Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Nowa12 10:13, 12 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Piękne te Twoje fiolety. I biała piwonia. A mi foterghilla, którą posadziłam wczesną wiosną chyba padła bo nie wypuszcza liści. Nie wiem czemu.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gosialuk 17:27, 12 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Śliczne niebieskości. I tyle pięknych zakątków Sylwia pokazała. Jak ona to robi, to nie wiem.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 20:37, 12 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
sylwia_slomczewska napisał(a)



U Iwonki piwonie stoją na baczność a u mnie się pokładają.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 20:53, 12 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Waclaw napisał(a)

U Iwonki piwonie stoją na baczność a u mnie się pokładają.

Piwonie akurat wiem czemu stoją, Iwonka je otoczyła takimi metalowymi półokręgami Ja muszę zdecydowanie dokupić tych półokregów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 10:06, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
sylwia_slomczewska napisał(a)
I będą

Też mam taką nadzieję, że tych zakątków bylinowych mi przybędzie. Na razie idzie wolno i jak po grudzie, ale jest nadzieja
Kiedyś miałam tylko kilka bylin a kształt rabaty wręcz szalony


Obecnie linia się wyprostowała - Kondzio dziękuję
Rośliny fajnie przybierają na masie. Sadzone bez planu, dużo od was dostałam. Ale taki misz masz też mi się podoba.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:07, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
sarenka napisał(a)
Ale pięknie!!!!

Do piekności jeszcze dłuuuuga droga, ale są już zakątki które lubię
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:08, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Nowa12 napisał(a)
Piękne te Twoje fiolety. I biała piwonia. A mi foterghilla, którą posadziłam wczesną wiosną chyba padła bo nie wypuszcza liści. Nie wiem czemu.

Fortegila staruje od kwiatów, potem wypuszcza liście. Twoja kwitła?
Moja piwonia powoli przekwita, za to róże szaleją I szałwia też, uwielbiam jej fiolet.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:09, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Gosialuk napisał(a)
Śliczne niebieskości. I tyle pięknych zakątków Sylwia pokazała. Jak ona to robi, to nie wiem.

Niebieskości zostają teraz zamienione na fiolety szałwii i czosnków.

Sylwia jest jak torpeda, działa ekspresowo. Tego jej zazdroszczę
Na ogród patrzy obrazami a ja wycinkami. Muszę tę obrazowość choć trochę ogarnąć. Zdjęcia bardzo w tym pomagają. Zwłaszcza robione przez kogoś innego. Samemu ma się tendencję do powtarzania tych samych kadrów.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:11, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Waclaw napisał(a)

U Iwonki piwonie stoją na baczność a u mnie się pokładają.

U mnie piwonie w pączkach też lekko się pokładają, ale na początku pozwalam im na to. Tak naturalnie to wygląda.


Gdy kwiaty robią się większe, a na dodatek zaczyna padać, wkraczam do akcji



sylwia_slomczewska napisał(a)

Piwonie akurat wiem czemu stoją, Iwonka je otoczyła takimi metalowymi półokręgami Ja muszę zdecydowanie dokupić tych półokręgów


Sylwia widziała moje półokręgi. To wygięty zielony pręt, który fajnie unosi łodygi. Swoje kupiłam w OBI, ale w necie można znaleźć taniej. Coś w tym stylu:
https://ogrodniczy.com/podpory-ogrodowe/podpora-do-roslin-luk-35x40cm-x-5mm-big-pdrl35?gclid=EAIaIQobChMIj46U0-uA6gIVRKQYCh13AAzMEAQYAyABEgJIvPD_BwE


Takie pojedyncze półoręgi są bardzo wygodne, tu pod piwonią mam 4 sztuki. Gdyby to było całe koło można uszkodzić roślinę przy ich zakładaniu.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:39, 14 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Zawirowania pogodowe sprawiły, że rodki kwitną mi w tym roku w czerwcu, razem z bylinami.
Przesadzony w zeszłym roku rododendron ładnie się przyjął, jest cały w kwiatach. To chyba jeden z moich ulubionych Startuje od zimnej różowej tonacji a kończy na ciepłym kremie. Jest bardzo szeroki ale niski. Niestety zapomniałam jak się nazywa.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies