Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Rumianka 14:51, 31 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
April napisał(a)




Mam i takie, bardziej dzikie miejsca, z winobluszczem. Wiem że to chwast ale jak cudnie wygląda jesienią



No nie taki chwast!!! Mój bluszcz rośnie na honorowym miejscu, czyli porasta muszlę nad ławką...a przebarwienia cudne...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Mysza 15:15, 31 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
April napisał(a)
Krew na tarasie faktycznie może być sporą przeszkodą. Ja na to nie zwróciłam uwagi bo przy wejściu mam granit. Drewniany taras jest powiększeniem tego granitowego. Poza tym u mnie nie ma tak dużo tych zwłok.

W cieniu żadna róża się nie sprawdzi. Ja mam półcień, lekki cień z bardzo wysokich sosen. Dobrze sobie radzą Pomponelle, Leonardo da Vinci, historyczne, i piżmówki. Teraz dokupiłam Lagunę. Świetnie kwitnie Robin Hood. U mnie róże angielskie nawet nie pasują do lasu. Od zachodu mam Lykkefundy. Bardzo krótko mają słońce. Krótki czas ze słońcem toleruje Weneda, Jenny Duval, kanadyjki.



Całkiem sporo tych różyczek
Dziękuję za nazwy, muszę o nich poczytać.
____________________
Gosia
Alija 16:07, 31 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
April napisał(a)


Nic nadzwyczajnego, rozstawiany na stelażu. Ale zrobiony jest dla niego specjalny wgłębnik, żeby go nie było widać. No i żeby zachować prywatność.


Tu widok od strony lasu. Od strony domu wgłębnik zasłonięty jest żywopłocikiem z cisów. Wgłębnik mieści się na prawo od różanki.

Widok z tarasu, wgłębnika niemal nie widać. To lekko niebieskie po lewej od ogniska to właśnie miejsce na basen

Bardzo podoba mi się usytuowanie basenu, trochę słońca, trochę cienia, żywopłot, wysokie drzewa. Świetna sprawa.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
antracyt 16:11, 31 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11729
April napisał(a)

Mam i takie, bardziej dzikie miejsca, z winobluszczem. Wiem że to chwast ale jak cudnie wygląda jesienią



Też ma ten chwast u siebie i to przy samym tarasie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
inka74 17:24, 31 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jola, znowu na zdjęciach trafiłam na ten 2 metrowy talerz rdzawy w lesie... I o tobie od razu pomyślałam. I o delikatnym oświetleniu ścieżki w lesie do niego, tak żeby wieczorem też ładnie wyglądało. Ech...

Ja zbieram na taras w drewnie... I zabudowę w szkle
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
agata19762 18:12, 31 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
April napisał(a)




Bardzo polecam na takie tereny brachytrichę. To ta trawa kwitnąca rządkiem z tyłu. Uwielbiam ją, dobrze sobie radzi, wysiewa się nawet co pozwala mi na obsadzanie nią dalszych terenów, również w półcieniu.



Bardzo piękna ta trawa
muszę szukać u siebie,bardzo ładnie to wygląda
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
BKosimkArt 18:22, 31 sty 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Jolu, donoszę że zamówiłam sobie tego zawilca moja jedyna roslina zamówiona tej zimy... :/
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Monia81 20:03, 31 sty 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8038
Piękna ta rabata wzdłuż podjazu, wilczomlecz Tiny Tim bardzo urokliwy no i ta brachytricha - ciekawa trawa, może z nią spróbuję, pod brzozą brzoza wypija wszystko co tylko jest możliwe i roślinki mają tam bardzo ciężko, a ta trawka może dałaby radę...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Brzozowadzie... 15:02, 01 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)




Łaaa! Ale tu czadowo!!! Na tyłach są trzcinniki? A ta chmurka wokół sosny na drugim zdjęciu, to co za trawka?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mgduska 19:26, 01 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Cześć
Zdjęć mam sporo, dopiero część przejrzałam wybierając czego nie wstyd publikować. A co do planów, to oczywiście cieniste rabaty. Suchy cień, półcień, który jest sporym wyzwaniem.
Każdy nowy gość dostaje fotkę



No to pytam - o tego floksa, ma ładne, gęste wiechy, a kwiaty dość drobne - co to za odmiana?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies