
Dzień dobry wszystkim. Zaglądam czasem na Ogrodowisko, ale nigdy jeszcze się nie logowałam. Zachęciła mnie dyskusja na temat red baron. Mam ją w ogródku drugi sezon i zastanawiam się, czy nie padłam ofiarą oszustwa sprzedawcy

Moja trawa ma wprawdzie pokrój jak red baron i w sezonie lekko czerwone końcówki zdają się dawać nadzieję na intensywną czerwień, ale jesienią trawa jest żółta. Spotykam opinie, że jest wrażliwa na mróz w młodości i jest mało ekspansywna, ale u mnie to wariatka. Z jednej małej sadzonki rozprzestrzeniła się na całą rabatkę, ma mocne korzenie jak perz (wkopałam pod ziemię plastikowe obrzeża, żeby nie rozprzestrzeniła mi się na trawnik), a z mrozu nic sobie nie robi. Co to w ogóle jest? Nie spotkałam innej trawy niż red baron o takim pokroju.