Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 12:06, 26 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
Sypnij im wapna lub popiołu ciut pod korzenie to zobaczysz jak fajnie śmigną już w tym sezonie Nie fioletowy tylko bordo


Ok dzięki

A wiesz, myślałam zimą, że te kule ze słonecznikiem były nieudane. A tu się okazuje że wiosną robiły furorę. I dziś znów parka sikorek do nich przyleciała bo przecież zimny maj. A już chciałam je zdejmować.




Kupiłam dziś tytoń do oprysku na mszyce. A ciekawe czy ta powódźcu mnie zlikwiduje trochę kolonii mrówek. Mam ich wszędzie pełno.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 13:45, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Z mrówkami nie taka łatwa sprawa, u nas po powodzi miały się wyśmienicie niestety, pobudowały tylko wyższe kopce.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 13:09, 27 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
Z mrówkami nie taka łatwa sprawa, u nas po powodzi miały się wyśmienicie niestety, pobudowały tylko wyższe kopce.


Rzeczywiście, w zeszłym roku siedziały mi w lawendzie i rozplenicach nad ziemią. Dokarmiam je kryształkami ale czy to pomaga... Chyba za słabo.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 23:14, 27 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Podziwiam Cie Ula za konsekwencje tych planów i przesadzań. A co za drzewa chcesz na tej nowej rabacie posadzić? Sadz takie co nie trzeba ciąć, przycinać bo sama wiem po sobie jak sił z wiekiem coraz mniej a pracy coraz więcej. Fajnie Ci te ciemierniki z siewu urosły. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 18:16, 28 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
danuta_szwajcer napisał(a)
Podziwiam Cie Ula za konsekwencje tych planów i przesadzań. A co za drzewa chcesz na tej nowej rabacie posadzić? Sadz takie co nie trzeba ciąć, przycinać bo sama wiem po sobie jak sił z wiekiem coraz mniej a pracy coraz więcej. Fajnie Ci te ciemierniki z siewu urosły. Pozdrawiam


Drzewa to właśnie mnie nurtują non stop. Żałuję że od nich nie zaczęłam. Bo bylyby już znaczne. Ale być może popełniłabym wiele błędów a teraz mam wiele ograniczonych typów.
Najpierw miał być zakątek brzozowy z 5 brzóz. Ale ten pomysł skasowałam. Ograniczyłam znacznie teren do przysłonięcia domu sąsiada. Najpierw miał być świerk serbski, jeszcze rozpatrywałam świerka srebrnego. Ostatnio jodłę koreańską. A po przemyśleniach wybrałam tuję szmaradg o żółtych przyrostach bo najłatwiejsza do skrócenia nawet po wielu latach. Bo chodziło mi o coś zimozielonego.

A z liściastych to dąb błotny i buk bordowy kolumnowe oba, buk Purple Fountain i śliwy wiśniowe lub umbry lub klon bordowy. No może jakaś magnolia by się zmieściła.

Chciałaś zobaczyć ciemne orliki



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasiek 20:55, 28 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ależ super ten bordowy orlik! Ten fioletowy też piękny
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 22:22, 28 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
kasiek napisał(a)
Ależ super ten bordowy orlik! Ten fioletowy też piękny


Ten bordowy często wygląda jak prawie czarny znalazłam nazwę bo z kłącza był wychodowany Aquilegia Barlow Black
Fioletowy mam od sąsiadki więc nie wiem co to za typ
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:59, 29 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
danuta_szwajcer napisał(a)
Podziwiam Cie Ula za konsekwencje tych planów i przesadzań. A co za drzewa chcesz na tej nowej rabacie posadzić? Sadz takie co nie trzeba ciąć, przycinać bo sama wiem po sobie jak sił z wiekiem coraz mniej a pracy coraz więcej. Fajnie Ci te ciemierniki z siewu urosły. Pozdrawiam


Taki plan poczyniłam




Plan na przód:

Od lewej na przodzie szpaler z tawuł złocistych a za nimi hortensje i tuje Aurea Nana.
Dalej tuja szmaragd zielona lub złocista a przed nią rozplenice, potem znów hortensje i 3 stożki cisowe.
Plan na tyły:
bordowy to buk kolumnowy, choć może wszedłby zwykły????
Drugie bordowe- nie wiem co????- tu może pasowałby perukowiec choć boję się ciągłego cięcia.
Za cisami musi być znów wyższa przesłona (to różowe)- może wiśnia umbra na 2m szczepiona, jeśli nie trzeba by jej ciąć.

Dodam jeszcze drugi widok z boku.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 13:50, 29 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Plan mi się podoba, perukowca tego seledynowego ani raz nie ciełam, z tyłu domu mam też drugiego bordowego i tylko od dołu, mi się peruki jak kwitnie bardzo podobają, inni tną bo nie chcą jak kwitnie. A czemu tuje? Lepiej jodła koreańska, nic nie musisz robic a tuja po czasie się sypie. A buka to polecam Purple Fountain, ozdoba ogrodu. Jeszcze choiny kanadyjskie są fajne. Ambrowiec kolumnowy i pięknie się odbarwia jesienią. Poszukam fotki perukowca.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 13:53, 29 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Jeszcze jedno Ula, zmierz może jaki to jest kawałek ziemi do zagospodarowania bo wiesz, drzewa rosną a czas szybko leci No i z której strony masz słonko bo tawuły potrzebują dużo słonka a hortensje też żeby światło miały, u mnie dużo drzew światła zabierają, jak się sadzi to się o tym nie myśli, no tak było u mnie Perukowiec jest zasadowy a hortensje lubią kwaśno, to też bierz pod uwage.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies