Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Gruszka_na_w... 20:52, 31 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
To zawsze trudne przeżycie, kiedy w strategicznym miejscu wylatuje roślina. Współczuję, bo wiem, jakie ważne dla Was były te trojaczki na froncie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwona100 09:32, 01 cze 2020


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Hej Kasia. Wyczytałam ,że kupiłaś Penstemon Carillo Purple w Al...m i że są małe sadzonki. Jeśli to nie kłopot to mogłabyś je pokazać na foto. Zainteresował mnie on i myślę ,żeby go zamówić.Czy będziesz go sadzić w rzędzie i z jakimi roślinami?
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
mrokasia 10:44, 01 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Dziewczyny, no powiem Wam, że z tym grabem to jednak wciąż miałam nadzieję, że odbije. A tu klapa. Dzięki za wsparcie w decyzji .

Magda - moja LadyU z kwiatami dorasta u mnie do ok. 1,2m i jest podobnej szerokości. Obecnie ma już 90cm średnicy.

Iwona - sadzonki są niewielkie, mają pomiędzy 10 a 15 cm wysokości, ale wyglądają ładnie. Jeszcze nie wiem gdzie je posadzę. Raczej będę sadziła w dwóch grupach (mam 6 sztuk). Pewnie na razie zestawię z brązową trawką. A w przyszłym roku się zobaczy . Zdjęcie dla Ciebie:


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:45, 01 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
A to efekt naszych ostatnich działań . W tym tygodniu zabieramy się za placyk pod altanę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 10:48, 01 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Kasiu, z ubiegłego roku w sumie 2 drzewa mi padły, totalnie kaput i jeden krzew. Było po prostu za gorąco. U Anuli też pomór drzewny. Taki rok był. Sucho, gorąco. Dlatego teraz tak bardzo się spieszyłam z posadzeniem roślin przed falą upałów. Na razie pogoda w miarę stabilna i deszcz jest co tydzień. To ważne.

Grabka szkoda i waszej pracy, kosztów.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao_J 11:02, 01 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Czyli w sumie trawnik będzie tylko ścieżką.

Olbrzymie rabaty wiodą prym

Dużo terenu do obsadzania, szkoda że nie ma czarodziejskiego środka dzięki któremu rośliny urosły by np. w tydzień tylko trzeba czekać na to kilka lat.

Kawał terenu. Jest nad czym myśleć.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
TAR 11:03, 01 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7227
rozumiem, ze nowego grabka juz masz? dobra decyzja, tamten zregeneruje sie i odrosnie w innym miejscu. mi padla po zimie nisko szczepiona brzoza Youngii, tez ja przytne i wsadze na przeczekanie. moze ruszy. w zeszlym roku spisalam na straty Golden Treasure, wsadzilam ja na odczepnego pod Hakuro a ona w tym roku jak zaczarowana odbila.

a czym obsadziłaś basen?

____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 11:07, 01 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Placyk pod altanę to ten z płytami? Co będziecie robić? Niedługo całkiem też mam zamiar temat ruszyć, więc uczę się od mądrzejszych

A widziałaś mój płotek?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 11:13, 01 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Podoba mi się ten kadr na całą nową część
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 11:20, 01 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Mieczyki bizantyjskie cudowne

Widoki ogrodowe powalające już teraz. Slicznie masz.
Ty sadzisz hibiskusy a ja moim daję w tym roku ostatnią szansę

Graba szkoda, ale podjęłaś dobrą decyzję. Jesienią dosadzisz lepszy egzemplarz w to miejsce.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies