Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

inka74 22:54, 16 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Basia_KRK napisał(a)

Inka to bardzo fajny pomysł, srebro wpasuje się jakoś do tego żółtego? Tylko co by to mogło być? Musi być niskie, żeby dało radę i sobie rosło pod tą trzmieliną. Mogłabym to też posadzić centralnie po drugiej stronie, pod tym modrzewiem japońskim 'Mazanek'



Takie ciemne akcenty to też jest dobra myśl, i tak chyba więcej mi się tam nie zmieści na tych moich 'cudownie' wąskich rabatach Wrzucam lepszy widok, mam tam wciśnięte krzaki białych piwonii 'Shirley Temple'. Może właśnie ten czosnek główkowaty będzie też dobrym pomysłem? Przebije się przez te liście żurawek i będzie się bujał nad nimi Mam tu wystawę słoneczną, więc w sam raz.


Basia, ze srebrnych roślinek które mam mogę polecić: firletka kwiecista zarówno biała jak i amarantowa, curry, bylice luizjańska i niska, chyba Schmidta, dostałam też od Joli April niski przetacznik srebrny ale nazwy nie znam, jak chcesz podpytam co to bo bardzo ładnie się rozrasta i zadarnia, kwitnie na niebiesko. Wszelkie czyście srebrnolistne i anafalis perłowy, rogownica. Z dużych roślin polecam dereń Ivory Halo. On nie jest czysto srebrny ale ma tego typu odcień liści i wprowadza dużo jasnej plamy do nasadzeń. z traw kostrzewy są takie srebrne, wydmuchrzyca piaskowa ale tu dopiero z nimi zaczynam przygodę. Testuję teraz też klona carnival - nie srebrny ale o jasnych, białych listkach. Rozjaśnia przestrzeń. To drzewko bardziej do rozproszonego cienia jest.
Z ciemnych roślinek bardzo fajny jest penstemon bodajże Dark Tower (sorry, tego mam z okresu gdzie odmiana jie była ważna) i żurawki. Testuję teraz bodziszki i niskie krzewuszki, berberys Chocolate i Bagatelle.
Sporo fajnych roślinek w tych kolorach jest.

Czosnek główkowaty mnie wkurza. W pierwszym roku po posadzeniu jest świetny a potem to już dramat i porażka bo zaczyna się mnożyć a nie kwitnie i jest taki szczypior w rabacie zwisający.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
SylwiaBe 23:12, 16 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Cześć, zawitałam tu z metamorfoz. Ale zmiana! Mega zmiana! Piekny ogród stworzyłaś, aż nie chce się odrywać wzroku.
Pozdrawiam
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
KasiaBawaria 07:33, 17 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
inka74 napisał(a)


Czosnek główkowaty mnie wkurza. W pierwszym roku po posadzeniu jest świetny a potem to już dramat i porażka bo zaczyna się mnożyć a nie kwitnie i jest taki szczypior w rabacie zwisający.


Powaznie tak masz?U mnie sie mnozy ale kwitnie i to obficie. Tylko te mlode cebulki w pierwszym roku bez kwiatow. Moze stare zamieraja?
____________________
Zapraszam na kawe
Makao_J 11:16, 17 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Basię gdzieś wywiało
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Jola_M 20:24, 17 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Makao_J napisał(a)
Basię gdzieś wywiało


haha, może leży gdzieś na plaży i się smaży a my tu dyskutujemy nad tym pięknym krajobrazem wokół jej domku
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Basia_KRK 21:12, 17 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Jestem jestem, właśnie robiłam wieczorny obchód po ogrodzie i jestem przerażona! Okropne, obrzydliwe ślimaki!! Namnożyły się u mnie na potęgę!! Muszę pilnie!!! coś z nimi zrobić. Szkoda, że eMa aktualnie nie ma, bo ja nie jestem w stanie ich wyzbierać Wrzucę fotki ku przestrodze koniecznie przejdźcie się wieczorem i oglądnijcie Wasze roślinki! Mam po jeżówkach i hortensjach ogrodowych

Nie wiem czy dobrze widzicie, ale ich jest tu mnóstwo! Doznałam dziś szoku! Dawno mnie nic tak nie zaskoczyło..

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Nowa12 21:33, 17 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja sypałam wczoraj niebieskie granulki bo też byłam przerażona ilością ślimaków we wszystkich gatunkach ale nie te eco bo jeszcze miałam stare. Casto mam blisko to poszukam tam tych ekologicznych. Pytałam już o nie w ogrodniczym ale nie mieli.
Trochę wybiłam też ręcznie. Jest ich zatrzęsienie po stronie nieużytku, który mam za płotem .l
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Jola_M 21:50, 17 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Ojej, ale stado ślimoli!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
beta 07:14, 18 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
o jej...ale plaga...
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
KasiaBawaria 07:22, 18 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie tez kilka roslin zezartych, choc slimakow nie zauwazylam zybt duzo. Tez mam te granulki z zelazem ale nie wiem czy cos daja.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies