Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mój ogrodowy pamiętnik 12:53, 23 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Cały tydzień na plusie, trochę deszczu i śnieg znika.





A w domku narzedziowym róża zastygła.

Sezon 2017 u Hanusi 10:41, 23 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Dzień Babci mAM JUŻ za sobą. Nawet nie było przesunięcia na inny termin. Wnuczkowie przybyli w komplecie. No a ja, za dwoje się starałam, za siebie i dziadka.

I znowu rok ogrodowy przede mną. A jaki będzie? Nie wiem. I staram się nie gdybać.

Moim wiernym czytelnikom życzę pogodnego nieba i miłych godzin wśród zieleni.

Wyjątkowo w tym roku, w szklarni nie mam żadnej donicy z cebulami




Miłego weekendu.




Imperata cylindryczna - Imperata cylindrica 'Red Baron' 09:24, 23 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Ona jednak tak powinna wyglądać, to zdjęcia z września




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 08:27, 23 sty 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)


tu myślałam z daleka, ze dzwońce czekają na karmienie, a to chyba zięby



To chyba jednak nie samica kosa tylko to coś u mnie było
Ogród do odnowy 07:21, 23 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Znowu ciepło i mokro, ptaki mają co jeść w przyrodzie to i mniej rodzajów się zlatuje, w ostatni mroźny dzień złapałam dawno nie wdzianego gościa

grubodziób




jak widzę takie obrazki to myślę, że to jak zwierzęta przy wodopoju

Imperata cylindryczna - Imperata cylindrica 'Red Baron' 07:12, 23 sty 2021

Dołączył: 23 sty 2021
Posty: 2
Do góry
Dzień dobry wszystkim. Zaglądam czasem na Ogrodowisko, ale nigdy jeszcze się nie logowałam. Zachęciła mnie dyskusja na temat red baron. Mam ją w ogródku drugi sezon i zastanawiam się, czy nie padłam ofiarą oszustwa sprzedawcy Moja trawa ma wprawdzie pokrój jak red baron i w sezonie lekko czerwone końcówki zdają się dawać nadzieję na intensywną czerwień, ale jesienią trawa jest żółta. Spotykam opinie, że jest wrażliwa na mróz w młodości i jest mało ekspansywna, ale u mnie to wariatka. Z jednej małej sadzonki rozprzestrzeniła się na całą rabatkę, ma mocne korzenie jak perz (wkopałam pod ziemię plastikowe obrzeża, żeby nie rozprzestrzeniła mi się na trawnik), a z mrozu nic sobie nie robi. Co to w ogóle jest? Nie spotkałam innej trawy niż red baron o takim pokroju.
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:29, 23 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Oj dosypało białego puchu I dobrze bo przez kilka dni temperatura na zewnątrz była bardzo niska w nocy -20 a wciągu dnia -15. Naturalna pierzynka chroniąca roślinki
A dodatkowo cudnie wokół. Taka niespodzianka. Od razu jakoś tak optymizmem powiało


Takie zwykłe konary drzew... a jakie piękne
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:14, 23 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Cudne te bukszpany Masz rękę do cięcia
Chyba są wiekowe.
Dzięki Ewa Bukszpany wiekowe to fakt - ten najwiekszy conajmniej z 50 lat ma napewno. Rósł długo jako krzaczor Zaczęłam go ciąć około 15 lat temu. I tak go trochę staram sie trzymać w ryzach. Choć już jest tak duży, że pomimo cięcia za kilka lat może być z nim problem (oczywiście o ile przetrzyma inwazję ćmy bukszpanowej)

Podczas ostatnich kilku dni codziennie otrzepywałam go ze śniegu a tu wciąż śnieg nowe czapy zakładał
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:59, 22 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
MiluniaB napisał(a)

Ciągle powracam do zdjęć Pink Annabell - jakie one piękne. Bardzo żałuję, że nie mam miejsca dla nich Do donic to mi ich szkoda - z resztą chyba do donic się nie nadają.
Milunia, Pink Annabell polecam Choć wiem, że teraz Twój ogród bardzo zdyscyplinowany i widzę, że wszelkim chciejstwom mówisz stanowcze nie
W donicy Annabelek nie próbowałam uprawiać, choć wydaje mi się że gdyby donica była spora może i dałyby radę
Widzę, że u Ciebie już prawie po śniegu... U mnie jeszcze mnóstwo białego puchu
Oj cieszy

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:41, 22 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
mirkaka napisał(a)

Czyżby to te ode mnie ? Piękne
Tak Mirka, to od Ciebie sadzoneczka Widać, że z serca darowana
Byłam u Ciebie, ale cichutko w Twoim wątku...

Biały puch zostawiam - ale pewnie u Ciebie też sporo co sprawiedliwie w całej Polsce sypnęło
Ranczo Edy 23:19, 22 sty 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
czekam...






Ranczo Edy 23:13, 22 sty 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
haaa ja też .... to słońce chciałam pokazać bo tak mi go brak i tylko raz udało mi się je zrobić tak żadko było ..dziś układałam foty wiosenne ,letnie różne kwiatowe aż oczy mi się śmiały ...

Ranczo Edy 22:53, 22 sty 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
aaa jeszcze ciemierniki ....





Ranczo Edy 22:48, 22 sty 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
spokojnej nocy ....

Ranczo Edy 22:45, 22 sty 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry


Ranczo Edy 22:42, 22 sty 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
śniegowe fotki ...jak jeszcze był biały puch

Mały podmiejski 22:34, 22 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 303
Do góry
Anda Dziekuję za pomysły i uwagi, wiem o czym piszesz, fajnie wyglądają te różnice w poziomach, nie wiem tylko czy paktyczne, ale może tak, pomyślę. Od dawna nie daje mi spokoju ta szerokość tarasu, bo jak nie mam trawnika (nie potrzebuję, nie mam aż takich małych dzieci i wolę rośliny niż trawę,) to tras powinien być wygodny bo tam będziemy toczyć życie ogrodowe. Na załączonym projekcie zamieściłam wstępnie strefy tarasowe (kanapową można zamienić ze stołową).
Ranczo Edy 22:09, 22 sty 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
Piękna zima po pięknym lecie, to jest to. Trzeba się cieszyć wszystkim, co pozwala mieć odskocznię od nienormalności.

Uśmiechnięte bałwanki to ostatnio rzadkość w moich stronach, dzięki, że fotką się podzieliłaś.
Miłego weekendu


Tak Hanusia tylko dobrze musi być
To ja dziękuję za twoją rodzinkę osiedlową ! cudna
u mnie zima odpuściła dziś spacerek z Lenką zrobiłyśmy i z Fifi ładnie było choć bez słońca ale wiatr ucichł i dało się iść ...



i zimą...

Tuja globosa- więdnięcie 22:02, 22 sty 2021

Dołączył: 22 sty 2021
Posty: 2
Do góry
Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 21:28, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry
inka74 napisał(a)
Ptasia stołówka widzę cieszy się powodzeniem. Dobrze że pamiętamy o ptaszora h teraz. Będzie kto miał wyjadać robactwo latem. Lolek fajny kociak. Dobrze że ma u was schronienie.

Bardziej chyba cieszy się powodzeniem to co podają w stołówce. Łuskany słonecznik, orzechy włoskie i fistaszki znikają w mgnieniu oka.
Taki fajny gość

Muszę jeszcze upolować dziecioła czarnego.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies