Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Malutki pod lasem 15:46, 12 maj 2025


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12226
Do góry
Agata, no miło, że moje pojawienie się sprowokowało Twoje

Ewa, dziękuję bardzo Fakt, energii mi nigdy nie brakowało, ostatnio trochę mnie przystopowało dużo spraw, ale jeszcze chwilę mam nadzieję i wrócę do dawnego trybu życia.

Patrycja, tak to kule ze starych żyrandoli, część gdzieś mi tata zdobył na jakimś targu, żałuję bardzo, bo miałam jeszcze jedną, taką największą, ale potłukłam Niczym nie były smarowane, po prostu zalane betonem, stały dość długo, chyba z miesiąc, co jakiś czas polewałam wodą, potem młotkiem potłukłam klosze i wyszły kule Królową betonów na Ogrodowisku była Polinka, niestety chyba jej wątki uśpione.

A ogólnie, to chciałam tylko powiedzieć jeszcze, że jestem trochę ponad trzy tygodnie po mojej operacji na oczy, jeszcze się wszystko stabilizuje, dużo kropli nawilżających używam, ale wróciłam w zeszłym tygodniu już do pracy zawodowej, chodzę i czytam bez okularów, chyba jest ok, zobaczymy po kontroli Ciężkich rzeczy nadal nie podnoszę i nie pracuję z głową w dół. Jeszcze trochę do powrotu do pełnej sprawności.
Zielony Chram 15:32, 12 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Darecka napisał(a)
Spełniam się ostatnio nie tylko jako sportowiec. W niedzielę próbowałam swych sił również w charakterze fryzjera. Miałam w tym roku pierwszy raz nie ciachać tych turzyc, ale jakoś tak niechlubnie to wyglądało, jak rozjechany jeż wygrzewający się na asfalcie wpatrzony w nicość:



A co to za turzyce są?
Ogród z koniczynką 15:24, 12 maj 2025


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Biały bez bardzo strzelił do góry
Ogród z koniczynką 15:21, 12 maj 2025


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Asiu klosz gdyby został gdzieś wciśniety, to pewnie byłby niebawem potłuczony, a tak to posłuży jako donica.

Bożenko, Montana kwitnie obecnie tak obficie, ale jest jeszcze sporo pąków Zrobiłam przed chwilką specjalnie dla Ciebie fotki


Basiu, zamysł był puścić clematis na kratki boczne, ale chciał widocznie opalać się na daszku

Daguś, na przymrozki nie mamy wpływu, będzie co będzie, ale aura wkurzająca...
Zauważyłam, że bratki i clematisy jakoś dają radę i przymrozkom grają na nosie...
Wszystkiego po trochu 13:15, 12 maj 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry



Wszystkiego po trochu 13:14, 12 maj 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
mirkaka napisał(a)
u nas strasznie zimno, maj w tym roku nieciekawy, natomiast roślinki dłużej kwitną

Mayleen zakwitł






Jest i mój ulubieniec Nikt nie ma tak cudnego balkonu
Wszystkiego po trochu 13:12, 12 maj 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
jeszcze Daphne piękna to pokazuję



Wszystkiego po trochu 12:53, 12 maj 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
vita napisał(a)
Dobry pomysł z kaloryferem olejowym Też czekam na cieplejsze dni z wysadzeniem pomidorów. W aurze nie zapowiada się optymistycznie, może więc też kaloryfer?
Mayleen kradnie serce każdemu


Można grzać, ale mi szkoda prądu, mimo że mam panele to jednak pompa ciepła wszystko zużywa, w przyszły weekend będę sadzić wtedy tem już będą wyższe, więc tego prądu tyle nie pójdzie
oby pomidory wytrzymały bo już głodują mimo ciągłego zasilania . Zobacz jaką mają przerośniętą bryłę korzeniową



na dzień wynoszę już drugi dzień pod folię, mają się tam ponoć hartować



philovita


betaluxy
April podbija las... 11:27, 12 maj 2025


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
April napisał(a)
Czeka mnie jeszcze wysypanie kory


I od razu busz na rabacie

Za drzwiami do ogrodu... 11:14, 12 maj 2025

Dołączył: 09 kwi 2025
Posty: 428
Do góry
anpi napisał(a)

Ja nie dawałam cebulek tulipanów, one w donicach też marnie mi wyglądają.
Dawałam krokusy, szafirki i cebulice oraz hiacynty i żonkile.


Dziękuję Aniu, z tym podlewaniem to trudno mi wymierzyć, bo podobno łatwo przegniwają cebule? Ale spróbuję jeszcze raz według Twojego przepisu Sadziłam raczej gęsto, ale ponad połowa cebulek wypuściła tylko liście, nie zakwitła :/ Może słaby materiał, chociaż od jednego z największych chyba dystrybutorów. W każdym razie dałaś mi nadzieję i dowód, że nie ma co jeszcze skreślać tego pomysłu. A może jak będziesz obsadzać je znowu jesienią mogłabyś zrobić dokumentację fotograficzną i pokazać jak gęsto je sadzisz? Pozdrawiam ciepło
Ogród w dolinie 11:04, 12 maj 2025


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
A tu moje kukliki z ogrodu, które rosną pod samym grabem i dają radę, a nic tam nie chciało rosnąć.

Ogród w dolinie 11:04, 12 maj 2025


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry


Ogród w dolinie 11:02, 12 maj 2025


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
No i fotki



Zieleń, drewno i antracyt 10:24, 12 maj 2025


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
I dalsze, młodsze widoczki Postanowilam zostawiać wyższą trawę wokół drzewek owocowych. Mężaty zadowolony

Zieleń, drewno i antracyt 10:08, 12 maj 2025


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Zrobiłam szybką poranną rundkę ogrodową
To już na 100% ostatni sezon skrzyń. Muszę sprawdzić ile lat wytrzymały, ale moim zdaniem całkiem długo.
April podbija las... 09:12, 12 maj 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Zrobiłam jeszcze dosiewkę na cześci trawnika i dosypałam przekompostowany obornik.



Zostawiłam ścieżki z boku żeby obornika do domu nie wnosić



Taki był obrzydliwy trawnik, łata na łacie mimo zasilania.
Może te zabiegi poprawią jego kondycję

April podbija las... 09:09, 12 maj 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Czeka mnie jeszcze wysypanie kory




Szczegóły do archiwum




April podbija las... 09:05, 12 maj 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Tak było


Tak jest po skończeniu. Rabata poszerzona o ok 60cm. Zamontowane obrzeże.
Posadzony dereń Copacabana i byliny.


Zostało mi zamknięcie z boku zakopać ale czekałam na przycięcie betonu.


April podbija las... 08:58, 12 maj 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
W weekend popracowałam. Ponieważ u mnie już brak miejsca, szukałyśmy z Anią Kwartet miejscówki na derenia Copacabana. Musiało być trochę słońca bo on potrzebuje do wybarwień podobnie jak Cappucino. No i trzeba było poszerzyć rabatkę dla derenia. Przy okazji zrobiłam obrzeże, bo to miejsce było ciągle takie "niewykończone". Najwyraźniej czekało na ten moment
To rabata za ogniskiem.
Zdjęcia robocze, przymiarki...







I kopanie. Widać żółty piasek

April podbija las... 08:36, 12 maj 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Wafel napisał(a)
April witam się w twoim wątku, no tu mnie jeszcze chyba nie było Mam pytanie czy ty jesteś jeszcze szczęśliwą posiadaczką klona palmowego Beni Maiko, bo gdzieś mi się przewijała ta informacja?


Cześć. Tak, Beni Maiko mam, radzi sobie bardzo dobrze. Zaraz poszukam zdjęć. To czerwony klon na rabacie przy misie z wodą. Ja swojego nie tnę.
Teraz


W oddali


Wczesna wiosna


Tu widać pokrój zanim liście się rozwinęły

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies