylko nie wiem jak je zadomowić w takim lokum W związku z tym obserwuję zmniejszenie populacji ślimaków "gołych", tych bez skorupy. Pozostałe pryskam tymolem, bo najbardziej niszczą jeżówki Niestety nie zawsze zdążę, bo ostatnio ciągle pada
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies