Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

Urszulla 14:36, 28 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
danuta_szwajcer napisał(a)


dziękuje, dużo wody potrzebują Narazie podlało, chodz dziś to gdzie wczoraj pikowałam cynie, astry to musiałam podlac, szybko na piaskach wysycha. Ale mi ślimaki szkód robią, sypie niebieskim proszkiem bo by mi ogród zjadły Coraz bardziej kolorowo bo i azalie i rodki i nawet pierwsze lilie Róze już też zaczynają.

Róża botaniczna ma piękny kolor listów i dużo pąków ma.








Co to za róża botaniczna? I ten rodek?

Elaty ładnie Ci rosną u mnie chyba mają ciężkie warunki glebowe. Muszę trocin dosypać. Ładne widoczki
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:46, 28 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
danuta_szwajcer napisał(a)


Ula polecam, nie ma żadnej pracy z nim a ozdabia ogród, lolor limonkowy przez cały rok no i przepięknie się odbarwia jesienią.
Hakonki u mnie nie wszedzie tak rosną, one jednak potrzebują mokro. Które ciemne Ula, pokaz u siebie? Juz pokazywałam a ostatnio jakoś zdjęc tam nie robiłam, Bardzo szybko wypuściły i te mrozy wiosenne -7 troche im kolor zmieniły, bałam się o nie, ale bardzo je lubie i podlewam im prawie codziennie bo one lubia wode i półcien i mają się dobrze, jedna w bardziej sloncu widać jest mniejsza. To stara fotka, teraz już troce masy nabrały, pokaze jak sie slonecznie zrobi Ula na tym drugim zdjęciu zobacz jak duże drzewo u mnie buk tricolor. Lubie grę kolorów drzew w ogrodzie.


o taki ciemny?








Perukowce o ile wiem to też ludzie przycinają bo są wielkie. Hmmm.....
Buk od początku u Ciebie mnie zachwycał więc wreszcie mam. Dużo Ci urósł przez ostatnie lata. No i ta ławeczka pod nim. Jak jeszczectam zrobisz rewolucję z oczkiem to będzie klimatycznie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 17:48, 28 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)


Co to za róża botaniczna? I ten rodek?

Elaty ładnie Ci rosną u mnie chyba mają ciężkie warunki glebowe. Muszę trocin dosypać. Ładne widoczki


Rodek to Rasputin, a roza to róża czerwonawa (Rosa glauca) rośnie jako krzew ma bardzo ładne ozdobne liscie, jak zakwitnie to pokaże.
Dziś przytachałam znowu róże w donicy z pąkami duży już krzew za 20zł pnąca angielska brzoskwiniowy kolor, jak zrobie zdjęcie to pokaże. Mam trzy nowe posadzone Iise kroha superior ta zaczeła ładne rosnąc ,golden gate tez a peach melba marnie

No i posadziłam w koncu ale czy mi zarośnie no to zobaczymy



Ta azalia pięknie pachnie

____________________
Liliowo i kolorowo:)
AgnieszkaW 17:54, 28 maj 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Danusiu, piękne masz te rododendrony i azalie. Podziwiam u innych, bo u mnie już kilka razy je zniszczyłam, gleba sucha i wapienna wybitnie im nie odpowiada.

Widzę też u Ciebie sporo ślicznych kwitnących krzewów, tak, one dają wiosną piękne kolory i urozmaicenie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
danuta_szwajcer 19:16, 30 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
AgnieszkaW napisał(a)
Danusiu, piękne masz te rododendrony i azalie. Podziwiam u innych, bo u mnie już kilka razy je zniszczyłam, gleba sucha i wapienna wybitnie im nie odpowiada.

Widzę też u Ciebie sporo ślicznych kwitnących krzewów, tak, one dają wiosną piękne kolory i urozmaicenie


Dziękuje, ale dużo staran bo u mnie też za sucho, w słoncu bardziej kwitną a w cieniu pod drzewami za sucho i mniej kwiatów, ale bardzo je lubie, niektóre niezawodnie kwitną co roku a inne co drugi rok a azalie te wielokwiatowe pierwszy raz większość nie zakwitła / susza/ i chyba też za dużo cienia. Mus przesadzic.




____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 19:25, 30 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632





____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 19:29, 30 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632







____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 19:38, 30 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632







____________________
Liliowo i kolorowo:)
Gosialuk 21:45, 30 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
danuta_szwajcer napisał(a)


Dziękuje, ale dużo staran bo u mnie też za sucho, w słoncu bardziej kwitną a w cieniu pod drzewami za sucho i mniej kwiatów, ale bardzo je lubie, niektóre niezawodnie kwitną co roku a inne co drugi rok a azalie te wielokwiatowe pierwszy raz większość nie zakwitła / susza/ i chyba też za dużo cienia. Mus przesadzic.





U ciebie zawsze kolorowo. Ten z plamką podoba mi się najbardziej. Podziwiam, bo ogród masz zawsze piękny i zadbany.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
danuta_szwajcer 19:58, 31 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Gosialuk napisał(a)

U ciebie zawsze kolorowo. Ten z plamką podoba mi się najbardziej. Podziwiam, bo ogród masz zawsze piękny i zadbany.


Ciesze się, że się podoba, zapewne Calsap chodz, inne też mają plamki, dziś są umęczone od deszczu ale za to dobrze się napiły z czego się ciesze. Leje cały dzień. Jak zaświeci słonko to zaraz będą róze. Pozdrawiam i kibicuję Ci jak tworzysz to miejsce na trudnym terenie.




[img


____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies