Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Nowa12 13:18, 14 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Iwonka napisał(a)

Fortegila staruje od kwiatów, potem wypuszcza liście. Twoja kwitła?
Moja piwonia powoli przekwita, za to róże szaleją I szałwia też, uwielbiam jej fiolet.


Zakwitła takimi malutkimi kwiatami bo cała sadzonka ma z 15 cm. I na tym koniec.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Iwonka 13:19, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Z przeróbki rabaty między wjazdem a garażem wolnostojącym jestem nawet zadowolona. Miałam nie marudzić, więc może wykreślę to "nawet"
Z oddali rabata wygląda tak:

Uschnięty świerk to tło zapożyczone od sąsiada. Chyba mszyca świerkowa sprawiła, że dwa - trzy tygodnie i nie ma drzewa...

Widok z góry drabinki.


W stronę garażu.


Tunel na bramę przy wjeździe.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 13:20, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Z kilku stron...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 13:21, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Na zbliżeniach...Z przodu rabaty.


I z tyłu - alejka limkowo rodkowa.

Z przodu dwa szpalery vanilek, krótki z 3 sztuk i dłuższy z 7.


Tak tę rabatkę widzę z okna kuchennego.

Z ogólnego widoku jestem zadowolona. O każdej porze roku jest na co popatrzeć. Hakone mocno się rozrosła. Kusi mnie, aby zamienić ją na zieloną, ale jeszcze tego nie zrobiłam. Przy zielonej jaskrawe żurawki nie byłyby aż tak kontrastowe. No i vanilki, gdy będą przechodzić te swoje metamorfozy kolorystyczne
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:05, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Nowa12 napisał(a)


Zakwitła takimi malutkimi kwiatami bo cała sadzonka ma z 15 cm. I na tym koniec.


Ja mam tak samo z magnolią. Na zdjęciu to te suche patyki między hakone a molinią. Zakwitła, zaczęła mini listki wypuszczać i dalej nic. Może to ja zawiniłam sypiąc jej nawóz do magnolii miesiąc po posadzeniu...
Dla mnie to znak, że tutaj nie ma już na miejsca na nic więcej a tym bardziej kilkumetrowy krzew!

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:30, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Kalina bardzo długo miała w tym roku kwiaty. Fajne były te dni, gdy kwiatuszki spadały niczym płatki śniegu, a dużo kwiatów nadal było na krzewie. Ostatnie spadły niedawno i wczoraj bardzo mocno przycięłam całe drzewko. Na przedwiośniu postaram się nie zapomnieć i wyciąć z jego środka trochę starych gałęzi i jakieś pnie. Po 15 latach moja kalina jest zdecydowanie za gęsta i wymaga skalpela

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:33, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164


Po kalinie gwiazdą tej rabaty jest kocimiętka. Jesienią dosadzę więcej białych czosnków. Fajnie grają z jasnymi pniami brzóz.


Klatka z ptaszkiem stanęła na stoliku. Za bardzo obciążała delikatną jeszcze gałąź brzozy.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:33, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Uwielbiam te rabatę Przycięłam brunerom przekwitnięte kwiatuszki, kocimiętki szaleją fioletami. Czosnki Mount Everest nieco spóźnione i malutkie, ale są
Hortensje i miskanty ML w blokach startowych
Cieszy mnie, że rabatka cały sezon jest ciekawa. Dosadzę jedynie ciemierników limonkowych. Dwa jasionkowe pokazały, że to dobre miejsce dla nich.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:54, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Z widoku w lewą stronę stolika też jestem zadowolona.
Przeciągłam tam hortki i miskanty ML, dosadziłam bez czarny Black lace "Eva".
Derenie IH pasują mi do brunner i kocimiętki. Rozjaśniają Pissardi, która z Evą stanowi tu akcent bordo.
Pod tulipanowcem (szary patyk w hortensjach) mam rdest w kolorze ciemnego różu. Wkrótce zakwitną rozchodniki (różowe) i czosnki główkowate (fiolet).
Kusi mnie jeszcze jednolita obwódka wzdłuż całego tego łuku. Z rozchodnika o łodygach i liściach w kolorze bordo... Temat do przemyślenia i oczywiście wcześniejszego poszerzenia rabatki. Jest na to miejsce bez większej utraty obecnego kształtu.



Na trawnik nie patrzymy Nie koszony, a koniczyna szaleje...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:55, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Bez Eva jest obłędny, kusi mnie dokupienie drugiego i większe jego wyeksponowanie. Tu Ewusia robi za tło i łącznik bordo
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies