Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

UlaB 23:38, 28 lis 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jak olchy rosną to musi być wysoko woda, one lubią bagienka. Lepiej dobrać rośliny do stanowiska niż potem je stracićA skoro rosną już stare egzemplarze tzn. że woda jest często i już dłuższy czas....


Tak, tego sie spodziewalam, ale z drugiej strony obok rosną dęby i brzozy. Sądzę, ze tam obok musi byc jakis ciek wodny - przyjrze sie temu zimą/wiosną. Wstawilam zdjecie chyba z konca wrzesnia u siebie.
Kwestia dostosowania drzew i roslin w ogole do stanowiska jest dla mnie oczywista - mam od 12 lat ogrod przy domu, na Ogrodowisku jestem od jakichs 10 lat, wczesniej dziadek mi przekazywał wiedze. Dam rade Na pewno posluchamrady Danusi i zrobię w kącie odkrywkę zanim posadze tam cokolwiek iglastego.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
KasiaBawaria 12:17, 29 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gardenarium napisał(a)


Mam na mysli te drzewka
____________________
Zapraszam na kawe
Ania111 12:27, 29 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Gardenarium napisał(a)




Pięknie oprószone

Ja mam pytanko o te krzesełka
czy one zostają na zimę schowane ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
Rumianka 17:31, 29 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Ogród P R Z E P I E K N Y...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gardenarium 21:53, 29 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)
Mam na mysli te drzewka


Kasiu, to ambrowce w cisach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:55, 29 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gosika67 napisał(a)
Witam p.Danusiu dziękuję za rady.Myślę za Pani radą, że będzie tam bluszcz, wzdłuż całego płotu. Przy altanie już tam częściowo jest. Jest zawsze zielono i nie ma sprzątania. Jaka jest najlepsza pora sadzenia? Pozdrawiam serdecznie.


Teraz już bym nie sadziła, najlepiej w kwietniu-maju, wtedy ruszy z kopyta
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:59, 29 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ania111 napisał(a)



Pięknie oprószone

Ja mam pytanko o te krzesełka
czy one zostają na zimę schowane ?


Aniu, nie, nic nie chowamy, meble drewniane są tekowe, więc 100 lat mogą stać bez niczego, a te o które pytasz są metalowe, pomalowane, więc też nie sprzątamy. Byśmy się zamordowali od tych kilkunastu ton mebli, jakie mamy. Wszystko zostaje, ewentualnie zimą zmienię im miejscówki bo wymyślam nowe zestawienia, aranżacje.

Z drogi będę usuwać większość ozdób. Będę dosadzać drzewa.
Już się cieszę, bo nabyłam dwa ogrooomne ambrowce, ale to ogromne. Z wyprzedaży przedzimowej z ostatniej chwili. Już były w magazynie schowane, wydobyłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:00, 29 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rumianka napisał(a)
Ogród P R Z E P I E K N Y...


Ogród dziękuje Po raz pierwszy nie byłam w nim w niedzielę Już tęsknię. Jutro koty mam zawieźć do weterynarza...dużo spraw i kolejne cebule do posadzenia czekają jeszcze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:02, 29 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
UlaB napisał(a)


Tak, tego sie spodziewalam, ale z drugiej strony obok rosną dęby i brzozy. Sądzę, ze tam obok musi byc jakis ciek wodny - przyjrze sie temu zimą/wiosną. Wstawilam zdjecie chyba z konca wrzesnia u siebie.
Kwestia dostosowania drzew i roslin w ogole do stanowiska jest dla mnie oczywista - mam od 12 lat ogrod przy domu, na Ogrodowisku jestem od jakichs 10 lat, wczesniej dziadek mi przekazywał wiedze. Dam rade Na pewno posluchamrady Danusi i zrobię w kącie odkrywkę zanim posadze tam cokolwiek iglastego.


Tak, to podstawa żeby wiedzieć co się dzieje. U nas obrywa się brzeg jeziorka i teraz widzimy, że sączy się stale woda...ciek wodny podziemny? Pewnie tak i dlatego ziemia się obsuwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roocika 10:45, 30 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gardenarium napisał(a)


Tak, to podstawa żeby wiedzieć co się dzieje. U nas obrywa się brzeg jeziorka i teraz widzimy, że sączy się stale woda...ciek wodny podziemny? Pewnie tak i dlatego ziemia się obsuwa.

Danusiu u nas też się tak sączy, przez drogę, przez skarpy, może kiedyś na polach były jakieś stare dreny (tak było u nas ale przy budowie zostały przerwane i woda płynie jak chce). Dokładnie już wiemy, gdzie taka woda "płynie".
Piękny jest Twój ogród...
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies