Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Nasz przydomowy ogródek 22:40, 27 gru 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Dzięki Haniu i nawzajem. Zdrowie i święty spokój to najważniejsze co nam potrzeba. U nas święta były bardzo wesołe i spokojne. Na wigilii było 7 osób i w pierwszy dzień świąt tak samo. Były śpiewy kolęd , granie na 2 instrumenty i szaleństwa wnucząt.


Pszczelarnia 22:31, 27 gru 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Dziękuję za wysłuchanie historii o tym, że czasami stare domy wybierają sobie właścicieli.

Pszczelarnia 22:28, 27 gru 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Czy to gotowalnia Pani Domu?



Strych ciągle jeszcze jest domowym lamusem




Wszystkie łóżka, krzesła i inne przedmioty czekają na swoje nowopowstanie; Ania wie, jak dać im drugie życie







Z resztek tkanin i tapet przedwojennych buduje Ania wyobrażenie o gościnnych apartamentach na strychu. Powstaną lada moment.







Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 22:15, 27 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16253
Do góry
Basilikum napisał(a)


No to mamy "biele" swieta



Piękne jest to okno na świat
Pszczelarnia 22:15, 27 gru 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Porzelanowe serwisy zostały zabrane, zachowała się waza



I kilka pośledniejszych "Bunzlau", których skorupy do dziś i ja wykopuję w swoim ogrodzie

Pszczelarnia 22:10, 27 gru 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Znacie taki sposób regulacji półek? - ja znam. Stare dobre stolarstwo.




W szklanych slajdach ukrywa się historia domu i rodziny Doktora:





Oglądam ten slajd i przypominam sobie wszystkie meble i kosze wiklinowe w tym domu



Ktoś z domowników wyrabiał takie meble? Doktor kupował je w mieście?







Pszczelarnia 22:00, 27 gru 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry


Często u nas na wsi spotyka się takie sofy.



Biedermeierowska sypialnia przedwojennych właścicieli



Tę ścianę sama odnowiła, uzupełniając zlasowane cegły



To jej kantorek - miejsce dowodzenia. Tutaj rysuje, liczy, kalkuluje i zarządza kolejnymi wydatkami.



Pszczelarnia 21:54, 27 gru 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Z wielką rozwagą dom jest odnawiany








Ma 3 kuchnie, w tym tę po niebiesku uroczą do parzenia porannej kawy ze śmietanką.

Pszczelarnia 21:46, 27 gru 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Uwagę zwracają secesyjne (?), biedermeierowskie (?) detale.
Dziś wyczytałam właśnie, że mieszczański niemiecki biedermeier stawiał na lekkość i wygodę domowych sprzętów. Jakoś trudno mi sobie to zobrazować. Może Ania mi to lepiej wyjaśni - jest w końcu dyplomowanym konserwatorem sztuki.

A więc detale:









Sezon 2017 u Hanusi 21:36, 27 gru 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Dziękuję wszystkim za odwiedziny. Wzajemnie życz e Wam samych pozytywnych myśli i działań na swoją miarę. Nie ma co sobie naładowywać plecaka do pełna. Trzeba zostawić trochę miejsca na nie przewidziane porywy.
Kiedyś odwiedziłam Słowiński Park Narodowy.
Pszczelarnia 21:31, 27 gru 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Czekał ten dom kilka lat na swoją właścicielkę. Ileż kupców domu, kupców zawartości domu i kupców domu i zawartości się przez te lata przewinęło ... . Dom czekał. Ania nie czekała. Zobaczyła dom (szukając domu, szukała widoków) i po prostu kupiła.

A widoki są takie:










Wchodzę wejściem frontowym



Dom został zbudowany w latach dwudziestych XX wieku jako dom letni dla docenta Uniwersytetu Wrocławskiego.







Pszczelarnia 21:16, 27 gru 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Jest 3 maja 2020 roku i ponownie odwiedzam Domu Doktora. Idę do niego nie jak obca nieznajoma ale z bukiecikiem ogrodowych kwiatów jak sąsiadka do sąsiadki. Mam bowiem nową Sąsiadkę!




O Ani mówię Sąsiadka, choć nasze domy są troszkę oddalone, to Ania jest moją bliską Sąsiadką.

Idę do Ani. Mijam stado krów na łące Wdowy, co miała sześciu synów, uważnie przechodzę obok domu z hodowlą psów sympatycznego acz ekscentrycznego Anglika, zaglądam przez okno do domu niczyjego z żywopłotem z porzeczki alpejskiej, mijam dom tyrolski i dom z krzywą kapliczką, trwającą tu od wieków, manifestującą przynależność Hrabstwa Kłodzkiego do katolickich Habsburgów.













Zielony zakątek z Antonówką 21:01, 27 gru 2020


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry
- trawy


- dwie brzozy - są posadzone w miejscu jałowców chorych na rdzę gruszkową
Zielony zakątek z Antonówką 20:06, 27 gru 2020


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry


- dokupiłam 4 białe Jeżówki
Zielony zakątek z Antonówką 19:57, 27 gru 2020


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry
Sierpień c.d.



Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:36, 27 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:31, 27 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Bukowe olbrzymy, wyryte w korze pamiątki

hu
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:26, 27 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:21, 27 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry

Księżycowy... 19:07, 27 gru 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
Plany na 2021 rok?
Mamy...
Znowu ogromne. Wszak trzeba kiedyś zrobić to, co w tym roku nie zostało zrobione, podjąć decyzje, do których wciąż się dojrzewało.

Idziemy coraz bardziej w kierunku eko. Permakultura, ogród probiotyczny, emy, bokashi. Tym aktualnie najbardziej się interesujemy i zgłębiamy wiedzę. Będziemy eksperymentować. Mój pierwszy ferment z bokashi, właśnie dochodzi w wiaderku.


20 grudzień w ogrodzie.







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies