Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

jacekste 23:40, 04 cze 2020

Dołączył: 18 wrz 2019
Posty: 17
Proszę o podpowiedź
Co to za chwast?
Czy jest to ta nieszczęsna chwastnica?
Mam tego dziesiątki na trawniku.

Edward2020 23:29, 05 cze 2020

Dołączył: 05 cze 2020
Posty: 3


Dobry wieczór.

Jakiś 1-1.5 miesiąca temu założyłem trawnik. Mieszanka Brandenburg Water Saver. Na początku wszystko wygladalo ok, niestety jakieś 2 tygodnie temu zauważyłem pierwsze żółte końce liści. Wówczas jeszcze trawnika nie kosiłem, więc nie jest to spowodowane tępym nożem kosiarki. Teraz widzę, że stopniowo na trawniku pojawia coraz więcej liści żółtych i nawet brunatnych. Problem zauważyłem kilka dni po dużych opadach deszczu które trwały niecały tydzień. Czy może to być spowodowane za dużą ilością wody? A może trawnik potrzebuje więcej składników odżywczych? Bardzo proszę o pomoc.
kid_a 11:44, 06 cze 2020

Dołączył: 01 maj 2020
Posty: 3
Dzień dobry! Bardzo proszę o pomoc w sprawie trawnika. Równo trzy tygodnie temu posialiśmy trawę (Barenbrug Mow Saver), niskorosnąca mieszanka
25 % życicy,
25 % kostrzewa czerwona kępowa,
25 % kostrzewa czerwona rozłogowa,
25 % wiechlina łąkowa.
Efekt jak na razie nie jest imponujący co widać na zdjęciach. Z powodu dużej ilości kostrzew spodziewaliśmy się wolnego wzrostu, ale trawa jest bardzo niska i jest jej niewiele. Jest to nasz pierwszy trawnik, staraliśmy się wszystko zrobić jak najlepiej, ale również nie pomagała nam pogoda. W pierwszym tygodniu sucho i słońce, staraliśmy się podlewać dwa razy dziennie, drugi zaczął się od gradu i przez kilka dni ulewy (nieco nasion spłynęło). Trawa w zasadzie zaczęła wychodzić ok. 9-10 dnia a w "większych" ilościach około 13. Od tego czasu również intensywny wzrost chwastów. Co poradzicie w tej sytuacji? Na zdjęciach wygląda tragicznie, w rzeczywistości jest nieco lepiej.

1. Czekać cierpliwie jeszcze jakiś czas?
2. Już wejść na "trawnik", powyrywać chwasty i dosiać?
Vistolio 18:18, 08 cze 2020

Dołączył: 04 cze 2019
Posty: 4
Dzień Dobry od zeszłego sezonu zauważyłem rozprzestrzenianie się dziwnej trawy albo chwastu sam nie wiem co to jest!Prosze o pomoc czym to zwalczyć i co to jest? Zaczyna mocno dominować na trawniku również mocno kladzie sie po ziemi jest jaśniejsza od trawnika soczysty zielony kolor po zgrabieniu i skoszeniu zaczynz usychać
Slu92 19:07, 09 cze 2020

Dołączył: 09 cze 2020
Posty: 1
witam chcialbym sie was zapytac czym moze byc spowodowana tak duzo ilosc grzybow i zycicy trwalem we wczesniejszym roku tego nie mialem

Moralez 18:10, 10 cze 2020

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 8
Od jakiegoś czasu na trawniku powstaje ciemna plama. Pojawiła się już pod koniec ubiegłego roku i coraz bardziej się rozlewa. Czy może być to spowodowane zbyt kwaśną ziemią? Sprawdzałem ostatnio pH i wyszło ok 4. Może to jednak jakiś grzyb? Dodatkowo na trawniku w tym roku narosło b.duzo koniczyny.
Moralez 18:12, 10 cze 2020

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 8
Grzegorz_G 09:38, 11 cze 2020

Dołączył: 07 cze 2018
Posty: 10
Witajcie.
Na źdźbłach trawy powstało coś takiego, wygląda jak jakieś glony. Co to może być i czym zwalczyć?
Gabriel 20:07, 12 cze 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 14
Zwracam się do was z prośbą o pomoc. Jak widzicie na załączonych zdjęciach z daleka i wszystko wygląda ok natomiast zbliżając się do trawnika możemy zauważyć takie Suche Gałązki które po wyrwaniu wyglądają tak jak na zdjęciu. Jak myślicie co to może być i co mogłoby pomóc.




Gardenarium 06:38, 13 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W trawniku tak jest że zamierają najstarsze źdźbła, nie ma tak, że wszystkie listki będą zielone cały czas. Podnieś noże kosiarki wyżej i nie będzie widać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies