Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 17:55, 08 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry


Piwonie po deszczu...
Kiedyś będzie tu ogród 17:51, 08 cze 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Przyszłam sprawdzić co tam u Was... za jednym przysiadem dwa miesiące nadrobiłam. Powojniki te pielę na potęgę bo mi wszytko pozarastały, a wspinać się za bardzo nie chcą tylko się płożą, trzeba im pomagać

Ale jak pomożesz to się podczepią wyżej.
Anek u mnie marazm straszny. Przez zawiłości prawne wszystko stoi. Tylko zwierzyna nie próżnuje. Złapałam się ostatnio na tym że idąc rano na obchód zastanawiam się "co" zeżarły a nie "czy" coś unicestwiły.



Z dobrych wieści- chyba się marsylii u mnie spodobało. Jestem nią zachwycona.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:48, 08 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Makusia napisał(a)
HAniu nieustannie nie mogę wyjść z podziwu nad Tobą i Twoim ogrodem. On jest tak wypieszczony, tak wymuskany! I możesz mówić, że to już niemal samograj i, że rabaty zarosły i pielenia niewiele, ale brak chwastów, brakiem chwastów, a kancików, zerowej ilości przekwitłych kwiatów, suchych bylin, kancików, trawki jak z katalogu, czystości nienagannej i porządku totalnego samograjem nie wytłumaczysz!
Jesteś niesamowita!


Chwilowo przekwitły tylko cebulowe. Dzisiaj ścięłam sasankę i serduszka okazałe. Plus ten szczypior. Tyle wystarczy do tytułu niesamowitej?

Chwasty nie mają gdzie szaleć. Za duży poziom zagęszczenia. Chyba osiągnęłam ten etap, na którym częściej się coś eksmituje niż dosadza. Nawet zapłocie- to w sumie najmłodsza rabata- się wypełniło.

A wiosną robiłam sporą redukcję nasadzeń.





Przy tej kocimiętce sporo spacerowiczów się zatrzymuje. Bardzo ich intryguje.



I nadwyżki ogrodowe wciśnięte za płotem, bo żal wyrzucić.






Dziękuję za te miłe słowa.

Pszczelarnia 17:46, 08 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Ule na biało pomalowała moja młodsza siostra (efekt pandemicznego uziemienia). Ale fronty do odnowienia, czekają na Artystkę.



Takiemu wyzwaniu bym sprostała, przechwalając się trochę
Dużo zrobiliście dla gleby w ogrodzie, to się zwróci z nawiązką. Lubię takie agrarne tematy i jak opisujesz Pszczelarnię, też bardzo lubię
Kiedyś będzie tu ogród 17:46, 08 cze 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
galgAsia napisał(a)
Uuu… ten szerszeń to wygląda bardzo nie bardzo... Zawsze, jak je widzę, zastygam w dziwnym bezruchu i mam nadzieję, ze sobie zaraz poleci...
Dobrze, że nie mam irgi...
Asiu ale to tylko do tej błyszczącej lecą- nie wiem co w niej takiego. Szerszenie beeee.



sylwia_slomczewska napisał(a)
Aniu szerszenie są o wiele spokojniejsze niż osy. Przez przeszło 20 lat jak mieszkamy u nas i chodzimy do babci, a teraz do ogrodu zawsze były szerszenie albo u nas, albo u sąsiadów( gniazda miały) i osy również. Wielokrotnie już przez osy byliśmy pokąsani, a przez szerszenie nigdy!!!
Bzyczą głośniej i jakby groźnie, ale agresywne dla ludzi nie są, ani tak groźne jak ludzie sądzą. Ugryzienie ponoć bardziej bolesne, ale zagraża jedynie jeśli się jest na jad uczulonym
Sylwio może moje nie wiedzą, że mają być spokojne. Nawet kosić przy domu musiałam w deszcz, bo tak dostawały furii. Mój eM już zaliczył bliskie spotkanie z szerszeniami.

Mus owocowy w miejskiej dżungli 17:44, 08 cze 2020


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Do góry
Kasia
Nie tylko drabina kwitnie, nie tylko











Kasya napisał(a)
Czerwiec u ciebie bardzo piekny
Ta zieleń głęboka, rozjaśniona hostami
Jak nic nie chce kwitnąć w cieniu to chociaż drabina...
Bardzo fajnie
I jakie hortki zeszłoroczne ładne
Kiedyś będzie tu ogród 17:43, 08 cze 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
To cudo to biała azalia?

Nie możesz wykastrować tych kotów? U mnie wyjątkowo tylko raz były wrzaski ale wszystko w koło sterylizowane
Tak Gosiu, to azalia- Schneeperle. Wtedy jeszcze nie rozwinięta.
co do kotów to niestety kocicy nie mogę (jest na zastrzykach, żeby nie było niespodzianki). Ale schodzą się koty z połowy wsi i się gryzą między sobą.



Kawa napisał(a)
Aniu szerszenie bleee asakra ja się ich strasznie boję
ale fotki piękne jak zwykle
zdjęć już nie usunę może tobie się uda
Ja też Kamilo się ich boję. Irga pójdzie do przesadzenia.

Kiedyś będzie tu ogród 17:38, 08 cze 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Kasya napisał(a)
O masz.... wielosił
Był i nie ma
A ty więcej fotek wrzucaj bo dobrze ci wychodzą nadzwyczaj
wiesz Kasiu, ja też czasami dopiero po fotkach załapuję, że jakaś roślinka zniknęła.



anabuko1 napisał(a)

I jak ładnie w kwieciu wygląda.
Taki sam ptaszek i u mnie był.

Pozdrawiam Aniu
Pozdrawiam serdecznie.

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 17:36, 08 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Johanka77 napisał(a)
A dla tych, co wolą kolor fioletowy, podokienna lila róż i już!


Czy to są czosnki Krzysztofa? One są takie niskie??
Dla odmiany czas na zmiany... 17:30, 08 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
Moje eksperymenty... Melon i kabaczki

Dosiane, podlane, obchód zrobiony, można posiedzieć
Dla odmiany czas na zmiany... 17:28, 08 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
Warzywnik . W tym roku mam na jego punkcie świra
Dla odmiany czas na zmiany... 17:27, 08 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry

Bodziszki ruszyły

Czosnki nieliczne i habry nieliczne
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 17:25, 08 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Makao_J napisał(a)

Nie, nie widać.
Pokaż bliżej bo jakoś inaczej wygląda niż księżyc.


Z nadzieja ze się nie złamie
Dla odmiany czas na zmiany... 17:25, 08 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
Szałwię lada chwila


Mały Artysta też zaraz wystartuje
Za drzwiami do ogrodu... 17:23, 08 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24699
Do góry
anpi napisał(a)
Klon Beni Maiko u mnie w towarzystwie azalii i rododendronów...

Przepiękny ten klon
Cieszę się, że i ja go mam.
Tylko mój przy twoim to bida.
Pozdrawiam Aniu.
Dla odmiany czas na zmiany... 17:23, 08 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
Takie czosnki sobie posadziłam na jesień. I o nich zapomniałam
Dla odmiany czas na zmiany... 17:20, 08 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
Dzisiejszy oblot ogródka

Za drzwiami do ogrodu... 17:19, 08 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24699
Do góry
anpi napisał(a)

Aniu wiesz jak u mnie ciężko ostatnio z czasem, ale mnie zmobilizowałaś!
Trzeba nadrobić , bo majowe zdjęcia się przeterminują.
Żarnowiec w tym roku obficie kwitnie.

No i bardzo fajnie;że dałaś się zmobilizować.
Szkoda chować takiego pięknego ogrodu tylko dla siebie
Piekny kolor zarnowca.
Orlikowo bogato,kolorowo i pięknie
W Kruklandii 17:12, 08 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
popcorn napisał(a)
Super Nie mogę się doczekać


Ja w sumie też.
Chodzę tylko wkoło tych moich róż i staram się je poganiać żeby kwitły
ALe u mnie dopiero Tradescant zaczyna. Ona zawsze pierwsza I akurat koło niej nic do sadzenia już nie mam... oprócz czosnków i tulipanów jesienią

Tradescant



W moim małym ogródeczku - Dorota 17:08, 08 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24699
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Mam bajkę o dinozaurach, om ma kilka książek, dzieli je na roślinożerne i mięsożerne, te z sawanny, i te z terenów wodnych.

Ostatnio marzył o szkle powiększającym, musiałam podnosić poszczególne kostki z lamówki, a on podglądał życie mrówek.

Moje maczki






Maczkowo cudnie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies