Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

antracyt 18:44, 27 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
I to ma być ogród pozostawiony sam sobie? No nie wydaje mi się Jest pięknie i czyściutko, a kanciki idealne
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Wendy79 18:56, 27 gru 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Niestety straciliśmy dwa z trzech grujeczniki. Nie odbiły na wiosnę i nie wiemy jaka jest tego przyczyny. Nadal nie wiem czy dosadzać na ich miejsce nowe czy zostawić tego jednego.

Dotarła do nas ćma bukszpanowa. Na chwilę obecną nastawiamy się na walkę, jednak nie wiem jak będzie ostatecznie. W grę wchodzą pułapki i środki najbardziej ekologiczne z możliwych. Potwierdzam, że widziałam kręcące się ptaki przy moich obżeranych kulkach. Poszukuję zamienników. Potrzebuję kilku kulek, z cisa nie wypatrzyłam jeszcze w okolicy. Co ponadto?

Koniec października na rzadko pokazywanych przeze mnie rabatach z przodu domu. W końcu wypełniają się.







____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:07, 27 gru 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Plany na 2021 rok?
Mamy...
Znowu ogromne. Wszak trzeba kiedyś zrobić to, co w tym roku nie zostało zrobione, podjąć decyzje, do których wciąż się dojrzewało.

Idziemy coraz bardziej w kierunku eko. Permakultura, ogród probiotyczny, emy, bokashi. Tym aktualnie najbardziej się interesujemy i zgłębiamy wiedzę. Będziemy eksperymentować. Mój pierwszy ferment z bokashi, właśnie dochodzi w wiaderku.


20 grudzień w ogrodzie.







____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:10, 27 gru 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękne wypady do Wojsławic Dzięki za fotki, miło pooglądać


Prawda? Ja tam zawsze nabieram wiatru w żagle...No nie, w tym roku jednak mi nie poszło. Ale i tak wyjazdy są teraz, w zimie fajną pamiątką.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 19:13, 27 gru 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
antracyt napisał(a)
I to ma być ogród pozostawiony sam sobie? No nie wydaje mi się Jest pięknie i czyściutko, a kanciki idealne


Od czerwca tak było. Są miejsca, och szkoda gadać, przez cały rok tam nie zajrzałam...A kanciki są "fałszywe" Mam wkopane obrzeże. Muszę co prawda z 3 razy w roku nad nimi popracować, ale angielskiego kanta w życiu bym prosto nie zrobiła.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Monia81 13:02, 31 gru 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8001
Gęsto na rabatach, wciśniesz jeszcze coś? Wojsławice czarują o każdej porze inaczej wyglądają, fajny wypad Aguś mam nadzieję że przynajmniej w dużej części uda się plan wykonać w Nowym roku, wszystkiego najlepszego buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
LIDKA 00:26, 11 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6995
Piękny ogród. Mnóstwo włożonej pracy. Świetny efekt.
zaznaczam
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Brzozowadzie... 15:02, 20 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Agnieszko To co, zaczynamy sezon?
Zawsze lubię pochodzić po tych Twoich "zaniedbanych" ścieżkach Masz taką bujność bylin.
Nie wiem, co to jest bokashi
A na ćmę bukszpanową ja stosuję Lepinox, chyba bardziej ekologicznej i jednocześnie skutecznej metody, nie znam.
U mnie sprawdzają się zimozielone kulki z trzmielin, ja mam te odmiany biało zielone i żółto-zielone, ale myślę właśnie, żeby w tym roku spróbować z zielonej odmiany. Oczywiście z cisa najfajniejsze, kiedyś udało mi się kupić na olx fajne kulki cisowe za super cenę, pamiętam miałam od Makusi namiar, ale teraz szukałam i nie widzę.
Brzozy już mają fajny wzrost u Ciebie, coś czuję, że w tym roku będzie można hamak zawiesić
Uściski!
Aaaa, zapomniałam - uwielbiam takie drewutnie! Fajny element ozdobny w ogrodzie przy okazji!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Wendy79 11:46, 21 lut 2021


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
LIDKA napisał(a)
Piękny ogród. Mnóstwo włożonej pracy. Świetny efekt.
zaznaczam


Cześć, witaj u mnie Będzie mi miło, jeśli czasami zajrzysz .
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 12:08, 21 lut 2021


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cześć Agnieszko To co, zaczynamy sezon?
Zawsze lubię pochodzić po tych Twoich "zaniedbanych" ścieżkach Masz taką bujność bylin.
Nie wiem, co to jest bokashi
A na ćmę bukszpanową ja stosuję Lepinox, chyba bardziej ekologicznej i jednocześnie skutecznej metody, nie znam.
U mnie sprawdzają się zimozielone kulki z trzmielin, ja mam te odmiany biało zielone i żółto-zielone, ale myślę właśnie, żeby w tym roku spróbować z zielonej odmiany. Oczywiście z cisa najfajniejsze, kiedyś udało mi się kupić na olx fajne kulki cisowe za super cenę, pamiętam miałam od Makusi namiar, ale teraz szukałam i nie widzę.
Brzozy już mają fajny wzrost u Ciebie, coś czuję, że w tym roku będzie można hamak zawiesić
Uściski!
Aaaa, zapomniałam - uwielbiam takie drewutnie! Fajny element ozdobny w ogrodzie przy okazji!


Cześć Agato W domu sezon wysiewów już rozpoczęłam dawno, a na jutro planuję rozpocząć sezon na zewnątrz
W planach cięcie jabłoni, grusz, krzewów owocowych i winorośli. We wtorek pod sekator pójdą hortensje.
Ja ciągle się zastanawiam nad zastępstwem, bo chcę kilka nowych kulek na jednej rabacie. Widziałam filmik...Zaraz zaraz...Aż musiałam poszukać, filmik Bożki Piotrowskiej z Zielonej bombonierki, z Gardenii z ubiegłego roku, gdzie pokazywali nowe odmiany niekłującego ilexa, ponoć dobry zamiennik dla bukszpanów: drobnolistny Glorie Dwarf i z większymi liśćmi Golden Gem.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies