Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Klon 'Globosum' - Acer platanoides 'Globosum' 12:26, 01 cze 2020

Dołączył: 16 wrz 2019
Posty: 29
Do góry
Posadziłem na jesieni takiego klona i tego roku na wiosne jak puścił liście to były coemnobrązowe a teraz są ciągle żółte. Wygląda jak by usychał a dbałem o podlewanie.
Co to może
być?
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:25, 01 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:21, 01 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Droga do spełnienia 12:16, 01 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:15, 01 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Chodźże na pole, do mojego ogrodu 12:15, 01 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Pora na magnolie, mam trzy odmiany w ogrodzie: 'Susan' , 'Leonard Messel' oraz trzy krzewy białej pełnej 'Wildcat' (posadzone w zeszłym roku - niestety były lekko przesuszone i w tym roku słabo kwitnęły, liczę na przyszły rok). Jestem zachwycona magnolią Sunsation inki, zapisałam ją na swoją listę 'Must-Have'

Droga do spełnienia 12:13, 01 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Kasia i Iwonka o cóż tujki dalej w stanie nienaruszonym, pogodna niestety nie pozwoliła na żadne prace w przerwach deszczu trawę skosiłam a umęczyłam się okropnie.

padało do wczoraj dwa tygodnie zero słońca zimno
kto to widział żeby 30 maja w centralnym grzać>??!!! dziś chwilowo bez deszczu ale pochmurno

wszystko ulane tym deszczem. no niby dobrze że padał ale bez przesady

nie kwitnie nic poza kilkoma kocimiętkami i jedną krzewuszką , czosnki zastygły w półkulach róże nawet nie myślą pączki zawiązywać szałwii jeszcze daleko piwoniom też


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:11, 01 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
łany takiej fajnej trawy



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:09, 01 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
krokusowa polanka nadal nie koszona, może tym razem już bo liście krokus żółkną


w górnej łące coś już kwitnie znowu

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:03, 01 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 12:00, 01 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 11:57, 01 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Szałwia z rowu pod Wojsławicami kwitnie liczę na samosiew cudna jest

kilka migawek przed deszczowych


Chodźże na pole, do mojego ogrodu 11:57, 01 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Moje pierwsze tulipany w ogrodzie (kwitły w pierwszym tygodniu kwietnia). Kupione na próbę (tulipan niski White Purissima), chyba miały kiepskie miejsce, słabo wyeksponowane, może dlatego niezbyt mi się podobają. Jak już uschną liście, to wyciągnę cebule i na jesień znajdę im lepszą miejscówkę. Ogólnie to jestem zachwycona Waszymi nasadzeniami tulipanów i już na jesień planuje co i gdzie posadzić





Żonkil / narcyz Jonquila 'Sweetness' posadzone w całej grupie pod trzema (raczej dużymi) klonami palmowymi 'Orange Dream' - uwaga! to jest hit, ponieważ te trzy klony kupiłam wczesną wiosną (pąki liści nie były jeszcze rozwinięta) i miały to być klony shirasawanum 'Aureum' A że szkółka finalnie innych nie miała, a te już były wkopane, to zostały. Lubię je, mają dobre miejsce, nic ich nie przypala, pięknie popołudniem świecą swoim kolorem, jak już słońce jest z drugiej strony.



Krokusy 'Golden Yellow' fajnie mi rozjaśniły na żółto frontowy przedogródek I na koniec migdałek trójklapowy, to stary krzew, który znajdował się na ogrodzie, gdy kupiliśmy ten stary dom z działką. Przeniosłam go w inne miejsce i tak już pozostał, jako sentymentalna 'pamiątka' Przed nim trzy szczepione na pniu klony Shirasawy Aureum / Shirasawanum Aureum, oraz duże czapy turzycy / carex 'Evergold'. Na tyłach widać jeszcze trzy wyższa szczepione na pniu migdałki, dokupiłam do kompletu

Rozpoznawanie roślin balkonowych 11:46, 01 cze 2020

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 3
Do góry
Witam, jak się nazywają te białe drobinki?


Prosiłabym jeszcze o nazwę tego:



pozdrawiam serdecznie
Chodźże na pole, do mojego ogrodu 11:30, 01 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Wczesna wiosna 2020. Moje pierwsze cebulowe sadzone jesienią i WOW jak to fajnie, że coś kwitnie w marcu/kwietniu Przeglądając forum w lutym, byłam w szoku, że jest coś takiego jak ciemierniki, które kwitną właśnie luty/marzec, kupiłam kilka sadzonek na próbę, zobaczymy jak się u mnie odnajdą





Fioletowa łączka krokusowa (pod dużą starą sosną) ma 3 gatunki krokusów i kwitła łącznie, nieprzerwanie, prawie 1,5 miesiąca! (od 1 marca do połowy kwietnia, szaleństwo). Teraz "trawki" krokusów leżą, a nad nimi górują hortensje 'Pink Annabelle'.

Jurajski Ogród 11:18, 01 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)






WOW!

Daaaawno mnie tu nie było....
Mam nadrabiania.
Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa 11:11, 01 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21531
Do góry
sylwik69 napisał(a)


Sylwia, jaki tu busz! Nie do uwierzenia, to przez rok tak urosło czy dwa???
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;) 11:02, 01 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
beata_m napisał(a)



Podoba mi się
Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem 10:55, 01 cze 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Dziękuję,

Biały z bordową plamą to H.Picobella, czerwona azalia Nabuco, oraz Tamarindos, plamą w trakcie przekwitania robi się rdzawa.
Ogrodowe marzenie Mrokasi 10:45, 01 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21531
Do góry
A to efekt naszych ostatnich działań . W tym tygodniu zabieramy się za placyk pod altanę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies