Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 07:33, 05 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hehehehe
____________________
Mój nowy ogródek
zawitka 08:06, 05 cze 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Nie dopuśc do rozwoju wątrobowców bo to dopiero robota i walka.Walczyłam popiołem i wapnem.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
popcorn 08:08, 05 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie mam, na razie. Zieloną glonowatą powierzchnię przykryję korą po wzuszeniu jej, może mi się uda delikatnie wyieszać, powinno pomóc!

Miłego piątku! Ale fajnie że weekend za chwilę
____________________
Mój nowy ogródek
Mgduska 08:21, 05 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pięknie tam u Ciebie, jakie piwonie!
Tak myślę, że te wszystkie paskudy w ziemi najlepiej zwalczać zmianą środowiska. Mech lubię - jesienią jest piękny - jak się napije wody, dostaje takich kolorów, że hej (nie na trawniku, tylko na piasku), ale już np. od grzybów cierpnie mi skóra. I nie mówię o rydzach, czy koźlaczkach, które mam w lasku, tylko o innych brązowych dziwolągach, które potrafią się pojawić między kwiatami, brrr. Zawsze przysypuję takiego dużą porcją dolomitu i to pomaga
____________________
Sałatka pokrzywowa
popcorn 08:26, 05 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dobra rada, dziękuję!! Dolomit i mączkę bazaltową kupię następnym razem w sklepie

Piwonie też mi się podobają, a że wody ostatnio pod dostatkiem to kwitną. Jak było sucho to nie chciały, a ja ich nie podlewałam. Czekam na pękające pąki
____________________
Mój nowy ogródek
yolka 10:34, 05 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
popcorn napisał(a)
Zaklinacz kurek

Siedzimy sobie z koleżankami i plotkujemy
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 10:37, 05 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
popcorn napisał(a)
Cudna ta motyczka!!! Chcę!!!


W lampce krajobraz do góry nogami
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Juzia 10:44, 05 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38688
yolka napisał(a)

Siedzimy sobie z koleżankami i plotkujemy


Hahaha!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
gobasia 11:09, 05 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
popcorn napisał(a)
Haniu też się cieszę
Mam tam na ich wybiegu kompostownik, więc sobie tam grzebią też, codzienna dostawa świeżej trawy i chwastów hehe

Nadal śpią jedna na drugiej wcisnięte w jeden róg kurnika... ale może coraz bardziej szcześliwe są

Buziaki Haniu miłego dnia!!!!


Przyzwyczaiłaś je do spaceru to teraz do grzędy.Wieczorem jak już jest ciemno musisz je posadzić na grzędę,załapią szybko Grzęda musi być pod skosem ,wydaje mi się ,że jest za prosto postawiona (chyba ,że to tylko tak wygląda na zdjeciu)
Masz duży wybieg ,to możesz jeszcze dokupić kurek ...Bardzo dobrze i zdrowo chowają się takie urodzone w lipcu

____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
popcorn 11:12, 05 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mam duży wybieg ale niewielki kurnik. Jeszcze parę by weszło, ale niewiele (może 2 czy 3 żeby było przepisowo w kurniku), ale jak zaczną nieśc jajka to bedę miała nadprodukcję. Też miałam taki pomysł ale mi szybko przeszło
Tyczka prosta, czasem siadaja tam i kogut tam śpi, ale kurki nigdy nie miały grzędy i spią jedna na drugiej heh. Może im przejdzie i się nauczą...

pozdrawiam Was!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies