Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Nowy Stary Ogród Angielski 18:06, 01 lut 2021

Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2
Do góry
Drodzy Forumowicze,
podglądam Was od wielu lat, ale dopiero dzisiaj zebrałam się aby zarejestrować swoje konto i dokonać pierwszego wpisu.

Otóż mam do rozplanowania swój nowy ogród. Po pierwszym, który okazał się projektową porażką (właściwie ze względu na brak planu), chciałabym tym razem dopracować koncepcję przed wbiciem pierwszej łopaty. Z pewnością najlepiej byłoby skonsultować się z profesjonalistą, ale ogrody to moja pasja i chciałabym mieć poczucie, że podołałam sama.

Więc do rzeczy - marzę o starym angielskim ogrodzie, ale na mojej działce nie rośnie w tym momencie niestety nic Zero. Może znajdą się jakieś kartfole, bo buduję się właściwie na byłym polu uprawnym.

Ogród jest przydomowy na działce o wielkości 1100m. Część za domem to zgrabny prostokąt o wymiarach 26x24m. Ziemia niestety gliniasta, wysoki poziom wód gruntowych, ale myślimy, żeby ją wzbogacić przed nasadzeniami.

Dom będzie z czerwonej cegły i cegłę chciałabym wprowadzić również do ogrodu.

Marzą mi się brzozy, wielkie świerki, paprocie, bluszcze jednym słowem zieleń, zieleń, zieleń i to ta dzika, nieposkromiona, z nutą leśnych inspiracji.

Załączam mój wstępny szkic rozmieszczenia ścieżek i zakątków. Znalazły się tam:
- Duży trawnik ze względu na dzieci, psy i zamiłowanie mojego partnera do ruchu na świeżym powietrzu.
- Alatana ze stołem przy której chciałabym grillować.
- Strefa wypoczynkowa z paleniskiem - obok myślałam o małej drewnianej konstrukcji, która byłaby przy okazji fontanną.
- Mała szklarnia na pomidorową hodowlę.
- Wzdłuż domu dobudowana zostanie pergola obsadzona bluszczem.




Za każdym razem kiedy zabieram się za projekt dostaje bólu głowy Z wytyczonymi zakątkami i rabatami byłoby mi łatwiej poradzić sobie z nasadzeniami, ale to właśnie z tym mam największy problem - jak prowadzić ścieżki? Jak ułożyć wszystkie elementy względem siebie?

Moi Drodzy będę wdzięczna za wszelkie wskazówki albo słowa otuchy, bo czuję się podekscytowana ale pełna obaw. Prowadzę już jeden ogród od ok. 10 lat, ale ten wydaje się zdecydowanie większym wyzwaniem.

Pozdrawiam Was wszystkich w oczekiwaniu na rozpoczęcie sezonu!
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 18:01, 01 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3498
Do góry
My czekamy na drugą wnusię, a ja szykuję małej wyprawkę


Gratuluję Jejku jakie to słodkie
Przerwa na kawę... 17:47, 01 lut 2021

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 717
Do góry
inka74 napisał(a)

Co to za drzewko z suchymi liśćmi z lewej?
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 17:41, 01 lut 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
dla Mierlli mühlenbeckia tak obecnie wyglada



jeszcze lwa Wam zostawie z wczorajszego spacer, ktory pilnuje goraego zrodelka w Bad Birnbach
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 17:38, 01 lut 2021

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Do góry
Gardenarium napisał(a)






Ogród w zimowej szacie wygląda przepięknie
Zacisze Alicji 16:25, 01 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Zacisze Alicji 16:16, 01 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Zacisze Alicji 16:08, 01 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Marzą mi się już takie widoki.

Zacisze Alicji 15:58, 01 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Darcia! Masz rację, prawdziwa zima, jak dawniej. Tym bardziej czekamy na wiosnę i na wiosenne kwiaty.

Mirkowy ogród (początki) 15:17, 01 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
MiluniaB napisał(a)
Za sprawą Gosi- Myszy oprócz brzóz również zaczynam zwracać uwagę na serby
Faktycznie Twoje prezentują się zacnie

Mirelko Serby są fajne może znajdziesz dla nich miejsce. Brzozy polecam sama mam ich sporo
Tu z sosenką i dereniem na jesieni
Zieleń, drewno i antracyt 15:17, 01 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Gosia, czyżbyś wątek zakładała?
Podpis nie podświetla się na zielono.

Saren, zajęcy i lisów u nas na razie jeszcze sporo.
Mirella, ty chyba u siebie masz podobne tereny.

Asia, ciemne tło idealnie odbija zimowe kwiatki, chociaż nie wiem jak to wyjdzie w przypadku Twojego czerwonego.

Zasypuję Was ostatnio nieogrodowymi zdjęciami. Obiecuję, że to ostatni raz
Dzisiejszy w-f nieletnich
April podbija las... 15:02, 01 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
April napisał(a)




Łaaa! Ale tu czadowo!!! Na tyłach są trzcinniki? A ta chmurka wokół sosny na drugim zdjęciu, to co za trawka?
RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :) 14:55, 01 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
Dla miłych gości Rhabsody in blue.
Ma zachodnią miejscówkę i chyba dlatego ma taki piękny kolor.
Za drzwiami do ogrodu... 14:46, 01 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3498
Do góry

Muszę zacytować - fantastyczne to zdjęcie Hmmm różnie można je odbierać: prośba o mróz, joga w ogrodzie
Za drzwiami do ogrodu... 14:33, 01 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
anpi napisał(a)

Chyba niedaleko, bo spionizowany 26 stycznia :

dziś wygląda...jak wygląda!:


Ha ha. Bałwan ćwiczy jogę

Aniu, przepiękny ogród w zimowej scenerii . Widziałam też zdjęcia bez śniegu, jest cudownie o każdej porze roku.

Pozdrawiam
Za drzwiami do ogrodu... 14:14, 01 lut 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Rojniki w korycie dobrze zabezpieczone przed mrozem:


Róże, te nie okopczykowane też:
Za drzwiami do ogrodu... 14:10, 01 lut 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Kretom zima nie przeszkadza...

A nawet się cieszą?
Ogrodowe marzenie Mrokasi 14:04, 01 lut 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
mrokasia napisał(a)



Co to za drzewo?
Ptasi gaj 14:03, 01 lut 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 5547
Do góry
Dawno to było, ale klępę (łosiowa) z ogrodu wyganiałam. Potem dopiero do mnie dotarło, że mógł ruszyć na mnie. Na szczęście ona jeszcze głupsza się okazała niż ja.
Sarny przychodzą. Idą drogą wokół ogrodu do lasu i z powrotem. Ale zdarza się, że przez moje otwarte furtki i bramę wchodzą do ogrodu. Mam zdjęcia koziołka, który wszedł po schodkach pod drzwi wejściowe
Bażanty pojedyńczo, a bażancice zawsze po 3 sztuki przychodzą na wyżerkę.
Sikorki bogatki, modre i czarnogłówki mieszkają w ogrodzie i obsiadają karmniki na zmianę z mazurkami. Jest para sierpówek, sójki, kosów w tym roku ponad 10, kwiczoły, kowalik i chyba widziałam raniuszka. Dzwońców jeszcze nie ma.

Idę uzupełnić ptasią stołówkę

Mirkowy ogród (początki) 14:02, 01 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Do góry
Mirka napisał(a)
Wreszcie dziś mogłam zrobić zimowe zdjęcia
Mój żywopłot z Serbów całe 25 sztuk



Ślicznie wyglądają ośnieżone Serby
Co ile je sadziłaś, chcesz z nich mieć gęstą osłonę?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies