Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:01, 16 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry




Pszczelarnia 23:01, 16 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Narcyzowa łąka

Pszczelarnia 23:00, 16 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Mój eM. polubił tzw. "korale"

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 22:59, 16 cze 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10548
Do góry
Basilikum napisał(a)


nie mam pojecia co to jest, rosnie sobie taki jeden kwiatek na patyku w miejscu gdzie sadzilam pelne margeritki


Stawiam na Dzwonka skupionego, u mnie rozsiał się po całym ogródku, walczę z nim każdego roku.
Tyle się u Ciebie dzieje że nie wiem kiedy ja to nadrobię.....
Pszczelarnia 22:57, 16 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Nasza drżączka, wcześnie kwitnąca trawa




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:56, 16 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Pełnik już świeci



Pszczelarnia 22:56, 16 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Jest, nie wymarzł! Wiciokrzew 'Graham Thomas' ( Graham Thomas był naczelnym ogrodnikiem, rosarianinem w ogrodzie różanym Motisfont Abbey oraz u Davida Austina)

Mój 4 arowy azyl... 22:55, 16 cze 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10548
Do góry
barbara_krajewska napisał(a)
Czosnek południowy od Ewy Nallar



Fajnie że dał radę.
Działka kolorowa, piękna, a ten rodek to gigant Masz kobieto rękę do roślin, tylko podziwiać.
Róża o która pytałaś to Westerland, rośnie na rogu domu przy kuchennym oknie.
Chodźże na pole, do mojego ogrodu 22:54, 16 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Basia_KRK napisał(a)

Inka to bardzo fajny pomysł, srebro wpasuje się jakoś do tego żółtego? Tylko co by to mogło być? Musi być niskie, żeby dało radę i sobie rosło pod tą trzmieliną. Mogłabym to też posadzić centralnie po drugiej stronie, pod tym modrzewiem japońskim 'Mazanek'



Takie ciemne akcenty to też jest dobra myśl, i tak chyba więcej mi się tam nie zmieści na tych moich 'cudownie' wąskich rabatach Wrzucam lepszy widok, mam tam wciśnięte krzaki białych piwonii 'Shirley Temple'. Może właśnie ten czosnek główkowaty będzie też dobrym pomysłem? Przebije się przez te liście żurawek i będzie się bujał nad nimi Mam tu wystawę słoneczną, więc w sam raz.


Basia, ze srebrnych roślinek które mam mogę polecić: firletka kwiecista zarówno biała jak i amarantowa, curry, bylice luizjańska i niska, chyba Schmidta, dostałam też od Joli April niski przetacznik srebrny ale nazwy nie znam, jak chcesz podpytam co to bo bardzo ładnie się rozrasta i zadarnia, kwitnie na niebiesko. Wszelkie czyście srebrnolistne i anafalis perłowy, rogownica. Z dużych roślin polecam dereń Ivory Halo. On nie jest czysto srebrny ale ma tego typu odcień liści i wprowadza dużo jasnej plamy do nasadzeń. z traw kostrzewy są takie srebrne, wydmuchrzyca piaskowa ale tu dopiero z nimi zaczynam przygodę. Testuję teraz też klona carnival - nie srebrny ale o jasnych, białych listkach. Rozjaśnia przestrzeń. To drzewko bardziej do rozproszonego cienia jest.
Z ciemnych roślinek bardzo fajny jest penstemon bodajże Dark Tower (sorry, tego mam z okresu gdzie odmiana jie była ważna) i żurawki. Testuję teraz bodziszki i niskie krzewuszki, berberys Chocolate i Bagatelle.
Sporo fajnych roślinek w tych kolorach jest.

Czosnek główkowaty mnie wkurza. W pierwszym roku po posadzeniu jest świetny a potem to już dramat i porażka bo zaczyna się mnożyć a nie kwitnie i jest taki szczypior w rabacie zwisający.
Pszczelarnia 22:52, 16 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Mak wschodni, ma swój czar, nawet po przekwitnięciu

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:52, 16 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
będzie szał tylko czemu w środku?

czarny kwitnie

Pszczelarnia 22:49, 16 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Takaż permakultura: ogórki (dosiewka) trzeba chronić przed ślimakami.

Małymi krokami-Ogród Wioli 22:49, 16 cze 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry


Zza ogrodzenia....



Koniec
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:48, 16 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Uwielbiam ten zapach



To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:48, 16 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Warzywnik wyrazie ożył, kiedy temperatura przekroczyła 20 stopni i pojawiło się słońce. W prognozach na weekend znowu są opady.
Dzisiaj własny ogród widziałam w przelocie. Po południu pomagałam dopieszczać zaprzyjaźniony ogród.
Przytarasowa- długo się z nią boksowałam, ale teraz jest już chyba OK. Widzę ją tylko podczas spacerów po ogrodzie. Ciężko zapewnić tam odpowiednią wilgotność gleby. Wystawa południowa. Nagrzane ściany budynku oddają ciepło. Sporadycznie podlewam na niej rozplenice i rosnące w plecach rabaty Grazielle.
Stipy dają pokaz. Aż chce się je "miziać" . Niebieszczą się już przetaczniki kłosowe, firletka omszona produkuje coraz więcej kwiatków. Czosnki się zagłówkowały.





Między oknami rośnie powojnik włoski Kermesina.



Z przodu tarasu rosną róże, maskujące miskanty, samosiejki werbeny i firletki.





Naprzeciw tarasu zrobiła się rabata cienista.

Lubię, kiedy kwitną tam parzydła leśne.Z powodu gęstwiny kwiatostany nie rosną już pionowo.



Na cypelku, mimo półcienia, nieźle radzi sobie szałwia. Podoba mi się jej połączenie z molinią Variegata. Fajnie się dopełniają.

Pszczelarnia 22:46, 16 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Sebek napisał(a)
Wróciłem się do serii zdjęć. Idealny był to spacer! Przepięknie masz


E tam.

Małymi krokami-Ogród Wioli 22:46, 16 cze 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry

A po za tym ...
Będą owocki...



Sesleria zaczyna



Trawniczek... uwielbiam ten Mój dywanik



Pszczelarnia 22:45, 16 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Monia81 napisał(a)


Dzięki Ewuś, czyli dobrze skojarzyłam, to poczekam pozdrawiam


Monia, dzieliłam wiosną - w kwietniu. Oczywiście nie zakwitły. Kwitną koniec maja - początek czerwca. Lepiej więc zaraz po kwitnieniu. Zdjęcia zrobię - na razie nie zapuszczam się w tę część ogrodu.

Był kiedyś na Chelsea Flower Show taki ogród, gdzie te trawy (luzula nivea) grały pierwsze skrzypce z piwoniami i kuklikami. To tak dla całości obrazu pt. kosmatka śnieżna.

Gilenia "biała".


Z ogródka na wsi 22:42, 16 cze 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Radziu2013 napisał(a)





Radziu, oglądam postępy ogrodowe, cudnie wszystko rośnie i kwitnie
Patrzę za zabudowaniu i zastanawiam się czy one są blisko, czy daleko od kościoła? Bywałam przecież nie raz w Twojej miejscowości
Wie, wiem, ze teraz to już są przedmieścia G
Pozdrawiam
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:42, 16 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Na tą różę mówię Pani Młoda bo dziś już jest cała w bieli, a tu jak zaczynała


uwielbiają ją pszczoły, cała bzyczy, ale usiłuje połknąć wierzbę płaczącąNie dotarłam do niej wiosną z sekatorem nie zdążyłam
przyjął się sumak tygrysi od Kondzia

i takie sobie założyłam przedszkole, albo raczej żłobek z klonami

Jak się przyjmie jedna czwarta to będę zadowolona bardzo Kora średniej frakcji.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies