Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:35, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
łączę też z kopytnikiem.



Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 10:34, 14 cze 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10934
Do góry
Kiedyś z głupa zainstalowałam to na telefonie żeby zindentyfikować rośliny rosnące na dziko na reszcie skarpy i dość fajnie sobie z tym poradziła.


Co prawda nazwy podaje po angielsku ale tez i w łacinie, wiec zazwyczaj wrzucam w Google i szybko mam wynik. Z tymi popularnymi roślinkami radzi sobie również Google - w aplikacji zdjęcia jest taka ikonka Google Lens

Malwowy ogród 10:34, 14 cze 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
W ogrodzie bardzo zielono. Opady deszczu zrobiły swoje. U mnie mało jeszcze kwitnie. Róże w pąkach, byliny jeszcze nie szaleją. Kolor dają kwiaty w pojemnikach.


Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:33, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Łącze je z innymi roślinami. Miniaturowa serduszka.


Zawilce.


Malwowy ogród 10:30, 14 cze 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
Dzień dobry
Odpiszę na posty troszku później. Teraz powklejam trochę zdjęć, bo mam taką możliwość.

Historia z kotami jest trudna, może jak minie czas opowiem już bez takich emocji.
Został nam jeden kotek. To dziewczynka, Mohitka. Została sama, mówiliśmy na nią ostatni Mohikanin stąd jej imię.


Uczymy ją chodzić. Mąż asystuje swoim kotkom.



Mamy nadzieję, że teraz już wszystko potoczy się pomyślnie.
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:29, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Ogród zrobił się bardzo zacieniony. Wymaga to zmiany w nasadzeniach. Pojawia się coraz więcej paproci.



To tu- to tam- łopatkę mam ! 10:28, 14 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W nocy znowu padało. Do wczesnego popołudnia po niebie plątały się kłębiaste chmury, zza których czasami wychodziło słońce. Termometr dobił do 25 stopni. Miałam już w głowie wizje popołudniowego relaksu ogrodowego. Z wizji wyszły nici, bo zaczęło padać.
Jasnota w roli osłony różanych stópek.





Cudna fotka
W samym słońcu 10:22, 14 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Do góry

Wyciełabym tylko jeden zaznaczonych ten cieńszy.
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:21, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Zaczęły kwitnąć kolejne bodziszki. Kolejne czekają w kolejce.



Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:19, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:18, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry



Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:13, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Kalina japońska tu się pojawiła.



Wzgórze chaosu 10:11, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5825
Do góry
Waclaw napisał(a)

U Iwonki piwonie stoją na baczność a u mnie się pokładają.

U mnie piwonie w pączkach też lekko się pokładają, ale na początku pozwalam im na to. Tak naturalnie to wygląda.


Gdy kwiaty robią się większe, a na dodatek zaczyna padać, wkraczam do akcji



sylwia_slomczewska napisał(a)

Piwonie akurat wiem czemu stoją, Iwonka je otoczyła takimi metalowymi półokręgami Ja muszę zdecydowanie dokupić tych półokręgów


Sylwia widziała moje półokręgi. To wygięty zielony pręt, który fajnie unosi łodygi. Swoje kupiłam w OBI, ale w necie można znaleźć taniej. Coś w tym stylu:
https://ogrodniczy.com/podpory-ogrodowe/podpora-do-roslin-luk-35x40cm-x-5mm-big-pdrl35?gclid=EAIaIQobChMIj46U0-uA6gIVRKQYCh13AAzMEAQYAyABEgJIvPD_BwE


Takie pojedyncze półoręgi są bardzo wygodne, tu pod piwonią mam 4 sztuki. Gdyby to było całe koło można uszkodzić roślinę przy ich zakładaniu.
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:09, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry




Glediczje teraz kwitną - całe oblepione owadami. Buczy jak w ulu.


Tak się nieraz zastanawiam ile osób zakupiło glediczje przez moje panienki
Wzgórze chaosu 10:09, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5825
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Śliczne niebieskości. I tyle pięknych zakątków Sylwia pokazała. Jak ona to robi, to nie wiem.

Niebieskości zostają teraz zamienione na fiolety szałwii i czosnków.

Sylwia jest jak torpeda, działa ekspresowo. Tego jej zazdroszczę
Na ogród patrzy obrazami a ja wycinkami. Muszę tę obrazowość choć trochę ogarnąć. Zdjęcia bardzo w tym pomagają. Zwłaszcza robione przez kogoś innego. Samemu ma się tendencję do powtarzania tych samych kadrów.
Wzgórze chaosu 10:08, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5825
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Piękne te Twoje fiolety. I biała piwonia. A mi foterghilla, którą posadziłam wczesną wiosną chyba padła bo nie wypuszcza liści. Nie wiem czemu.

Fortegila staruje od kwiatów, potem wypuszcza liście. Twoja kwitła?
Moja piwonia powoli przekwita, za to róże szaleją I szałwia też, uwielbiam jej fiolet.
Wzgórze chaosu 10:07, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5825
Do góry
sarenka napisał(a)
Ale pięknie!!!!

Do piekności jeszcze dłuuuuga droga, ale są już zakątki które lubię
Wzgórze chaosu 10:06, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5825
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
I będą

Też mam taką nadzieję, że tych zakątków bylinowych mi przybędzie. Na razie idzie wolno i jak po grudzie, ale jest nadzieja
Kiedyś miałam tylko kilka bylin a kształt rabaty wręcz szalony


Obecnie linia się wyprostowała - Kondzio dziękuję
Rośliny fajnie przybierają na masie. Sadzone bez planu, dużo od was dostałam. Ale taki misz masz też mi się podoba.
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:06, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry


Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:02, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies