Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiąz - Ulmus glabra 'Camperdownii'

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiąz - Ulmus glabra 'Camperdownii'

Gardenarium 07:17, 23 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KlaudiaNowak napisał(a)
Co się dzieje z moim wiązem? Brązowieją mu krawędzie...


Oprócz odpowiedzi Krzysia, mam obserwację.

Posypałaś kamieniem białym czy to aby nie jest wapienne, albo jakaś biała marianna? może mieć wpływ na zmianę pH gleby na mocno zasadowe, ponadto jeśli leży szmata pod kamieniem a typuję, że leży, drzewo może dostać opieńkowej zgnilizny korzeni.
Odgrzeb nasadę pnia i zobacz czy nie gnije kora
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sullifan 16:08, 25 sie 2018

Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 30
Witam

Coś złego dzieje się z moim wiązem. Liście staja się dziurawe inne zółte jak na zdjęciach. Znalazłem też złożone jakieś jaja na spodzie liścia. Co to może być, co powinienem zrobić aby leczyć drzewo?

[img
Darek84 16:49, 29 lip 2019

Dołączył: 29 lip 2019
Posty: 1
Witam,2 tygodnie od posadzenia mój wiąz zaczął żółknąć,liście skręca i wygina. Może ktoś coś podpowie?
KrzysztofWojcik 12:54, 05 wrz 2019

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 98
Sullifan i Darek - moim zdaniem nic im nie jest. Dziury od chrząszczy, część liści żółknie już w sierpniu i to norma jest u niego. Darek - Twój jest świeżo posadzony, a tegoroczne upały dają w kość. Dopóki nie wykształci dużej bryły korzeniowej, to tak będzie - jakieś 2-3 lata. Oczywiście podlewać musisz przez ten czas bo one lubią wilgoć.
____________________
Maggi_123 15:18, 15 mar 2020

Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 8
Witam,
Mam wiazą już od ok 5 lat, czy mogę go przesadzić w inne miejsce teraz?
____________________
nicram 18:36, 31 maj 2020

Dołączył: 15 maj 2016
Posty: 15
Dzień dobry,
mam problem z wiązem górskim. Posadziłem w ogrodzie w 2018 roku. W zeszłym roku dość szybko zgubił liście, część z nich już w sierpniu zasychała. Robiłem oprysk środkiem przeciwgrzybicznym zgodnie z zaleceniem ogrodnika. W tym roku wiąz wygląda bardzo marnie. Ma połowę objętości liści. Wygląda jakby część gałęzi uschła przez zimę. Widać, że w niektórych miejscach wychodzą nowe pędy ale ogólnie drzewko wygląda marnie. Dodatkowo teraz zauważyłem bawełnicę, która była też w zeszłym roku. Tylko czy to ona może być przyczyną obecnego stanu drzewa? Będę wdzięczny za pomoc.




P_Kemot 19:29, 01 cze 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Witam, trzy tygodnie temu posadziłem wiąza. Dziś zauważyłem niepokojące objawy. Zaczęły żółknąć liście. Wygląda tak jakby zamierały młode pędy na których żółkną liście. Proszę o poradę, czym to leczyć?

____________________
Sonka 10:13, 05 cze 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Czy można teraz podciąć tego wiążą, za mało został podcięty wiosną, prawie wcale no i mam takiego potwora.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
anbu 10:51, 05 cze 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Sonka napisał(a)
Czy można teraz podciąć tego wiążą, za mało został podcięty wiosną, prawie wcale no i mam takiego potwora.


Ja bym nie ryzykowała W zeszłym roku też swojego mało przycięłam i był potwór w tym roku pochlastałam solidnie w marcu
____________________
Ania Ogród Ani :)
Maggi_123 12:34, 13 cze 2020

Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 8
Witam,

Ponawiam zapytanie, mam posadzonego wiaza od ok 5-6 lat, chciałabym go przesadzić w inne miejsce, czy można takie drzewo przesadzić?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies