Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

nicol21 12:44, 03 maj 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
Zakopałaś się w ogrodzie ? Co słychać bo zmian na pewno sporo przez te 2 tygodnie... Pokaż co słychać?
Pszczółki pracują?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Joania 19:39, 17 maj 2020

Dołączył: 17 maj 2020
Posty: 2
Witam Was serdecznie. Zaglądałam na ogrodowisko nie raz, ale dzisiaj piszę. Jolu, jak gęsto nasadzałaś bluszcz na skarpie i ile czasu potrzebował na taki dywanik Jaka jest mniej więcej powierzchnia tej części, gdzie rośnie bluszcz? Czy jest sadzony na agrowłókninie?
jolka 17:26, 28 maj 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Jak ten czas szybko leci..
Jakoś mi ostatnio zabrakło motywacji do forum, ale końcówka maja to dobry czas,
by choć w migawkach pokazać ogród wiosenny.

Ogólnie maj bardzo słaby... Do połowy miesiąca zimno i przymrozki.
Pomidory nam zniszczyło, winogron w dużej części też zniszczony przez przymrozki.

Druga połowa maja to dalszy ciąg zimna i deszcze.
Przez to wszystko pszczoły wariują i głupoty im do głowy przychodzą.
A ja musiałam je po drzewach gonić.. ot, co..
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 17:37, 28 maj 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
No ale przecież nie będę narzekać Były też jaśniejsze chwile, kwitły tulipany, rododendrony, brzozy ubrały się w te wiosenne delikatne listeczki Sikorki i szpaki wykarmiły młode, klon dodał koloru w ogrodzie


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:04, 28 maj 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
nicol21 napisał(a)
Widoki, świtośliwy, skarpa, tęcza, sad - pięknie jest!!! W takim ogrodzie to tylko chce się pracować i czasem trochę odpocząć


nicol21 napisał(a)
Zakopałaś się w ogrodzie ? Co słychać bo zmian na pewno sporo przez te 2 tygodnie... Pokaż co słychać?
Pszczółki pracują?


Ewelina, dzięki że zaglądasz I dzięki za miłe słówka
Zakopałam się totalnie, hehe. W ogrodzie, w pandemii, w papierach
Ogród śmiga do góry, choć pogoda nie sprzyja. Pszczoły .. już się pożaliłam Zwiały mi raz, aparatki!! A ja normalnie zamarłam, jak je zobaczyłam uwieszone na tym drzewie w sadzie!! Ale powiedzmy, że już normalnie pracują Rododendrony Ci zostawiam, w tym sezonie dały czadu!!
Buziaki


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:21, 28 maj 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Joku napisał(a)
Ja robiłam kanty dość często, wycinając nadmiar trawy i zbyt długie gałązki irgi. I wtedy było ok. Kosodrzewina i tawuły dadzą sobie radę, pilnuj jedynie żeby gałązki irgi nie właziły za bardzo na krzewy. Najważniejsze jest pilnowanie trawnika.

Sesleria jest piękna. Jak gdzieś na nią trafię to na pewno znajdę dla niej miejsce. Chociażby jako zastępstwo dla rozłażącej się turzycy Ice Dance.



Jolu, po tym co napisałaś - wycięliśmy kant pomiędzy trawą a irgą od góry skarpy. Tak więc nie ma ryzyka, że się irga z trawą przemiesza. Nie zmienia to faktu, że mnie irga wkurza nieustannie, bo zarasta i ciężko się do tych chwastów dostać! No ale teraz cała jest usiana malutkimi pączkami, więc pewnie jak zacznie kwitnąć to mi złości na nią miną

A sesleria jesienna .. tak, jest piękna. I znów mi namieszałaś w głowie swoim wpisem, że IceDance mogłabyś seslerią zastąpić. Też mam cały pas IceDance, przy różach i kocimiętce. Ice Dance ścięta na wiosnę odradza się do teraz. A sesleria już dwa miesiące ładnie wygląda. Kurczę... też zaczynam myśleć, czy by ID na seslerię nie wymienić. A wszystko to Twoja wina!! hehe

Aronię zostawiam w różnych odsłonach I pozdrowienia oczywiście


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:33, 28 maj 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kasiolaaa napisał(a)
kocham seslerie jeszcze musze je dokupic na obwodke


Polecam, zdecydowanie ślicznie wygląda Ja się zastanawiam czy by jej sobie nie rozmnożyć. Duże kępy mi już porosły, pewnie dałyby się łatwo podzielić. Gdybym się zdecydowała wymienić ID na seslerię, to pewnie z 50 sadzonek bym potrzebowała.

Wspomniana sesleria poniżej, przy okazji hosty, hortensje i inne zieloności
Ostatnie zdjęcie dzisiaj robione. Leje od dwóch tygodni, nawet nie ma jak trawy skosić

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 20:37, 28 maj 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Balea napisał(a)
Przeslicznie ale ile to pracy przy takim ogrodzie


Dziękuję za miłe słówka, to cieszy jeśli jeszcze komuś podoba się nasz ogód A praca w ogrodzie nigdy się nie kończy, hehe. Z jednej strony wyplewisz, z drugiej już zarasta. A to przyciąć, wyciąć, popryskać.. i tak w kółko Ale w sumie to odpoczynek .. po zgiełku, papierologii, siedzeniu przy komputerze i innych takich No i ogród też się potrafi odwdzięczyć

Amonogawy zostawiam, jako wspomnienie maja
Pszczoły dosłownie oszalały na ich punkcie!!



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Agi2006 21:57, 28 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Booooossssssko!!!!!!!!!!!!!!!Jola nie piszę ze to czy tamto super bo nie umiem się zdecydować co mi się bardziej podoba. Ale przyznam Ci się po cichu ze na widok Twoich brzoz oszaaalaaaalam !
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Roocika 09:29, 29 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zawsze się zachwycam Twoim ogrodem Te brzozy wyglądają cudownie!
Pszczoły na drzewie robią wrażenie.

Jolu, a czy carex ice dance nadawałby się pod drzewa jako roślina okrywowa? Koniecznie go trzeba ścinać na wiosnę, czy dałoby radę nie ruszać po wiośnie?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies