Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Droga do spełnienia 11:47, 05 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
frontowa zamieniła się w busz a cardonne pokochałam już na ament

Przerabianie ogródka pod swój gust 11:36, 05 cze 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)
Wiesz, to chyba juz nie o te kore chodzi ale o to, co masz za zieme pod nia.

Maly coraz bardziej mobilny. Tylko do karmienia ma kontakt z nami. Staramy sie, by byl sam i nie przyzwyczajal sie do ludzi. Dzis zaczal trzepotac skrzydlami, i interesowac sie robakiem na miseczce oraz jagoda. Pierwszy krok w kierunku samodzielnosci. No i przytyl 8 g





Mam dobrą ziemię dla ostnicy, czyli niebyt żyzną i przepuszczalną.
Ona jest po prostu złośliwa i się nie sieje, bo ja tego bardzo chcę

Eddie jako niania pisklaka, rewelacja
Ptaszek wiedział, na kogo trafić, świetnie się nim opiekujecie, brawo

Piękne roślinne widoki, zwłaszcza delospermy, mam żółtą, muszę kupić taką, jak Twoja
Chodźże na pole, do mojego ogrodu 11:33, 05 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Jeżeli chodzi o nasadzenia, to poniższy ogródek to na tą chwilę taka moja inspiracja, bardzo mi się podoba jako kompozycja. Tak też mniej więcej staram się tworzyć m.in. to moje "kółko".



Dodatkowe zdjęcia:
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 11:31, 05 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
U mnie dziś deszczowo.
Kawka w deszczu była

Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe 11:29, 05 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Do góry
I jest żurawka, i funkia, i nawet rumianka



Gożdzikowa - wiejski ogród 11:25, 05 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
Basilikum napisał(a)
Basiu pospacerowalam u Ciebie
sliczne widoki
rogownica ma taka faze, ze jest brzydka, jakos po przekwitnieciu. mam i ja
Twoje lilie u mnie porosly, ciekawa jestem co i gdzie powsadzalam i czy Gobasiowa przezyla to przesadzanie


Rogowicę po kwitnieniu ścinam i wtedy ładnie odbija
Lilie ..poczekamy ,zobaczymy


Powojnik ma tylko kilka kwiatków ,resztę ściął mróz


Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 11:25, 05 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Gochna napisał(a)
Asia odpisz na priv


Gosia bardzo Ci dziękuję!
Dotarły całe i zdrowe

Chodźże na pole, do mojego ogrodu 11:15, 05 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Aniu, bardziej fioletowe, ale z lekkim niebieskim odcieniem. Tak naprawdę to sama nie wiem, w zależności od światła zmienia się kolor kwiatka, nawet nie da się tego na zdjęciu ująć Bardzo mi się podoba ta odmiana, ma naprawdę olbrzymie kwiaty jak na bodziszka, i akurat w tym miejscu (przy Strong Annabelle) bardzo mi to pasuje, oby tylko kwitnięcie trwało kilka miesięcy


Wiąz - Ulmus glabra 'Camperdownii' 10:51, 05 cze 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Do góry
Sonka napisał(a)
Czy można teraz podciąć tego wiążą, za mało został podcięty wiosną, prawie wcale no i mam takiego potwora.


Ja bym nie ryzykowała W zeszłym roku też swojego mało przycięłam i był potwór w tym roku pochlastałam solidnie w marcu
Brzegi skalniaka 10:50, 05 cze 2020

Dołączył: 03 cze 2020
Posty: 35
Do góry
Dzięki za rady. Założę wątek w dziale projektowania Może wspólnymi siłami uratujemy to coś.

A azalie mają 40 cm dołki z kwaśnym torfem wymieszanym z ziemią próchniczą i drobną korą.

Poza rojnikiem i jałowcami trawom ozdobnym też chyba nie będzie szkodzić miejsce w skalniaku?

Podobają nam się skalniaki takie w których dużo się dzieje, zmieniają się w trakcie roku a nie nudne, sterylne i symetryczne od linijki.

cos jak na poniższym zdjęciu

Chodźże na pole, do mojego ogrodu 10:48, 05 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Agania napisał(a)

Donica lekka lekko kwaśna ziemia, ciepłe miejsce i półcień, albo postawa na oczach i go obserwuj.
Fajne roślinki dorwałaś napisz na pw gdzie masz tę szkółkę?


Done! Przyciąć gałązki? Raz jeszcze oglądnęłam tego klona, nie widzę żadnego robactwa.



PS. Info o szkółkach poszło na priv
Z Pszenicznej ... 10:48, 05 cze 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Brunet wieczorową porą uwielbiam jego kolor





Kartka z podróży po swojej gminie - rower w prezencie na Dzień Mamy w użyciu.
Przejechane już 100 km

Z Pszenicznej ... 10:42, 05 cze 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry






Z Pszenicznej ... 10:38, 05 cze 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Czerwiec





Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 10:37, 05 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
popcorn napisał(a)
Cudna ta motyczka!!! Chcę!!!


W lampce krajobraz do góry nogami
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 10:34, 05 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
popcorn napisał(a)
Zaklinacz kurek

Siedzimy sobie z koleżankami i plotkujemy
Moja "przyziemna" :) pasja 10:24, 05 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Jagodaa napisał(a)
przed



w trakcie






Bardzo stylowo i klimatycznie, jakoś tak śródziemnomorsko mi się skojarzyło, nie wiem czemu...
Powiedz, te panele kupiliście gotowce czy sami robiliście?
Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem 10:17, 05 cze 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Ławeczka, w tym miejscu jest super klimat, duże drzewa oraz mniejsze krzewy trochę bylin robi świetną atmosferę. Do tego jest osłonięta od wiatru i ostrego słońca.
Chodźże na pole, do mojego ogrodu 10:14, 05 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Fajne masz szkółki w okolicy, że takie ładne hortensje można kupić. U mnie Diva Fiore nigdzie nie jest do kupienia.
A na Ruby Annabelle poluję od dawna i też bez szans.
Bardzo podoba mi się Twoja półkolista rabata wkonponowana w spadek terenu.
Sami to wymyśliliście? Naprawdę ciekawy pomysł.

Fakt, nie mogę narzekać, chociaż wg mnie trochę mało bylin mają

Półkole wyznaczające rabatę powstało od razu podczas niwelowania terenu. To wszystko przez błędy popełnione przy projekcie ogrodu. Źle wyznaczone poziomy z mapy => na mapie były inne wysokości, a w rzeczywistości zupełnie inne i nie zostały one zweryfikowane. Finalnie, przy wykonywaniu kostki i nawierzchni projektantce rozjechał się cały projekt Jeden błąd, pociągnął falę następnych Ilość ziemi, którą musieliśmy nawieźć, aby z tego jakoś wybrnąć przerosła nasze możliwości... I tym samym, aby już więcej nie nawozić, zastosowaliśmy palisady splitowane, które stworzyły tak jakby murek oporowy i wyznaczyły te różne poziomy na działce. Finalnie nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Stare zdjęcie z prac nad "kółkiem"


Wiąz - Ulmus glabra 'Camperdownii' 10:13, 05 cze 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Czy można teraz podciąć tego wiążą, za mało został podcięty wiosną, prawie wcale no i mam takiego potwora.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies