Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród w dolinie 18:12, 01 cze 2025


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Roocika napisał(a)
Zaczęły orliki, wysiadły się też z tyłu pod świerkami, a szkoda bo ich tam nie widać.





Czerwone się sieją na czerwono.


Kupiłam jednego maślanego, może jakiś się wysieje.



U mnie już prawie po orlikach. Też pozwalam się im rozsiewać. Cudne są w każdej formie i kolorze.
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 18:12, 01 cze 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Nie moze biedak znalezc drogi ucieczki z mojego ogrodu i wciaz jest
Glina i zielsko 17:58, 01 cze 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13812
Do góry
Pierwsza leniwa niedziela w tym sezonie. Leżankuję sobie.
Ogród z plażą 17:56, 01 cze 2025


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Szałwie pod amonagawami





Zaczyna kwitnienie Shirley Temple. W tym roku po jednym kwiatku
Ogród z plażą 17:51, 01 cze 2025


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Szałwie i bodziszki razem










Ogród z plażą 17:49, 01 cze 2025


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Dziś cudowna pogoda, słońce świeci, lody z dzieciakami zjedzone Właśnie leżę na hamaczku i zawiązuję sadełko.

Trochę aktualności:
Piwonie NN od anuski2507 grają teraz tu pierwsze skrzypce:







Dereń, pierwszy raz wygląda u mnie tak spektakularnie. Nowe miejsce mu służy


Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 17:32, 01 cze 2025

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 717
Do góry
Kontonaogrod napisał(a)
Nie wiem co za jeden ale mój




Jak dereń kousa 'Schmetterling’ wygląda. Fajny i pewnie w fajnej cenie upolowany
Do raju daleko - u Ewy 16:47, 01 cze 2025


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20280
Do góry
Tak wygląda mój hibiskus. Nadal cieżko mi do niego podejść z sekatorem. Żal mi wyciąć tak dużo suchych gałązek. Może jeszcze odżyją.



W sobotę dorwałam hortensje dębolistne na pniu. Zmiezczą się wszęcdzie dzięki temu. A dębolistnych jeszcze nie miałam. Moje nowości to "Snow Queens" i "Alice"



Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 15:36, 01 cze 2025


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 1939
Do góry
Kontonaogrod napisał(a)
Mamy ptaszki na krokwi… heh a z ociepleniem ma Mateusz startować w tym tygodniu (wreszcie)





Hydroizolacje bym skończyła gdyby nie skleroza - nie zabrałam pędzla bo wałkiem nie pokryje rogów. Więc jeszcze raz, może kolejna niedziela. Zostało mi powtórzyć warstwę na podłodze pod wanną i prysznicami i wkleić taśmy w rogach. Więc niedużo.

Ptaszki to chyba Kopciuszki (M mówi Black Redstart)




Kopciuszki to słodziaki , macie możliwość dać im czas na spokojne wyfruniecie z gniazda .

Łąka kwietna jest bajeczna po prostu , jak bym miała gdzie to odrazu bym taka sama posiała
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 15:17, 01 cze 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7014
Do góry
Mamy ptaszki na krokwi… heh a z ociepleniem ma Mateusz startować w tym tygodniu (wreszcie)





Hydroizolacje bym skończyła gdyby nie skleroza - nie zabrałam pędzla bo wałkiem nie pokryje rogów. Więc jeszcze raz, może kolejna niedziela. Zostało mi powtórzyć warstwę na podłodze pod wanną i prysznicami i wkleić taśmy w rogach. Więc niedużo.

Ptaszki to chyba Kopciuszki (M mówi Black Redstart)

Kraina spełnionych marzeń 15:11, 01 cze 2025


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 2279
Do góry
Trochę dziś popracowane.
Wycinałam liście tulipanów, narcyzów i przekwitnięte kwiatostany liliowców.

Rabata tarasowa przed...


...i po.


Zrobiło się pusto. Trudno tak czekać aż rośliny nabiorą masy, chciałoby się już coś dosadzić (tylko potem pewnie trzeba by przerzedzać).
Zastanawiam się też nad ścięciem kocimiętek...

Idę sadzić drzewa. Na liście na dziś mam: jarząb, magnolię, głóg i platana, a jeśli zdążę, to jeszcze morwę.
Poza tym trochę drobnicy: derenie rozłogowe, śnieguliczki, paprocie, kokoryczki.
Ogród Basi i Romka 14:35, 01 cze 2025


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Basieksp napisał(a)
A dziś irysy, moje poletko


O mamo!!!!
Ale czad

Chyba nie widziałam jeszcze irysów w takim kolorze.
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 13:57, 01 cze 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7014
Do góry
Kiedyś w tle będzie stodoła zamiast bałaganu na jej fundamentach











Wszystkiego po trochu 13:35, 01 cze 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
i zobaczcie jaki mam w tym roku świetny kompostownik, nareszcie mam tam w miarę ogarnięte

ściana od sąsiada bardzo brzydka, próbuję ją zakryć bluszczem, ale to jeszcze trochę potrwa



i na koniec coś ładniejszego

Wszystkiego po trochu 13:31, 01 cze 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry





czas szybko płynie, ogrodówki zapączkowane maksymalnie
Wszystkiego po trochu 13:29, 01 cze 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
a poza tym



Wszystkiego po trochu 13:27, 01 cze 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry



Wszystkiego po trochu 13:24, 01 cze 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
wczoraj trawa skoszona to porobiłam trochę zdjęć, bo to teraz najpiękniejszy czas rodków, świeże, max rozkwitnięte





Wszystkiego po trochu 13:07, 01 cze 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Magara napisał(a)

Mirka, a możesz dokładnie opisać ten proces, krok po kroku?
Kojarzę, że miałaś w domu krzew Philovity, chyba posadzony z wierzchołka jesienią?
Czy dobrze rozumiem, że to z niego pobierałaś sadzonki? I co? Do wody a potem po ukorzenieniu do ziemi? I skąd te pędy? Miałaś na kilka prowadzoną sadzonkę?


Jesienią jak już likwidowałam krzaki, wyłamałam boczny przyrost, miał jakieś 20-30- cm, był zdrowiutki i żal mi było go wywalać.
Nie pamiętam czy był w wodzie czy od razu wsadziłam go do ziemi, ale w wodzie pomidory ukorzeniają się też łatwo.
Do wielkiej donicy nasypałam 3 letni obornik i tam go posadziłam, postawiłam przy południowym oknie. Jak zobaczyłam że ma pąki kwiatowe to każdy kwiatek smerałam patyczkiem do czyszczenia uszu i zawiązały się grona, tak smerałam codziennie, jak tylko pojawił się nowy kwiatek.
Mimo wielkiej donicy wiosną roślina zaczęła pokazywać niedobory, to zaczęłam ją zasilać. W międzyczasie pobrałam z niej kilka bocznych odrostów, pomidory wypuszczają zawsze takie boczne pędy, je się zawsze wyłamuje, te moje wyłamałam jak były większe, one miały już zawiązane kwiaty, te chyba wsadzałam od razu do tego 3 letniego obornika, ukorzeniały się bardzo szybko.
To tyle Sama jestem zadziwiona że tak to wyszło, to eksperyment, ale fajny

to są zdjęcia z 29 marca, zobacz jak rachityczna jest ta roślina, ma długą cienką łodygę, którą musiałam podtrzymywać kilkoma patykami

Nie wiem czy wystarczająco dobrze to opowiedziałam?






Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 13:04, 01 cze 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7014
Do góry




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies