Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja 10:07, 11 cze 2020

Dołączył: 17 cze 2017
Posty: 4
Do góry
Witajcie,
bardzo proszę o pomoc w ocenie co może być problemem moich tuj.
Są regularnie podlewane systemem kropelkowym. W kwietniu zostały nawożone Yara do iglaków (garść nawozu na 2,5-3m krzew). Były również czyszczone w marcu.



Pszczelarnia 09:57, 11 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Radziu2013 napisał(a)


Trafnie powiedziane...To postalibyśmy razem



To się gapimy razem.

Funkie - Hosta 09:54, 11 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry

Wide Brim

hosta white christmas

Hosta Orange Marmolade

Second Wind



Dębowe zakątki 09:50, 11 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
gogo napisał(a)

Cudne te hosty, zwłaszcza Ice Folies i Yellow Polka Dot Bikini
Cwany ten bociek, przylatuje na gotową, wysuszoną trawę

Dużo, ba bardzo dużo jest pięknych cudnych host.
A ja jeszcze parę sobie zamówiłam. I czekam na przesyłkę.

No bociek pomysłowy, spryciula. Gotowy materiał sobie bierze.
Jak to na tym świecie jest. Każdy myśli,jak to zrobić, aby się nie narobić i ,żeby jemu było dobrze.



Wide Brim

hosta white christmas

Hosta Orange Marmolade

Second Wind


Księżycowy... 09:48, 11 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
I moje maki z samosiewu. Udało mi się je wyprowadzić z warzywnego, zadomowiły się koło kompostowników. Czas, żeby udały się dalej na rabaty bylinowe

Księżycowy... 09:45, 11 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
Różanka, dochodzi do etapu, kiedy jej wypełnienie mnie zadowoli.

W tym roku dosadziłam szałwię muszkatałową, firletkę smółkę i goździki bródkowe.







W samym słońcu 09:44, 11 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 885
Do góry
sarenka napisał(a)
Rabata, która nie jest póki co docelowa. Choć kto wie,jeśli się okaże,że rośliny,które są pasują tylko trzeba będzie im układ zmienić to zostaną. Wybierałam takie,które dadzą sobie radę w gorszej ziemi gdzie jest bardziej sucho... I tak to wygląda. Gdyby były krawężniki z jednej i z drugiej strony to można byłoby wysypać kora i byłoby super,a tak to piach i chwasty non stop

Madziu, mi się ta rabatka podoba derenie to serio piękne krzewy i wprowadzają to coś do ogrodu fajnie tu wygląda z lawendą
Miejski ogród w wersji mini 09:42, 11 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 885
Do góry
kaz742011 napisał(a)
Znalazłam sobie zdjęcia choin jak je sadziłam .
Takie małe porównanie- marzec 2017r.



I takie same miejsca aktualnie- czerwiec 2020r .


Kasiu, ta trawka na ostatnim zdjęciu to może trzcinnik? Czy mozga? Czy miskant?
Kłopoty - problemy z trawnikiem 09:38, 11 cze 2020

Dołączył: 07 cze 2018
Posty: 10
Do góry
Witajcie.
Na źdźbłach trawy powstało coś takiego, wygląda jak jakieś glony. Co to może być i czym zwalczyć?
Księżycowy... 09:36, 11 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
Królują fiolety

Pszczelarnia 09:33, 11 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Helen napisał(a)

Ewa, jakie deseczki dołożyłaś? Możesz to rozwinąć? Też mam problem z ślimorami i też zeżarły dalie, szałwie, floksy i liatry.

Szkoda tylko, że nie mam ich gdzie wyrzucić, rzucam je do kubła z zielonym, które odbiera gmina.

Z kolacją to racja...



Poradzono mi rozkładanie deseczek, pod nimi gromadzą się ślimaki - łatwiej wyzbierać.

Zbieram, zbieram. Ale w akcie desperacji sypnęłam granulki (przy hostach i floksach), też zakryłam deseczkami i zbieram trupy.

Tej inwazji nie da się opisać. Warzywnik na razie niezagrożony (ściągnęłam 2 z selerów) -jeszcze nie doszły do niego, bo mają do pokonania trawnik i tam je widać.

Ale w skrzyniach mnożą się jak króliki. Tutaj wchodzi w grę tylko praca ręczna.

Z takiej donicy zbieram codziennie po kilka sztuk i tak hosta wygląda:



Ratuję się przy daliach kloszami - a i tak wygląda jak wygląda - chwila nieuwagi i ślimak mości sie pod kloszem.






Księżycowy... 09:31, 11 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
Irysy bródkowe i orliki już kończą powoli kwitnienie, w blokach startowych stoją irysy syberyjskie, penstemony i przetacznikowce.










Pamiętajcie o ogrodach 09:31, 11 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
greg66 napisał(a)
Dziś coś taki dzień, że nic mi się nie chce. Może ten brak słońca i ciągły chłód? No nic mnie nie cieszy.
Może jutro będzie lepiej.





U mnie codziennie slońce.Codziennie coś popada.ale i s,onko i gorąco już jest..
Fajnie, trytomy się szykuja.
Moje już ze 3 lata nie kwitły
LeŚnicZaNka 09:24, 11 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Kasiolaaa napisał(a)

Bardzo apetycznie.:0
A co ta za takie wczesne borówki ??
Jagody kmaczackie to u mnie już są.Ale borówki jeszcze nie.
Księżycowy... 09:23, 11 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
Wszystkie piwonie, które sadzę ja niekwitną, specjalistą w tej dziedzinie jest mój M., spod jego ręki nie ma o tym mowy
To wszystkie piwonie z zakupów letnio-jesiennych 2019. Są mniejsze i mają mniej pąków, ale kwitną.



Księżycowy... 09:19, 11 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
To w tym momencie moja ulubiona rabata. Kiedyś nazywałam ją piwoniową, bo miała być przeznaczona na moje ukochane peonie. Sytuacja się zmienia. W ubiegłym roku postanowiłam, że to co ulubione, będzie na wszystkich rabatach i resztę zmieniam od tej pory na wzór tej. Na chwilę obecną pozostała mi do zmiany i poszerzenia środkowa bylinowa oraz do dokupienia jesienią kilka nowych piwonii.


Księżycowy... 09:14, 11 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
Poranne spojrzenie na ogród,a niebo znowu zachmurzone.Wszędzie słychać brzęczenie pszczół.
Bardzo często robię ujęcia ogrodu z tej pozycji. Mam tu dwa duże okna i taras, to jeszcze raz udowadnia, że punkty widokowe przy planowaniu są bardzo ważne.
Kiedyś domek ogrodnika będzie inny, a nad ścieżką w stronę sadu będzie łuk grabowy. To zasłoni trochę widoki gospodarcze. Pojawiają się już myśli nad docelową wysokością żywopłotu z grabu, a jeszcze tak niedawno na kolanach plewiłam go z chwastów, bo patyczki były prawie niewidoczne. W tym momencie dogania moje 160cm.


Czerwiec


Styczeń





Ogród w remoncie 09:11, 11 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Margerytka40 napisał(a)

Ale piękne letnie juz kwitnienia
Znowu na wsi 09:09, 11 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Joku napisał(a)





Wiedział wieczornik, gdzie osiąść.

Busz i ścisk ale ramy trawnika piękną oprawę mu dają. I kamienie - u Ciebie je lubię. U siebie nie lubię. Jakto jest?
Przerwa na kawę... 09:06, 11 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
U mnie znowu leje. Za to powojnik zakwitł mi po całości nie czekając na różę.


Cała reszta rozbabrana. Trawa nie skoszona bo nie ma jak. Mokro jak nie powiem co. Płotki czekają, płot do malowania też czeka. Wszystko jest nie tak.
Dobrze, że misa poidełko przyszło i udało mi się kupić kilka roślinek, które są na wymianę za Ice Dance na tyłach. No i trochę innych też ))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies