Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 22:14, 12 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Super Już teraz możesz go przyciąć, znaczy wyciąć te najcieńsze pędy do samego dołu Ile zostanie wtedy tych najgrubszych?
Z Iwonką to masz naprawdę dobrze

Jutro zdj z bliska zrobię żeby widać było ile pędów jest. Dziś nie zdazylam.
Co w sąsiedztwie tegoż bzu można byłoby posadzić? Na tej części chciałabym parę drzew posadzić o wzniesionej koronie jak Nigra,ale jeszcze nie znalazłam jakie by to mogło być :/ pewnie szpaler jednakowych drzew by pasował,a może wyjdzie że tam różnorodnie będzie...
A może obok posadzić Heptacodium miconioides o którym wspominałaś?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:52, 13 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tak patrzę,że niezbyt dobra sadzonkę wybrałam, mogłam wybrać jakaś z grubszym 1-2 pędami a nie tak rozkrzewiona jakieś zaćmienie wczoraj chyba miałam. Jak to sobie łatwo popsuć radość z zakupu



____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:29, 13 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601


Takie coś mi zakwitło. Nie wiem nawet co to jest, sadziłam razem z czosnkiem główkowatym
____________________
Magda W samym sloncu
SylwiaBe 10:33, 13 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
Mi to przypomina kwiat kosaćca syberyjskiego
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
sarenka 11:05, 13 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
SylwiaBe napisał(a)
Mi to przypomina kwiat kosaćca syberyjskiego

A to ciekawe nawet nie zauważyłam żebym inna cebulkę sądziła.
Sądziłam też co prawda mieczyki,ale to nie mieczyk tak czy owak jest ładny
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 19:47, 13 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
sarenka napisał(a)
Tak patrzę,że niezbyt dobra sadzonkę wybrałam, mogłam wybrać jakaś z grubszym 1-2 pędami a nie tak rozkrzewiona jakieś zaćmienie wczoraj chyba miałam. Jak to sobie łatwo popsuć radość z zakupu





Ale co Ty piszesz Jasne, że ten krzaczek się nadaje. Te małe listki i mini gałązki rosnące od dołu wyłamujesz po prostu. Zostawiasz tylko to, co chcesz, żeby rosło. I tak robisz co roku, bo ten bez w pierwszych latach będzie miał więcej takich odrostów od dołu. Później będą się dalej pojawiać ale już mniej i rzadziej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 21:10, 13 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Uspokoiłas mnie mam nadzieję,że dobrze zaznaczyłam te do odcięcia
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 10:22, 14 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341

Wyciełabym tylko jeden zaznaczonych ten cieńszy.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kim 14:50, 14 cze 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Megi bez czarny piękna sadzonka ja mam u siebie black towera ,chyba ten Twój bardziej mi się podoba mój taki sztywny stoi no ale jak tower to musi stać
Jakie te róże szukasz ?
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
sarenka 16:10, 14 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dorii zaczęłam jeszcze co Ewa powie i będę ciachac. Bym jutro go posadziła, akurat ochłodzenie nadają

Kim- ten bez Tower też fajnie wygląda on duży rosnąć będzie?
Szukam roz do półcienia takich około metra wysokości jasboni ciemno różowe lub czerwone i nie wiem jakie do czerwonego pasują
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies