Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

MartaKozak 12:51, 01 lut 2021


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Gardenarium napisał(a)


Ja nie wiążę obecnie traw, ponieważ moje kępy są bardzo duże i sztywne. Po tym śniegu nie położyły się. Tniemy piłą spalinową. Jedna osoba trzyma kępę, druga tnie. Całe kawały odkładamy na plandekę i potem taką płachtę wywozimy.


Pani Danuto, w ubieglym roku strasznie sie nameczylam scinajac moje trawy nozem. Na wiosne planuje kupic elektryczne nozyce do zywoplotu, nadadza sie do traw?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Joku 17:37, 01 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
Szefowo posiadasz masę bardzo gustownych czapek, co jedna to ładniejsza . Dzisiaj po raz kolejny wertowałam twoją książkę i wspominałam powiązane trawy ozdobione czerwonymi kokardami. Pięknie to wyglądało i chyba moda poszła w świat bo w tym roku gdzieś w Trójmieście mignęły mi podobnie powiązane snopki.
U mnie traw niewiele, stosownie do areału. Tnę nożycami elektrycznymi albo ręcznymi do żywopłotu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Bog 17:38, 01 lut 2021

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Gardenarium napisał(a)






Ogród w zimowej szacie wygląda przepięknie
Gardenarium 20:55, 01 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MartaKozak napisał(a)


Pani Danuto, w ubieglym roku strasznie sie nameczylam scinajac moje trawy nozem. Na wiosne planuje kupic elektryczne nozyce do zywoplotu, nadadza sie do traw?


Elektryczne mogą być za słabe, stare trawy to już wielkie potwory
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:57, 01 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Joku napisał(a)
Szefowo posiadasz masę bardzo gustownych czapek, co jedna to ładniejsza . Dzisiaj po raz kolejny wertowałam twoją książkę i wspominałam powiązane trawy ozdobione czerwonymi kokardami. Pięknie to wyglądało i chyba moda poszła w świat bo w tym roku gdzieś w Trójmieście mignęły mi podobnie powiązane snopki.
U mnie traw niewiele, stosownie do areału. Tnę nożycami elektrycznymi albo ręcznymi do żywopłotu.


Jolu kochana, wiem o tych kokardach, tyle odsłon bukszpanowego było, różne konfiguracje, różne artykuły o dekorowaniu, wiem że poszło w świat bo też widzę, a ja dostałam "zmęczenia" i teraz wieszam tylko wianek

Czapek mam mnóstwo - brakuje pomysłów na zakładanie, bo ile można hihihi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
duju 21:32, 01 lut 2021


Dołączył: 12 cze 2017
Posty: 46
Gardenarium napisał(a)





Mogłabyś napisać mi co to za trawy, czy one mocno się rozrastają dołem? I jeżeli mogłabym prosić to co masz posadzone w tym szpalerze? Może już gdzieś to pisałaś?

Pozdrawiam, u mnie też śnieg leży, mróz jest. Prawdziwa zima. Piękne zdjęcie profilowe
Gardenarium 22:44, 01 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu rosną miskanty, najładniejszy jest Memory.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agatorek 22:51, 01 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Gardenarium napisał(a)
Tu rosną miskanty, najładniejszy jest Memory.


To ten największy? Piękny jest
Po jakim czasie taki wyrasta?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mysza 22:53, 01 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
I pięknie wybarwia się jesieniąTeż planuję go posadzić u siebie.
____________________
Gosia
MiluniaB 23:24, 01 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Oprócz podziwiania zdjęć ogrodu zawsze zwracam uwagę na ubiór Szefowej
Danusiu to dzięki Tobie zmieniłam zupełnie swoją garderobę ogrodową i widzę jak sąsiedzi i przechodnie na mnie spoglądają
Na wiosnę mam już przygotowaną żółtą bluzę i żółty szalik - szukam odpowiedniej czapki
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies