Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród w Brzoskwini pod Krakowem 16:05, 14 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry



W moim małym ogródeczku - Dorota 16:04, 14 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Aneta1309 napisał(a)
Nie wiem co napisać, istne szaleństwo barw i z pewnością zapachów.
Anetko ja zazwyczaj wybieram rośliny, które pachną. W dzień mają zwykle delikatniejszy zapach, ale wieczorem, nawet jak nie zwrócisz uwagi na jakiś okaz - zapach spowoduje, że zatrzymasz się.




Ogród w Brzoskwini pod Krakowem 16:01, 14 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry



my to wszędzie nos wsadzimy
Ogród w Brzoskwini pod Krakowem 15:58, 14 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Wchodzimy do wąwozu


szkoda, że większość przekwitła

W moim małym ogródeczku - Dorota 15:57, 14 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
abiko napisał(a)
U Ciebie jak zwykle pięknie i kolorowo. Róże śliczne. Zgadzam się, że nie każde należy krótko ciąć. Mój Louis Odier to nie wiem czy to w ogóle on. Pachnie ładnie, ale w gruncie nie rósł, przeniosłam na chwilę do donicy ale, coś z nim jest nie tak.
Dziękuję bardzo u mnie kolorowo. Mam dwie róże w donicach dużych, ale u mnie lepiej się róże czują w gruncie. Co rok jak się skuszę na jakieś nowe i nie mam gdzie posadzić, lądują do jesieni w donice i tak męczą się w nich cały sezon. Są na forum ogrodnicy, którym nie sprawia problemu róża w donicy, ja w tych donicach mam kiepskie róże.




Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 15:56, 14 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
gierczusia napisał(a)
A jak u Ciebie Asiu paprocie się sprawowały ??? U mnie wymarzły w ogrodników i teraz się znów powoli zbieraja ... Wkurzyły mnie,że niby ..takieeee delikatne ale o dziwo u Magdy w górach nie wymarzły i teraz isę zastanawiam w czym rzecz ??
Buziole gorace


Elu, mam wrażenie, że one niezniszczalne. W poprzednim ogrodzie u mojej mamy rosły równie niezawodnie. Rozłażą się same, jak gooopie, nic ich nie rusza... no chyba, że ktoś lub coś je połamie To najzwyklejsze paprocie może te odmianowe bardziej delikatne? A może zazdrosny "somsiad" je załatwił, albo zajączek przybłęda


Wzgórze chaosu 15:55, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5825
Do góry
Bez Eva jest obłędny, kusi mnie dokupienie drugiego i większe jego wyeksponowanie. Tu Ewusia robi za tło i łącznik bordo
Wzgórze chaosu 15:54, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5825
Do góry
Z widoku w lewą stronę stolika też jestem zadowolona.
Przeciągłam tam hortki i miskanty ML, dosadziłam bez czarny Black lace "Eva".
Derenie IH pasują mi do brunner i kocimiętki. Rozjaśniają Pissardi, która z Evą stanowi tu akcent bordo.
Pod tulipanowcem (szary patyk w hortensjach) mam rdest w kolorze ciemnego różu. Wkrótce zakwitną rozchodniki (różowe) i czosnki główkowate (fiolet).
Kusi mnie jeszcze jednolita obwódka wzdłuż całego tego łuku. Z rozchodnika o łodygach i liściach w kolorze bordo... Temat do przemyślenia i oczywiście wcześniejszego poszerzenia rabatki. Jest na to miejsce bez większej utraty obecnego kształtu.



Na trawnik nie patrzymy Nie koszony, a koniczyna szaleje...
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 15:51, 14 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6326
Do góry
Kasya napisał(a)
A to nie u mnie



Fajna podpora, ciekawe jak się sprawdza w praktyce.
Przerabianie ogródka pod swój gust 15:48, 14 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
gogo napisał(a)

Musiałam zacytować, spodobał mi się skalniak w skrzyneczce, super pomysł
Wszystko inne też mi się podoba, jesteś mistrzynią w komponowaniu
Próbuję coś skopiować od Ciebie, ale niespecjalnie mi to wychodzi i mam trochę chaotyczny busz.
Co słychać u Franza?


Franza juz nie ma.

Dziekuje ci za mile slowa. U mnie tez troche chaotycznie ale jakby bylo za uporzadkowano, to bym sie zanudzila. Kadrowanie pomaga
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 15:42, 14 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
A na koniec relaksik.

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 15:39, 14 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
I dla Poli bo je kocha

W moim małym ogródeczku - Dorota 15:38, 14 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
AniazUroczyska napisał(a)
Istotnie, to fajne kiedy dzieci są ciekawe świata, a my chcemy i możemy im ten świat objaśniać. Chociaż najczęściej, to nie jest wcale łatwe! Pamiętam pytanie mojego syna: W którym roku odbyła się ostatnia bitwa , w której brali udział rycerze? No, nie umiałam odpowiedzieć Moje wnuki( bliźniaki 3,5 roku) też ciekawe świata, aktualnie , fascynują się poznawaniem świata robali i wszystko chcą badać, biorąc do ręki
Moi synowie też zadawali mnóstwo dziwnych pytań, ale to najmłodszemu nie mieściło się w głowie, że na jakieś pytanie nie znam odpowiedzi. Uważał, że mama to zna odpowiedź na każde pytanie. Wytłumaczyłam mu, że nie mogę się znać na wszystkim, że część wiedzy musi sam zdobyć.



Prawdopodobnie MARY ROSE, ale jeśli ktoś stwierdzi że nazywa się inaczej proszę o podpowiedź. Pięknie pachnie



Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 15:38, 14 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Dla Magary Na dowód, że można

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 15:36, 14 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 15:35, 14 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Poranna kawa dziś w czosnkach i bodziszkach.
Zobaczcie, jak te Variegatusy ruszyły z kopyta po gnojówce

Wzgórze chaosu 15:33, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5825
Do góry
Uwielbiam te rabatę Przycięłam brunerom przekwitnięte kwiatuszki, kocimiętki szaleją fioletami. Czosnki Mount Everest nieco spóźnione i malutkie, ale są
Hortensje i miskanty ML w blokach startowych
Cieszy mnie, że rabatka cały sezon jest ciekawa. Dosadzę jedynie ciemierników limonkowych. Dwa jasionkowe pokazały, że to dobre miejsce dla nich.
Wzgórze chaosu 15:33, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5825
Do góry


Po kalinie gwiazdą tej rabaty jest kocimiętka. Jesienią dosadzę więcej białych czosnków. Fajnie grają z jasnymi pniami brzóz.


Klatka z ptaszkiem stanęła na stoliku. Za bardzo obciążała delikatną jeszcze gałąź brzozy.
Choroby i szkodniki grabów, grab - Carpinus 15:32, 14 cze 2020


Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 47
Do góry
Witajcie. Czy pomożecie mi zidentyfikować co trapi moje graby???.

Kupione w tym roku bardzo duże okazy 3,5 metra. Posadzone w zwykłej ziemi ogrodowej. Teraz zauważyłam że zaczynają chorować. Brązowieją liście.

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 15:30, 14 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Miłorząb posadzony w donicy na tarasie.
Co myślicie o tym, żeby mu dać coś w stópki?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies