Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 20:27, 26 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)

Cudnie wyszło Pięknie dobrane nasadzenia do koloru firan, lub odwrotnie, leciutko, zwiewnie, świeżutko, romantycznie

Potwierdzam Dorotka ma rabaty napakowane do granic możliwości

Zastanawiam się, czy nie dokupić coś bladoróżowego do tych roślin co są w nóżkach altany. Pasowały by do poduch fotelowych i dobrze komponowały by się z później kwitnącymi różami i jeżówkami.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ania111 05:42, 27 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję dziś wszystkie kwiatki wciągnięte do altany, bo kilka razy padał deszcz. 3 km od mojego domu sypnęło mocno drobnym dradem, aż się zabieliło.


Widząc fotki twojej altanki
Chyba znów wrócę do pomysłu.

A ci do opadów.
U mnie , Ciebie zimno ,
I ciągle pada
Na szczęście tylko deszcze
Rozumiem ,że deszcz potrzebny
Ale odrobinę słońca też by się przydało.

Dorotka ,koniecznie wstaw paulowca
____________________
Ania Spelnione marzenie
Dorota123 17:53, 28 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ania111 napisał(a)


Widząc fotki twojej altanki
Chyba znów wrócę do pomysłu.

A ci do opadów.
U mnie , Ciebie zimno ,
I ciągle pada
Na szczęście tylko deszcze
Rozumiem ,że deszcz potrzebny
Ale odrobinę słońca też by się przydało.

Dorotka ,koniecznie wstaw paulowca
U mnie też wieje i zimno z przelotnymi opadami.
Co to za pomysł masz z altanką? U mnie były prowadzone wykopy w pobliżu altany. Mąż wymieniał rurę od studni do domu, wykop na 1,5 m w głąb. Już zasypane, trawa ułożona z powrotem na swoje miejsce. Pewnie będzie się zapadać, bo ziemi zostało. Mieliśmy taką maszynę do ubijania ziemi, ale i tak na pewno będzie jeszcze osiadać. Żal mi było trawnika, bo tu w miarę najładniejszy był.
Paulownia u Ciebie.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
AgnieszkaW 17:57, 28 maj 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dorotko, altanka i te białe, romantyczne nasadzenia wyglądają zjawiskowo
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Dorota123 18:07, 28 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
AgnieszkaW napisał(a)
Dorotko, altanka i te białe, romantyczne nasadzenia wyglądają zjawiskowo
Dziękuję, dziś dokupiłam jeszcze surfinii i wilczomleczy. Wszystko wciągnięte do altany, bo co chwila jakieś przelotne deszcze się pojawiają. Z deszczu się cieszę, bo mój piach wszystko przyjmie. Siedząc w altanie takie mam widoki.
Mąż robił wykopy przed altaną do studni, 20 cm pod trawnikiem mam taką ziemię. Nabrałam sobie w wiadro i wzięłam się za uzupełnianie ubytków w kostce.





To jest moja rodzima ziemia.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
AgnieszkaW 19:13, 28 maj 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
U Ciebie piach, u mnie glina, jakby tak wymieszał, byłaby gleba idealna, piaszczysto-gliniasta
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Dorota123 19:38, 28 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
AgnieszkaW napisał(a)
U Ciebie piach, u mnie glina, jakby tak wymieszał, byłaby gleba idealna, piaszczysto-gliniasta
Masz rację, ja na ten pomysł wpadłam podczas prac kanalizacyjnych i było przywiezione na rabaty przed domem trochę gliniastej ziemi. Za mało, żeby był efekt.
Za altaną mocno pachnie rządek białych goździków. Wokół altany postarałam się o większość białych kwiatków z dodatkiem bladoróżowego koloru. Czekam na anabelki i lilie.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
greg66 19:57, 28 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Ja mam podobną ziemię, szósta klasa, więc tylko trzeba pzryklasnąć i podziwiać, że mimo tego taki piękny ogród tworzysz
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
danuta_szwajcer 19:59, 28 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Piękne masz te kompozycje, czy te rabaty masz w słoncu? Podziwiam gdzie tyle tych lilii zmieściłas , że rosną, u mnie musze bardzo pilnować bo potem zaglusza inne i giną. No i jeszze tam masz tyle róż. U siebie dam jutro gipsówkę bo to co mi wyrasta to chce tylko Twojego potwierdza czy to to jest ta gipsówka ta mgiełka taka? A ziemia u Ciebie jeszcze większy piach niż u mnie. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Dorota123 20:12, 28 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
greg66 napisał(a)
Ja mam podobną ziemię, szósta klasa, więc tylko trzeba pzryklasnąć i podziwiać, że mimo tego taki piękny ogród tworzysz
U mnie też VI kl ziemi, na rabatach jest bardzo dużo kompostu własnego, no i codzienne podlewanie. Jak się baba uprze, że będzie mieć ogródek, to i przeciwności pokona.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies